خبرنامه ایمیلی

درآمد

۹ راهکار برای داشتن یک کسب و کار موفق و در حال رشد

کسب و کار موفق

امروزه برای داشتن یک کسب و کار موفق نیازمند این هستید که قابل انعطاف بوده و خوب برنامه ریزی کنید، و از وقت، انرژی و منابعتان به درستی استفاده کنید.

خیلی‌ها کسب و کاری را شروع می‌کنند، و فکر می‌کنند همین که کامپیوترشان را روشن کنند یا درب فروشگاهشان را باز کنند، شروع به پول در آوردن خواهند کرد؛ اما در کار، پول در آوردن خیلی سخت‌تر از چیزی است که این افراد فکر می‌کنند.

اما شما می‌توانید با زمان بندی و برنامه ریزی تمام مراحل لازم برای دستیابی به موفقیت، در اقدامتان به راه اندازی یک کسب و کار، از چنین چیزی دور بمانید.

۱. برای یک کسب و کار موفق منظم باشید

برای اینکه در کارتان موفق باشید باید سعی کنید که منظم شوید. نظم به شما کمک میکند تا کارهایی که باید انجام دهید را کامل کنید، و بر اوضاع مسلط باشید. یک راه خوب برای انجام این مورد، این است که هر روز یک لیست از کارهایی که باید انجام دهید درست کنید. و هر مورد را که انجام دادید، روبرویش تیک بزنید.

این کار شما را مطمئن خواهد کرد که هیچ چیزی را فراموش نکرده‌اید و تمام کارهایی که برای بقای تجارتتان لازم است را انجام داده‌اید.

۲. تمام خرج و مخارج را ثبت کنید

تمام کسب و کارهای موفق، خرج و مخارجشان را ثبت می‌کنند. با نوشتن جزئیات مخارج خود، خواهید دانست که تجارتتان در چه نقطه‌ای قرار دارد، و اینکه ممکن است با چه چالش‌هایی مواجه شوید. دانستن همین یک مورد به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید برای غلبه بر آن چالش‌ها برنامه ریزی کنید.

۳. رقبای خود را تحلیل کنید

رقابت کردن، نتایج خوبی می‌آفریند. برای اینکه موفق باشید، نباید از درس دادن و درس گرفتن از رقبای خود هراس داشته باشید. بالاخره ممکن است آنها کار درستی انجام دهند که ممکن است شما هم برای موفقیت لازم باشد آنرا در کسب و کار خود پیاده کنید.

۴. خطرات و فرصت‌ها را بشناسید

کلید موفقیت، این است که به صورت حساب شده خطر کنید تا به تجارتتان فرصت رشد بدهید. یک سوال خوب این است که «جنبه منفی‌اش چیست؟» اگر توانستید خودتان جواب این سوال را بدهید، آنوقت بدترین سناریویی که می‌تواند برایتان اتفاق بیفتد را تشخیص داده‌اید. دانستن همین موضوع، باعث خواهد شد که بتوانید به صورت حساب شده خطر کنید، نه اینکه کلیت کسب و کار خود را در خطر بیندازید.

۵. خلاقیت داشته باشید

همیشه دنبال راه‌هایی بگردید که کسب و کارتان را ارتقا بخشد و باعث شود بین رقبا خودی نشان دهید. این را بدانید که شما همه چیز را نمی‌دانید، پس به ایده‌های جدید و رویکردهای نوین روی باز نشان دهید.

۶. در کارتان متمرکز بمانید

این مثل قدیمی که «رم یک روزه ساخته نشده است» اینجا صدق می‌کند. صرفا بدلیل اینکه شما یک کاری را شروع کردید، دلیل نمی‌شود که بلافاصله هم از آن کار پول در بیاورید. چرا که طول می‌کشد تا مردم شما و خدماتتان را بشناسند، پس روی اهداف کوتاه مدت خود تمرکز کنید.

۷. آماده باشید که قربانی دهید

شروع کردن یک کسب و کار، واقعا کار سختی است، اما وقتی درها را باز کردید دیگر کارتان شروع شده است. در اغلب موارد، باید خیلی بیشتر از زمانی که برای دیگران کار می‌کنید وقت بگذارید. این یعنی برای موفقیت مجبورید تا کمتر با دوستان و فامیل خود وقت بگذرانید.

۸. خدمات عالی ارائه کنید

کسب و کارهای موفق زیادی هستند که یادشان رفته ارائه خدمات مشتریان خوب خیلی اهمیت دارد. بنابراین اگر شما خدمات بهتری در مقایسه با دیگران ارائه کنید، مشتریان دفعه‌ی بعدی که به چیزی نیاز داشته باشند، بیشتر تمایل پیدا می‌کنند از شما محصول یا خدماتشان را دریافت کنند تا از رقیب شما.

۹. در مسیرتان ثابت قدم باشید

ثابت قدم ماندن، عامل کلیدی هر کسب و کاری برای پول در آوردن است. شما باید هر روز و هر روز، کارهای ضروری ای را تکرار کنید تا بالاخره به موفقیت دست یابید. این یک نگرش مثبت بلند مدت است که به شما کمک خواهد کرد بتوانید در یک بازه زمانی طولانی، در آخر به پول برسید.

بسیار خب، این هم از ۹ راهکار ما. یادتان باشد که هر تجارتی که بخواهید راه بیندازید، اگر این ۹ مورد را رعایت کنید حتما موفق خواهید شد. اگر برایتان سوال است که در چه حوزه‌ای شروع به فعالیت کنید، می‌توانید مطلبی که پیش‌تر در مورد بهترین بازار کار در ایران منتشر کرده بودیم را نیز مطالعه بفرمایید.

آیا شما صاحب یک کسب و کار هستید، یا اینکه قرار است به زودی کاری راه بیندازید؟ نظر شما درباره ۹ موردی که از آنها گفتیم چیست؟ آیا می‌توانید چیز دیگری را به این لیست اضافه کنید؟ نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید