خبرنامه ایمیلی

کسب و کار

مشاوره کسب و کار خود را از این افراد دریافت کنید

دریافت مشاوره کسب و کار

قبل از این که به آرزوی مالکیت یک کسب‌وکار کوچک برسید برای شروع به کمک نیاز خواهید داشت. برای دریافت این کمک هم می‌توانید روی مشاوره کسب و کار از افرادی که دم دستتان هستند آغاز کنید.

من وقتی کسب‌وکارم را شروع کردم نمی‌دانستم پاسخ سوالاتم را باید از چه کسی بگیرم. دانستن این که برای اداره سوالات مربوط به کسب‌وکار، به مشورت احتیاج دارید، خودش اولین گام در مسیر موفقیت است.

چه کسانی لایق ارائه مشاوره کسب و کار هستند؟

آیا برای کسب‌وکارتان به دنبال یک مربی یا مشاور هستید؟ احتمالا به کمک افرادی مثل حسابدار، وکیل، استخدام‌کننده نیاز داشته باشید. همچنین قبل از شروع کار، صحبت کردن با خانواده و سایر افرادی که در حال حاضر خودشان کسب‌وکاری دارند هم ایده خوبی است.

بهره بردن از تخصص افرادی که از آنها مشاوره می‌گیرید، باعث صرفه‌جویی در زمان شده و خیالتان را راحت می‌کند. برای دریافت مشاوره کسب و کار از دیگران خجالت نکشید. در ادامه این مطلب، به افرادی که می‌توانند به راه‌اندازی کسب‌وکار شما کمک کنند نگاهی بیندازید.

پیشنهاد می‌کنیم پس از مطالعه ادامه متن، این مطلب را هم از دست ندهید: راهنمای جامع راه‌اندازی کسب و کار خانگی

۱. دوستان و خانواده

خانواده می‌تواند منبع خوبی از حمایت و مربیگری باشد. اگر نمی‌دانید چطور باید یک مربی یا مشاور کسب‌وکار پیدا کنید، خانواده‌ می‌تواند یک نقطه شروع خوب برای شما باشد.

قهرمان، مربی و قوی‌ترین مشاور کسب‌وکار من همیشه پدرم بوده است. او در طول زندگی کاری‌اش یک کارآفرین باتجربه، یک مهندس حرفه‌ای، دارنده چند حق ثبت اختراع و یک مدیر اجرایی موفق با بیش از هزار کارمند بوده است. او زیر و بم کسب‌وکار را می‌داند.

وقتی برای اولین بار ایده کسب‌وکارم را با پدرم مطرح کردم توصیه او در مورد نحوه برنامه‌ریزی برای کسب‌وکارم نبود. توصیه او این بود که نباید کسب‌وکار را شروع می‌کردم چون قرار بود ازدواج کنم! راهنمایی پدرم این بود که باید ریسک استعفا دادن و راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید همراه با خانواده را ارزیابی می‌کردم.

پدرم چند سوال اساسی در مورد نوع کسب‌وکاری که می‌خواستم شروع کنم پرسید. مثل بیشتر کارآفرین‌ها برنامه‌هایم ایراداتی داشت. در حقیقت، یک برنامه واقعی نداشتم. سوالات او باعث شد یک برنامه بسازم و یکی از بهترین دوستانم از دوران کودکی را به عنوان شریک کسب‌وکار خودم انتخاب کنم.

ممکن است کسانی که با کسب‌وکار کاملا آشنا هستند را نشناسید، ولی خانواده‌تان شما را می‌شناسند. آنها شخصیت، عادات کاری، شرایط زندگی و آن چه شادتان می‌کند را می‌دانند. خانواده به تصمیم‌گیری کمک می‌کند.

۲. حسابدارها

حسابدارها یکی از اولین کسانی هستند که برای دریافت مشاوره کسب و کار باید به آنها مراجعه کنید. آنها می‌توانند راه‌هایی برای تامین بودجه کسب‌وکار ارائه کرده و پیشنهادات مالی آماده کنند. اگر برای جمع کردن بودجه کسب-وکار به کمک نیاز دارید به حسابدارها مراجعه کنید.

وقتی کسب‌وکارتان شروع به درآمدزایی کرد، حسابدارها می‌توانند سلامت مالی کسب‌وکارتان را تعیین کنند. آنها می-توانند عملکرد کسب‌وکارتان را اندازه‌گیری کرده و راه‌هایی برای کمک به عملکرد ضعیف شرکت ارائه کنند. اگر کارمند دارید، حسابدارها می‌توانند به تنظیم حقوق‌ها و اداره کردن پرداخت مالیات کمک کنند.

مشاوره کسب و کار کوچک، استارتاپ

۳. وکیل‌ها

برای کسب و کارهای خانگی، کوچک یا استارت‌آپ‌ها وکلا مشاوران کسب‌وکاری هستند که نباید فراموش‌شان کنید. وکیل می‌تواند به ایجاد ساختار کسب‌وکار، تنظیم کردن یک برنامه کسب‌وکار منسجم و ثبت کسب‌وکار کمک کند.

وکیل همچنین می‌تواند به خرید یک کسب‌وکار، تامین بودجه استارت‌آپ، اطمینان از داشتن مجوزهای درست برای اجرای کسب‌وکار و حفاظت از مالکیت معنوی کسب‌وکار کمک کند. حتی وقتی فروشتان راه افتاد، در صورتی که مشتری از پرداخت امتناع کند وکیل می‌تواند به گرفتن این پول کمک کند!

اطمینان حاصل کنید وکیلی که استخدام کرده‌اید در موضوع کسب‌وکارهای کوچک متخصص باشد.

۴. استخدام‌کنندگان

اگر می‌خواهید کارمند استخدام کنید ولی نمی‌دانید از کجا باید شروع کنید، می‌توانید از استخدام‌کنندگان کمک بگیرید! ممکن است ندانید برای کسب و کار کوچک یا استارت‌آپی که دارید به چه نوع کارمندی نیاز دارید. تحصیلات و تجربه‌شان چقدر باید باشد؟ چه مهارت‌هایی برای این کار ضروری است؟ با یک استخدام‌کننده که در صنعت شما تجربه دارد در مورد نیازهای کسب‌وکارتان صحبت کنید.

استخدام‌کننده می‌تواند به تنظیم کردن یک شرح شغلی مفصل برای جذب کاندیدهای مناسب کمک کند. وی می‌تواند در طول فرآیند استخدام به منبع‌یابی و غربالگری درخواست‌کنندگان نیز کمک کند. وقتی با کاندیدها مصاحبه می‌کنید، استخدام‌کننده حتما باید حضور داشته باشد. به این شکل می‌توانید از او بخواهید در مورد مناسب‌ترین کاندید برای کسب‌وکار شما توصیه حرفه‌ای ارائه کند.

۵. مالکان کسب‌وکار

طبیعتا کسانی که زودتر به آرزوهای ما رسیده‌اند را الگو در نظر می‌گیریم! وقتی دانشجوی سال اول بودم مربی‌ام یک دانشجوی سال آخر بود. آن زمان من به عنوان مربی یک دانشجوی سال آخر می‌خواستم. کسی که در مسیر رسیدن به چیزی بود که دقیقا من هم همان را می‌خواستم.

من عادت‌های موفق او را تماشا کردم، به توصیه‌هایش گوش دادم و تلاش کردم از او تقلید کنم. در کسب‌وکار، از مالکان کسب‌وکار باتجربه‌ای که قبلا شرایطی مشابه شما داشته‌اند درس بگیرید. آنها وضعیت شما را درک می‌کنند و می‌دانند چه کاری باید انجام دهید. مالکان کسب‌وکار چشم‌انداز متفاوتی نسبت به سایر مربیان حرفه‌ای دارند.

از مالکان کسب‌وکاری که در زمینه مشابه استارت‌آپ شما تخصص دارند کمک بگیرید. مالکان کسب‌وکاری که در بازار شما هستند حسابداران، وکلا و استخدام‌کنندگان مناسب با نیازهای شما را می‌شناسند. آنها می‌توانند توصیه‌های خوب ارائه کنند و مسیر درست را نشان دهند.

از کسب‌وکارهای رقیب هم کمک بگیرید! اگر خودتان را به عنوان یک رقیب دوستانه نشان دهید، می‌توانید یک رابطه متقابلا سودمند با رقبا ایجاد کنید. به عنوان استارت‌آپ، توسعه دادن روابط با رقبا حمایتی که لازم دارید را برایتان فراهم می‌کند.

سایر مالکان کسب‌وکار در محدوده شما می‌توانند زیر و بم اداره کردن یک کسب‌وکار را به شما نشان دهند. آنها می-توانند در مورد مشکلاتی که در اقتصاد محلی با آن روبرو شده‌اند صحبت کنند، نکاتی در مورد نحوه بازاریابی ارائه کنند و کمک کنند شلوغ‌ترین فصل‌ها را شناسایی کنید. وقتی با سایر مالکان کسب‌وکار صحبت می‌کنید یک شبکه از مربیان می‌سازید. خرد آنها بسیار ارزشمند است، به ویژه برای یک کسب و کار کوچک.

آیا شما تا بحال کسب و کاری برای خودتان راه انداخته‌اید؟ آیا در این بین مشاوره کسب و کار هم دریافت کرده‌اید یا فقط به دانسته‌های خودتان اکتفا نموده‌اید؟ لطفا تجربیات خودتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید، و یادتان نرود که واگویه را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید