خبرنامه ایمیلی

سرمایه گذاری درآمد

چگونه ثروتمند شویم؟ راه و روش ثروتمند شدن را یاد بگیرید

مرد ثروتمند

ایجاد ثروت یکی از هیجان‌انگیزترین و باارزش‌ترین کارهایی است که یک فرد در زندگی انجام می‌دهد. ارزش خالص قابل توجه علاوه بر فراهم کردن زندگی روزانه راحت‌تر می‌تواند با از بین بردن نگرانی در مورد تامین غذا یا توانایی پرداخت صورت‌حساب‌ها موجب کاهش استرس و اضطراب شود. برای برخی از افراد، این انگیزه کافی برای شروع کردن سفر مالی است.

برای برخی دیگر، این بیشتر مثل یک بازی بوده و اشتیاقی که نسبت به ایجاد ثروت دارند با اولین چک سود از سهامی که مالک آن هستند، سپرده بهره اوراقی که خریداری کرده‌اند یا چک اجاره مستاجری که در ملک آنها ساکن است آغاز می‌شود.

در حالیکه تکنیک‌ها و استراتژی‌های فردی زیادی برای ایجاد ثروت و ثروتمند شدن وجود دارد، توصیه ما بیشتر روی فلسفه نحوه ثروتمند شدن متمرکز است. در نظر گرفتن نکاتی که در این مطلب از مجله واگویه متذکر می‌شویم، به شما کمک می‌کند ماهیت چالش‌های مسیر جمع کردن سرمایه بیشتر را بهتر درک کنید.

طرز فکرتان درباره ثروت را تغییر دهید

مردم یک رابطه عشق/نفرت با ثروت دارند. برخی از افراد ثروتمند متنفرند، در حالیکه همزمان امیدوارند ثروتمند شوند. استثنائاتی وجود دارد، ولی دلیل این که بیشتر افراد هیچ وقت نمی‌توانند در یک جامعه ثروتمند و آزاد سرمایه قابل‌توجه جمع‌آوری کنند این است که ماهیت پول یا نحوه کارکرد آن را درک نمی‌کنند.

این تا حدودی یکی از دلایل این واقعیت است که فرزندان و نوه‌های افراد ثروتمند به اصطلاح روی یک “زمین شیشه‌ای” راه می‌روند. آنها به خاطر خانواده‌ای که در آن متولد شده‌اند دانش و شبکه‌هایی دارند که باعث می‌شود تصمیمات بلند مدت بهتری بگیرند – اغلب بدون این که کاملا درک کنند چگونه از این تصمیمات بهره‌مند می‌شوند.

یک مثال بسیار جالب در حوزه اقتصاد رفتاری به چشم می‌خورد. مطالعات این حوزه نشان می‌دهد فارغ التحصیلان نسل اول سطوح پایین‌تری از ارزش خالص برای هر دلار درآمد جمع می‌کنند، زیرا شکاف-هایی در دانش آنها در رابطه با مفاهیم مالی اساسی مانند نحوه بهره بردن از تطبیق  ۴۰۱(k) وجود دارد.

اصل مهم‌تر این است که سرمایه مانند فرد می‌تواند درآمد کسب کند. وقتی از خواب بیدار شده و سر کار می‌روید، یک محصول می‌فروشید: خودتان (یا به بیان دقیق‌تر، نیروی کارتان). دارایی‌های شما نیز پتانسیل کار کردن و کسب درآمد دارند. درک این واقعیت یک کلید مالی قوی در زندگی است. هر دلاری که پس‌انداز می‌کنید نقش یک کارمند را ایفا می‌کند.

هدف این است که کارمندانتان سخت کار کنند و در نهایت درآمد کسب کنند. وقتی واقعا موفق شدید، دیگر نیازی به فروختن نیروی کارتان ندارید و می‌توانید با نیروی کار دارایی‌هایتان زندگی کنید. ایجاد یا کسب دارایی‌های تولید کننده نقدینگی که هر روز سرمایه بیشتری ایجاد می‌کنند را هدف قرار دهید. این سرمایه را سپس می‌توانید دوباره سرمایه-گذاری کنید.

قدرت مقادیر کم را درک کنید

بزرگ‌ترین اشتباه بیشتر افراد هنگام تلاش برای درک کردن نحوه ثروتمند شدن این است که فکر می‌کنند باید بودجه زیادی در اختیار داشته باشند. آنها از ذهنیت “کافی نیست” رنج می‌برند. آنها معتقدند اگر سرمایه‌گذاری ۱۰۰۰ یا ۵۰۰۰ دلاری نکنند هیچ وقت نمی‌توانند ثروتمند شوند. آنچه این افراد متوجه نمی‌شوند این است که ارتش با جمع شدن تک تک سربازان ساخته می‌شود – انبار مالی نیز همین طور.

لزوما نیازی به صرفه‌جویی ندارید، ولی بودجه‌های کم می‌توانند در نهایت به میلیون‌ها دلار تبدیل شوند، اگر پتانسیل آنها را دیده و پس‌انداز کردن را شروع کنید.

ثروتمند شوید

با هر دلاری که پس‌انداز می‌کنید، برای خودتان آزادی می‌خرید

طبق این گفته، متوجه می‌شوید که خرج کردن ۲۰ یا ۴۰ دلار در شرایط مختلف تفاوت بزرگی در درازمدت ایجاد می‌کند. پول می‌تواند برای شما کار کند و هر چقدر پول بیشتری به کار بگیرید، سریع‌تر رشد کرده و بزرگ‌تر می‌شود. پول آزادی به همراه دارد – آزادی ماندن در خانه با فرزندانتان، آزادی بازنشسته شدن و سفر به سراسر دنیا یا آزادی استعفا دادن.

اگر منبع درآمد دارید، می‌توانید ساخت ثروت را از همین امروز شروع کنید. ممکن است هر بار ۵ یا ۱۰ دلار پس‌انداز کنید، ولی هر کدام از این سرمایه‌گذاری‌ها سنگ بنای آزادی مالی هستند.

مسئول جایگاهتان در زندگی خودتان هستید

سرمایه‌گذاری زمان‌بر است و برخی از افراد تمایلی به این کار ندارند زیرا نمی‌خواهند برای ثروتمند شدن ۱۰ سال صبر کنند. آنها ترجیح می‌دهند در حال حاضر از پولی که دارند لذت ببرند. احمقانه بودن این نوع تفکر به این خاطر است که احتمالا ده سال بعد هم زنده خواهید بود. مساله این است که ده سال بعد شرایط بهتری خواهید داشت یا نه.

شرایطی که در حال حاضر دارید مجموع تصمیماتی است که در گذشته گرفته‌اید. چرا همین ذهنیت را به تصمیماتی که الان می‌گیرید اعمال نکنید تا در آینده موفق باشید؟ زندگی شما منعکس کننده نحوه خرج کردن زمان و پول است. این دو ورودی تعیین کننده سرنوشت هستند.

به این فکر کنید که خودتان مالک شوید

یکی از وسواس‌های بزرگ ذهنی و عاطفی افراد هنگامی که در معرض ثروت نیستند این است که بین دارایی‌های مولد و زندگی روزمره خود ارتباط برقرار می‌کنند. یک سرمایه‌گذار به صورت غریزی می‌داند که اگر مالک سهام یک شرکت مانند Diageo باشد وقتی یکی از نزدیکانش جرعه‌ای Johnnie Walker یا Guinness می‌نوشد بخشی از پول پرداخت شده بابت آن به شکل سود سهام به جیب او می‌رود! یا مثلا فقط با یک سهم در دیزنی می‌توانید هجوم بازدیدکنندگان به دیزنی‌لند را تماشا کرده و بدانید که از سود ایجاد شده توسط این پارک سهم می‌برید.

افراد ثروتمند از یک درصد نامتناسب از درآمد خود برای کسب دارایی‌های مولدی استفاده می‌کنند که باعث می‌شود دوستان، اعضای خانواده، همکاران و هم‌شهری‌هایشان دائما به جیب آنها پول بریزند. آنها هر بار که یک گاز به Reese’s peanut butter cup می‌زنید، کوکاکولا می‌نوشید یا بیگ مک سفارش می‌دهید پول درمی‌آورند (البته غیرمستقیم).

اگر وام دانشجویی گرفته‌اید یا برای خرید خانه از بانک‌هایی مثل Wells Fargo پول قرض کرده‌اید، پول واقعی برای سرمایه‌گذاران Wells Fargo ایجاد کرده‌اید. علاوه بر این، اگر در استارباکس قهوه سفارش داده‌اید، خمیر دندان کول‌گیت خریداری کرده‌اید، از کارت اعتباری ویزا استفاده کرده‌اید و … – این فهرست ادامه دارد! اگر نمی‌دانید سرمایه‌گذاری را از کجا باید شروع کنید، کسب مالکیت دارایی‌های مولد در اوایل زندگی را به اولویت مالی خود تبدیل کنید. یک تصمیم آگاهانه و عمدی در مورد استفاده از هر دلار گرفته و معجزه انباشتگی بقیه کار را انجام خواهد داد.

درباره روش موفقیت ثروتمندان مطالعه کنید

در جوامعی مانند ایالات متحده – که قرن‌هاست تعداد میلیونرها و میلیاردرهای نسل اول یا خودساخته کمتر و کمتر می‌شود – ایجاد ثروت اغلب یکی از محصولات جانبی الگوهای رفتاری است که منجر به ایجاد ثروت می‌شوند. این ریاضیات بنیادی است. رفتار را تکرار کنید تا ارزش خالص انباشته شود.

بنا به گفته یک سرمایه‌گذار بسیار باهوش، خصوصیاتی که بیشتر از بقیه در مورد قهرمانان خود تحسین می‌کنید یا از آنها نفرت دارید را تعیین کرده و سپس تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا خصوصیاتی که دوست دارید را توسعه دهید و خصوصیاتی که دوست ندارید را از بین ببرید.

خودتان را به چیزی که دوست دارید تبدیل کنید. متوجه خواهید شد که اگر اول روی خودتان سرمایه‌گذاری کنید، پول در زندگی-تان جریان پیدا خواهد کرد. موفقیت و ثروت باعث ایجاد موفقیت و ثروت می‌شود. باید وارد این چرخه شوید که با ایجاد ارتش مالی در طول زمان و کار کشیدن از هر دلار امکان‌پذیر می‌شود.

بعنوان مثال در این مطلب حقایقی را برای شما آورده‌ایم: ۷ راز ثروتمندان برای کسب ثروت!

درک کنید که پول مشکل را حل نمی‌کند

پول بیشتر همه مشکلات را حل نمی‌کند. پول یک ذره‌بین است، یعنی عادات خرج کردن واقعی را نشان داده و به آنها سرعت می‌بخشد. اگر نمی‌توانید دستمزد ۲۵۰۰۰ دلاری خود را درست بودجه‌بندی کنید، دستمزد شش رقمی هم نمی‌تواند مشکل‌تان را حل کند. حتما برایتان تعجب‌آور است که بسیاری از افرادی که ۱۰۰۰۰۰ دلار در سال درآمد دارند با دستمزد ماهانه زندگی می‌کنند و دلیل آن را نمی‌دانند. مشکل اندازه دستمزد نبوده، بلکه عادات خرج کردن ایجاد شده در طول سالیان است.

اگر والدین ثروتمندی ندارید، جا پای جای آنها نگذارید

تعریف حماقت انجام دادن یک کار مشابه و انتظار داشتن یک نتیجه متفاوت است. اگر والدین‌تان زندگی داشتند که نمی‌خواهید، کاری که کردند را تکرار نکنید! اگر می‌خواهید سبک زندگی متفاوت داشته باشید باید از ذهنیت نسل‌های گذشته فاصله بگیرید.

بالاخره چگونه ثروتمند شویم؟

برای دستیابی به آزادی مالی و موفقیت، که خانواده‌تان داشتند یا نداشتند، باید دو کار انجام دهید. ابتدا، تعهد قوی به پرداخت کردن تمامی بدهی‌های خود داشته باشید. بررسی کنید که کدام بدهی‌ها باید قبل از سرمایه‌گذاری پرداخت شوند و اول به آنها رسیدگی کنید. دوم، پس‌انداز کردن و سرمایه‌گذاری را اولویت اول مالی زندگی‌تان قرار دهید (یکی از تکنیک‌های این کار این است که اول برای خودتان خرج کنید).

خرید سهام محور موفقیت مالی به عنوان یک فرد است، چه به درآمد نقدی نیاز داشته باشید و چه ارزش دراز مدت در ارزش سهام بخواهید. هیچ چیز دیگری به جز سرمایه‌گذاری در کسب‌وکاری که چشم‌انداز دراز مدت عالی دارد برای پول مناسب نیست. بودجه در صورتی که به درستی سرمایه‌گذاری شود می-تواند درآمد منفعل ایجاد کند که یکی از مولفه‌های کلیدی ثروتمند شدن است.

معجزه زندگی این است که مهم نیست کجا هستید، بلکه مهم است که کجا می‌روید. وقتی کنترل کردن زندگی‌تان را با ایجاد ارزش خالص شروع کردید، هیچ تردیدی به خودتان راه ندهید. هر لحظه که می-گذرد، به هدف نهایی‌تان – کنترل و آزادی –  نزدیک و نزدیک‌تر می‌شوید.

هر ۱۰۰ تومانی که به دست می‌آورید یک دانه کاشته شده برای آینده مالی شما است. مطمئن باشید اگر سخت‌کوش و مسئولیت‌پذیر باشید، رونق اقتصادی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. روزی فرا می‌رسد که آخرین قسط ماشین، خانه یا هر بدهی دیگر را پرداخت می‌کنید. تا آن زمان از فرآیند لذت ببرید.

بنظر شما در مسیر ثروتمند شدن چه مراحل دیگری را باید طی کنیم؟ نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید