خبرنامه ایمیلی

کسب و کار درآمد

چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم؟

کسب و کار اینترنتی

امروزه افراد زیادی را دیده اید که با اینترنت مشغول به کارند و اتفاقا هم درآمد خوبی از کارهای اینترنتی شان به دست می آورند. کافیست کمی خلاق باشید تا شما هم بتوانید کار خودتان را آغاز کنید. روش های زیادی هستند که شما با استفاده از آنها می توانید برای خودتان یک کسب و کار اینترنتی راه انداخته و مطمئن باشید که حتما با موفقیت رو به رو می شوید. در ادامه با مجله واگویه همراه باشید تا روش های راه انداختن یک کسب و کار اینترنتی را با هم بخوانیم.

۱. نیازها را بیابید و برایش راه حلی ایجاد کنید

مشکلی که در میان اکثر افراد وجود دارد این است که ابتدا یک محصولی را تولید می کنند و تازه بعد از تویلد آن، به این فکر می کنند که آیا کسی به چیزی که تولیده شده نیاز دارد یا خیر؟ بلکه این پروسه باید برعکس باشد. یعنی شما در میان بازار و مردم بگردید و ببینید به چه چیزی نیاز دارند، سپس به فکر راه حلش باشید. بهترین وسیله ای که در این زمینه می تواند کمک حالتان باشد، اینترنت است.

می توانید با سرچ کردن کلیدواژه هایی متوجه شوید که برای کدام یک از این کلید واژه ها سایت و یا منبعی برای رفع مشکل ایجاد نشده است؛ و یا اینکه به کنفرانس های جمعی و آنلاین بپیوندید و ببینید بیشتر مشکل مردم چیست و به دنبال رفع چه چیزی هستند؟ همچنین می توانید به سایت های مختلفی که وجود دارد مراجعه کنید و ببینید آنها در برخورد با مشکلات مردم چگونه عمل کرده و با جه راه هایی در صدد رفع آنها برآمده اند. می توانید روش های آنان را مطالعه و بررسی کرده و به عنوان الگویی برای خود قرار دهید.

۲. سایتی برای خود طراحی کنید

زمانی که دریافتید دقیقا چه کاری باید انجام دهید و چه محصولی تولید کنید، باید خودتان را آماده ی طراحی کردن سایتی کنید تا کسب و کار کوچکتان کم کم شکل جدی تری به خودش بگیرد. تلاش کنید تا نهایت دقت و سلیقه ی خود را برای این کار به کار بگیرید؛ چرا که اگر می خواهید موفق شوید باید در ابتدای کار سعی کنید بازدید سایتتان بالا برود. برای این اگر خودتان مهارتش را ندارید، می توانید با یک سرچ در اینترنت افراد زیادی را بیابید که سایتتان را با قیمت دلخواه شما طراحی کنند.

یک نکته ی مهمی که باید به خاطر بسپارید این است که از فونت ها و منوها و تصاویر ساده برای سایتتان استفاده کنید. چرا که اینگونه بیشتر و بهتر می توانید بر مخاطبتان تاثیر بگذارید. همچنین باید دقت نید فرآسند خریدتان را بسیار ساده در نظر بگیرید؛ چرا که اگر سخت و پیچیده باشد همه ی افراد حوصله ی دنبال کردن مراحل سخت را ندارند. نکته ی آخری که باید به ان دقت کنید این است که سعی کنید ایمیل و یا راه های ارتباطی با مشتریانتان را جمع آوری کنید تا بتوانید علاوه بر حفظ ارتباطتان با آنها، اعضای بیشتری برای سایت خود به وجود آورید.

۳. خودتان را تبلیغ کنید

بهترین کار برای اینکه تعداد بیشتری از افراد عضو سایت شما شوند، این است که خودتان را در جاهای مختلف تبلیغ و برای بازاریابی تان تلاش کنید. تنها در این صورت است که فروشتان به طور قابل توجهی بالا می رود. سعی کنید از تیترها و عناوین گوناگون استفاده کنید تا برای مردم جذاب به نظر بیاید. درباره ی محصولاتتان به طور کامل و البته طوری که خسته کننده نباشد، برای آنها توضیح دهید.

یک راه بسیار خوب این است که نظرات افرادی را که از محصولاتتان استفاده کرده و نتیجه گرفته اند را حتما در سایتتان بگذارید تا دیگران هم ببینند که محصولاتتان موثر واقع میشود و واقعا می تواند مشکلاتشان را حل کند. نکته ی پایانی اینکه سعی کنید در مواقع خاص تخفیف های مناسبی بر محصولاتتان بگذارید تا استقبال بیشتری از آنها بشود.

۴. از پتانسیل موتورهای جستجو برای جذب مشتری‌های جدید استفاده کنید

باید سعی کنید تبلیغاتی با بازده بالا بگیرید. این ساده ترین راه است که سیلی از مشتری را به سوی سایتتان روانه می کند؛ خصوصا اینکه در سایت هایی با بازدید بسیار بالا این کار را انجام دهید.شما با این کار میتوانید شیوه های متفاوتی را که منجر به بهبود سایتتان می شود، ارزیابی کرده و نهایتا کلیدواژه های بهتری هم در نظر بگیرید که دیگران در صفحات سرچ خیلی زود پیدایتان کنند.

۵. بعنوان یک کارآفرین خود را مطرح کرده و فردی معتبر شوید

همان طور که میدانید مردم هر روز در اینترنت به دنبال جستجوی مطالب جدید و راه حل هایی برای مشکلاتشان هستند. اگر شما سعی کنید در این زمینه مفید واقع شوید بسیار بازدید بالایی کسب کرده و موتورها جستجوگر شما را خیلی راحتتر نشان کاربر می دهند.

تنها نکته ای که باید همیشه و در هر جا رعایت کنید این است که سعی کنید اطلاعاتی که مردم واقعا به دنبالش هستند را در اختیارشان بگذارید. اگر بخشی از مطالب شما که می تواند شامل تصاویر، ویدئو و یا هر چیز دیگری باشد، به رایگان در اختیار مردم قرار گیرد که دیگر خیلی با استقبال رو به رو می شوید.

محتوایی که شما تولید می کنید نیز می تواند بسیار برای دیگران مفید واقع شده و اگر به درخواست شما مخاطبینتان برای دیگران هم ارسالشان کنند، اتفاقات خوبی در کسب و کارتان رخ می دهد. با تمام این کارها موتورهای جستجو گر شما را روز به روز بیشتر نشان داده و در سایت های مختلفی نیز تبلیغ می شوید. نهایتا با انجام همه ی این موارد شما اعتبار خوب و قابل توجهی برای خود جمع کرده اید.

اگر شما سعی کنید برای راه انداختن کار اینترنتی تان از روش هایی که گفته شد، استفاده کنید، مطمئن باشید به احتمال قوی در کارتان موفق خواهید شد. چون اصول و راه این مسیر همین مواردی بود که گفتیم. پس از همین الان دست به کار شده و کارتان را آغاز کنید. کافیست تا لبتابتان را باز کرده و با یک سرچ ساده شروع کنید. مطمئن باشید از پسش بر می آیید.

اگر هم کاری را از قبل شروع کرده اید، با یک بررسی کلی ببینید می توانید این موارد را در آن پیاده ساخته و ادامه دهید؟ نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که باید سعی کنید قدم اول را درست بردارید تا در مراحل بعدی با خللی روبرو نشوید.

امیدواریم که مطلب فوق برای شما مفید واقع شده باشد. آیا شما تابحال تجربه راه‌اندازی یک کسب و کار اینترنتی را داشته‌اید؟ لطفا نظرات و تجربیاتتان را در زمینه ی کارهای اینترنتی با ما و دیگر خوانندگان واگویه در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید