خبرنامه ایمیلی

سرمایه گذاری پس انداز

سه روش برای اینکه پول شما برایتان کار کند

سرمایه گذاری برای اینکه پولتان برای شما کار کند

یکی از بزرگترین تفاوت‌ها میان افراد ثروتمند و افراد کمتر پولدار این است که افراد ثروتمند سود کسب می کنند ولی بقیه افراد سود پرداخت می کنند! فهمیدن این نکته با اهمیت است که پول به عنوان یک ابزار می تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

برای اینکه بتوانید به استقلال اقتصادی واقعی برسید، لازم است که پولتان برای شما کار کند و نه اینکه شما برای پول کار کنید. در اینجا به سه گزینه اشاره می کنیم که شما می توانید از آنها استفاده کنید تا پولتان برایتان کار کند. بعلاوه، این سه گام می توانند به شما کمک کنند تا عادت‌های بد اقتصادی که بوسیله خانواده‌تان به شما رسیده را کنار بگذارید.

۱. بودجه بندی کردن

مهمترین روش برای تغییر نوع مدیریت پول شما، بودجه بندی کردن است. هنگامی که بودجه بندی می کنید، شما از پولتان می خواهید تا کاری را که دوست دارید برایتان انجام دهد. با تخصیص هر دلار به یک منظور خاص، شما مقصد پولتان و اینکه چه کاری را انجام می دهد، کنترل می کنید. این موضوع به شما در رسیدن به اهداف اقتصادیتان یاری می رساند.

بودجه بندی بعد از درآمدتان، بهترین ابزار برای کسب ثروت است. بودجه‌بندی کنترل دارایی‌های شما را برایتان فراهم می‌کند و در ابتدای هر ماه شما را قادر می‌سازد بتوانید تصمیمات اقتصادی بگیرید. با تسلط بر بودجه بندی شما می‌توانید سریعتر به اهداف اقتصادیتان برسید و دچار بدهی نشوید. یک بودجه‌بندی شبیه یک دستگاه کنترل تناسب اندام است و به شما کمک می‌کند تا بر مخارج و درآمد خود نظارت کنید.

اگر قصد تغییر آینده اقتصادی خود را دارید، بودجه‌بندی گام نخست شما برای این منظور است. اغلب مردم یک بودجه‌بندی برای خود تنظیم می‌کنند اما بیشتر از یک ماه به آن پایبند نمی‌مانند و آن را رها می‌کنند. لازم است که هر ماه بودجه‌بندی خود را ایجاد کنید و مخارج خود را زیر نظر بگیرید و در صورت نیاز تغییراتی ایجاد کنید تا همواره کمتر از درآمدتان خرج کنید. هنگامی که در اول هر ماه تصمیم می‌گیرید که پولتان را چگونه خرج کنید، مهمترین اولیت‌هایتان را مشخص می‌کنید و حرکت بسوی اهدافتان را شروع می‌کنید.

بودجه بندی

۲. تسویه بدهی‌ها

آیا می دانید که هر ماه چه مقدار پول بابت سود بازپرداخت‌ها می‌پردازید؟ چقدر از بودجه ماهیانه‌تان صرف وام‌های دانشجویی، اقساط اتومبیل و صورتحساب‌های کارت اعتباری می‌شود؟ اگر می‌توانستید همه آن پول‌ها را بگیرید و برای بازنشستگی پس‌انداز کنید، بطور شگفت انگیزی به سرعت پول بازنشستگی و دیگر چیزهایی که دوست دارید فراهم می‌شد! معمولا بدهی بصورت یک بار سنگین عمل می‌کند و گزینه‌های شما را محدود می‌سازد. یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید با پول خود انجام دهید، تسویه بدهی‌ها و نرفتن زیر بار بدهی‌های جدید است!

بدهی‌های شما فرصت‌های دیگر شما را محدود می‌کند. کافی است به این نکته فکر کنید که اگر هیچ بدهی نداشتید، هر ماه چه کارهای دیگری می‌توانستید با پول اضافیتان انجام دهید. اگر هیچ بدهی نداشتید احتمالا می‌توانستید تا کسب و کار خودتان را آغاز کنید و یا شغلی که از آن متنفر هستید را رها کنید. امروز از فرصت استفاده کنید و بدهی‌هایتان را تسویه نمایید.

اگر بدهی‌های بسیاری دارید، شاید فکر کنید مشکل بزرگتر از آن است که بشود برای آن کاری کرد. شما می‌توانید برای شروع، بدهی‌های کوچک خود را تسویه کنید و سپس با پول اضافی که دارید بدهی‌های بزرگتر خود را پرداخت کنید. همینطور که بدهی‌های بیشتری را تسویه می‌کنید و سپس آن پول را برای پرداخت بدهی بعدی استفاده می‌کنید، سرعت تسویه بدهی شما افزایش می‌یابد و از اینکه چقدر سریع می‌توانید همه بدهی‌ها را تسویه کنید، شگفت زده خواهید شد.

۳. پولتان را پس‌انداز و سرمایه‌گذاری کنید

پس از اینکه همه پول اضافی‌تان را از پرداخت بدهی‌هایتان آزاد کردید، خواهید توانست مقدار زیادی پول پس‌انداز کنید. به جایی می‌رسید که پولی که دارید سودی بیشتر از درآمد ماهیانه‌تان برای شما ایجاد می‌کند. این پول زیادی خواهد بود و برای رسیدن به آن لازم است تا هر ماه مقدار زیادی پول پس‌انداز کنید. هرگاه که یک پس انداز اضطراری شش ماهه برای خود فراهم کردید، باید شروع به سرمایه‌گذاری پول خود کنید. با این روش به بهترین شکل ثروت خود را افزایش می‌دهید. علاوه بر این، پس‌انداز کردن پول، شما را قادر می‌سازد تا فراز و نشیب‌های زندگی را هم مدیریت کنید.

کنار گذاشتن پول برای یک پس انداز اضطراری گام اول است، اما شما زمانی واقعا ثروت کسب می‌کنید که اقدام به سرمایه‌گذاری می‌نمایید. فراتر از پس انداز برای بازنشستگی فکر کنید و یک برنامه‌ریز اقتصادی خوب پیدا کنید تا برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری به شما کمک کند. همین امروز از فرصت استفاده کنید و بطور جدی پول خود را پس‌انداز نمایید.

در شروع سرمایه‌گذاری باید به خاطر داشته باشید که پرتفولیوی خود را متنوع کنید. هرگز تمام پول خود را در یک نوع از دارایی یا سهام یا یک نوع از کسب و کار سرمایه‌گذاری نکنید. شاید شما به این نتیجه برسید که قصد خرید سرمایه‌گذاری‌هایی را دارید که برای شما درآمدزا باشند. بسیاری از مردم سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات را یک گزینه مناسب می‌دانند زیرا پس از پرداخت بدهی‌های آن، بطور ماهانه برای آنها درآمد خواهد داشت.

داشتن یک سری اهداف خاص برای پس‌انداز و سرمایه‌گذاری مفید خواهد بود، زیرا مخارج شما را متمرکز می‌کند و به شما انگیزه می‌دهد. به چیزهایی فکر کنید که لازم است برایشان پول بپردازید، مانند تحصیل فرزند، خرید خانه، یا بازنشستگی پیش از موعد. همچنین این اهداف می‌توانند در انتخاب نوع سرمایه‌گذاری شما موثر باشند.

بسیار خب، ما همیشه مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم. لطفا اگر در مورد موضوعاتی که صحبت شد تجربه دارید حتما تجربیات خودتان را با ما و خوانندگان دیگر در میان بگذارید. هر زمانی برای سرمایه‌گذاری آماده شدید هم می‌توانید این مطلب را بخوانید: مراحلی که باید برای سرمایه‌گذاری طی کنید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید