خبرنامه ایمیلی

کسب و کار

۶ راه خلاقانه برای کسب درآمد از زبان انگلیسی

کسب درآمد از زبان انگلیسی

در جهانی که مدام در حال کوچک‌تر شدن است، نیاز به ارتباط زبانی کارآمد در سطح فردی و حرفه‌ای روز به روز در حال افزایش است. با افزایش افرادی که در سطح بین‌المللی زندگی، کار و سفر می‌کنند، تسلط بر چند زبان یک مهارت جذاب است.

شرکت‌های چند ملیتی مانند اپل و آمازون و خیلی شرکت‌های دیگر، کارمندان دو زبانه و چند زبانه استخدام می‌کنند. و در سال ۲۰۱۴ هم مترجمی بعنوان یکی از بیست شغلی که سریع‌ترین رشد را دارند معرفی شده است!

با این حال، داشتن آرزوهای شغلی دیگر به این معنا نیست که مهارت‌های زبانی‌تان باید هدر برود. با واگویه همراه شوید تا در این مقاله، چند راه خلاقانه برای استفاده درست از توانایی زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که بلد هستید را به شما معرفی کنیم. با این کارها می‌توانید از زبان دوم خود درآمد کسب کنید!

۱. تدریس یا ساخت ویدئو در یوتیوب یا آپارات

از آن جایی که بیشتر دانش‌آموزان برای درس خواندن آخر هفته‌ها را ترجیح می‌دهند، برای اینکار چند ساعت وقت‌گذاری در هفته با توجه به تعهدی که ممکن است از ۹ صبح تا  ۵ عصر به شرکت دیگری داشته باشید، مناسب بنظر می‌رسد.

یک راه این است که زبان انگلیسی یا زبان دوم دیگری که بلد هستید را تدریس کنید! می‌توانید با استفاده از یک وب‌سایت آموزش آنلاین یا در ساده‌ترین حالت تماس از طریق اسکایپ یا واتس‌پ از خانه تدریس کنید. در این حالت نیازی به هزینه پارکینگ، بنزین یا وسایل حمل و نقل عمومی نیست و حتی می‌توانید با پیژامه تدریس کنید و هیچ کس نفهمد!

اگر تعامل رو در رو برایتان جذاب نیست، می‌توانید ویدیوی آموزش زبان بسازید و آنرا در یوتیوب یا آپارات بارگزاری کنید. بسته به میزان بازدید ویدیوهای شما، این وب‌سایت‌ها برای شما درآمد ایجاد می‌کنند. اگرچه هیچ کدام از این دو گزینه نیازی به سرمایه‌گذاری زیادی ندارند، اما لازم است تا قبل از ضبط ویدیوها کمی برنامه‌ریزی کنید و برای طرح درس‌ها وقت بگذارید.

۲. تولید و فروش محتوا به زبان انگلیسی

محتوای آموزشی شما لازم نیست حتما ویدیو باشد! حتی اگر ویدیو بود، لازم نیست حتما آنها را روی یوتیوب یا آپارات بصورت رایگان آپلود کنید و در دسترس همگان قرار دهید. می‌توانید انواع محتوای آموزشی را از زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که بر آن تسلط دارید تولید کنید، و آنها را بفروشید!

بسته به بزرگی و اهمیت محتوایی که تولید می‌کنید، محتوای شما می‌تواند از چند ده هزار تومان تا چند میلیون تومان قیمت داشته باشد. حالا فرض کنید که بتوانید یک محتوای ۲۰ هزار تومانی را در هر ماه به ۱۰۰ نفر بفروشید!

از سوی دیگر شاید بتوانید موسسات، مدارس یا اشخاصی را پیدا کنید که برای تولید انواع محتوا به زبان انگلیسی یا زبان‌های دیگر به شما پول پرداخت کنند! با توجه به حجم محتوایی که قرار است تولید کنید هم می‌توانید درآمد قابل توجهی کسب کنید.

برای شروع دریافت پروژه‌های مختلف در زمینه تولید محتوا می‌توانید به وب‌سایت‌هایی مانند پونیشا یا نویسش مراجعه کنید، شاید همین حالا پروژه‌هایی برای شما فعال باشد!

۳. ترجمه و نگارش بصورت فریلنسری

ترجمه مقاله، کتاب و حتی وب‌سایتی که تصمیم گرفته در سطح بین‌المللی گسترش پیدا کند یک فرصت سودآور برای شما است. با این حال، توجه داشته باشید که این یک بازار جهانی رقابتی است و کسب‌وکارهای بین‌المللی اغلب ترجیح می‌دهند کسانی را استخدام کنند که در کشورهای درآمد پایین زندگی می‌کنند تا بتوانند هزینه کمتری پرداخت کنند.

به همین شکل، راه دیگری برای کسب درآمد، ترجمه یا نوشتن در مورد یادگیری زبان یا سفر کردن یا هر چیز دیگر در وبلاگ شخصی خودتان است. چالش این مسیر این است که ابتدا میزان ترافیک قابل توجهی را روی وب‌سایتتان کسب کنید، تا بتوانید از طریق فروش جایگاه‌های تبلیغاتی در وبلاگ یا وب‌سایت خود درآمد کسب کنید.

۴. تولید و توسعه اپلیکیشن یا بازی

تیم کوک مدیرعامل اپل، اخیرا در یک سخنرانی اشاره کرد که معتقد است آینده تلویزیون نیز با اپلیکیشن‌ها گره خورده است. احتمالا اپلیکیشن‌ها در تلویزیون از آیفون و آی‌پد فراتر رفته می‌توانید آنها را در یک صفحه بزرگ تماشا و استفاده کنید.

حقیقت این است که اپلیکیشن‌ها آینده همه چیزند! توسعه یک اپلیکیشن زبان ممکن است زمان‌بر باشد، اما یک گزینه قابل توجه برای کسب درآمد است. عیب این رویکرد نیاز به تحقیقات زیاد در مورد میزان تقاضا، ساخت یک برنامه متفاوت نسبت به برنامه رقبا، و نیاز به بروزرسانی مداوم است.

با این حال، می‌توانید از توسعه‌دهندگان برنامه خوبی که وجود دارند استفاده کنید و از آنها بخواهید با در نظر گرفتن مهارت زبانی شما در این کار شریک شوند. این به این معناست که می‌توانید رو تخصص خودتان تمرکز کنید و آنها نیز روی تخصص خودشان تمرکز می‌کنند! عالی نیست؟

۵. تور لیدری کشورهای انگلیسی زبان

اگر توانایی برقراری ارتباط بصورت شفاهی دارید، و فردی با اعتماد به نفس و برونگرا، و از قضا عاشق سفر هم هستید، چرا به تور لیدری فکر نمی‌کنید؟

سری به موسساتی که در ارائه تور متخصص هستند بزنید، و از آنها برای شروع این تجربه کمک بخواهید. شاید لازم باشد ابتدا چند سفر را در کنار یک تورلیدر حرفه‌ای تجربه کنید تا بتوانید به تدریج کسب‌وکار خودتان را در این زمینه آغاز، و از دانش زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری که بلد هستید استفاده کنید.

۶. تدریس در موسسات آموزش زبان

می‌توانید با مراجعه به موسسات آموزشی و ارائه تخصص خودتان به آنها، در وقت‌های معینی مثل آخر هفته‌ها یا تابستان‌ها که آنها هم به مدرسین بیشتری احتیاج پیدا می‌کنند، برای تدریس زبان اعلام آمادگی کنید. این کار سنتی‌ترین کاری است که می‌توانید انجام دهید، اما خیلی‌ها عاشق تدریس و ارتباط رو در رو با شاگردان خودشان هستند.

شما چه راه‌های دیگری برای کسب درآمد از زبان انگلیسی یا هر زبان دوم دیگری به ذهنتان می‌رسد؟ لطفا نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید