خبرنامه ایمیلی

درآمد سبک زندگی

با زنان ثروتمند جهان آشنا شوید

لورن پاول جابز

همانطور که می‌دانید مجله فوربز، هر سال لیستی از پول‌دارترین افراد دنیا، و همچنین لیست‌های جزئی تری همچون لیست زنان ثروتمند دنیا را منتشر می‌کند. در فهرست بیلیونرهای دنیا، نام ۲۵۶ زن به چشم می‌خورد، که واگویه تصمیم دارد در این مطلب، ۱۰ نفر از ثروتمندترین زنان دنیا را به شما معرفی کند.

رشد جایگاه زنان ثروتمند در لیست فوربز

قبل از اینکه لیست ۱۰ نفره مان را شروع کنیم، اجازه بدهید که نگاهی به رشد جایگاه زنان در لیست فوربز بیندازیم. در سال ۲۰۱۵ تعداد زنان ثروتمند که در لیست بیلیونرهای دنیا قرار داشتند، ۱۸۷ نفر بوده است. این تعداد در سال ۲۰۱۷ به ۲۲۷ نفر، و همانطور که گفته شد، در سال ۲۰۱۸ به ۲۵۶ نفر افزایش پیدا کرده است. به نظر شما علت افزایش حضور زنان در لیست میلیاردهای جهان چه می‌تواند باشد؟

۱. فرانسوا بتانکور می‌یر (ثروت خالص: ۴۶.۵ میلیارد دلار)

فرانسوای ۶۴ ساله، تنها دختر لیلیان هنریت شارلوت بتانکور است،‌ و بر اساس قوانین کشور فرانسه، وارث وی هم حساب می‌شود. لیلیان، بازرگان و کارآفرین فرانسوی بود، که سهام‌دار و مالک اصلی شرکت لوازم آرایشی و بهداشتی لورئال محسوب می‌شد. وی تنها فرزند اوژن شولر بنیانگذار این شرکت بود. پس از مرگ لیلیان، ارث وی به فرانسوا رسید و او را به ثروتمندترین زن دنیا، و چهاردهمین فرد ثروتمند دنیا تبدیل کرد!

۲. آلیس والتون (ثروت خالص: ۴۱.۵ میلیارد دلار)

آلیس لوئیس والتون ۶۸ ساله، یک تاجر آمریکایی است که در حال حاضر دومین زن، و نوزدهمین فرد ثروتمند دنیاست! او از اعضای هیئت مدیره شرکت وال‌مارت و از اعضای خانواده والتون است. آلیس والتون دختر سام والتون بنیانگذار شرکت وال‌مارت می‌باشد.

۳. زوزانه کلاتن (ثروت خالص: ۲۵ میلیارد دلار)

زوزانه که ۵۶ سال سن دارد، کارآفرین، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی آلمانی، و یکی از سهام داران اصلی شرکت ب‌ام‌و است. پدر وی هربرت کواندت مالک ۱۷.۴٪ درصد از سهام ب‌ام‌و بود. سوزان کلاتن هم‌اکنون بهمراه مادرش؛ یوهانا کواندت و برادرش؛ اشتفان کواندت، در مجموع مالک ۵۰٪ درصد از سهام شرکت ب‌ام‌و می‌باشند. او در حال حاضر، سومین زن ثروتمند جهان است، که سی و دومین جایگاه ثروتمندترین فرد جهان را به خود اختصاص داده است.

۴. ژاکلین مارس (ثروت خالص: ۲۳.۶ میلیارد دلار)

ژاکلین مارس ۷۸ ساله در حال حاضر، از مالکین و اعضای هیئت مدیره شرکت مارس اینکورپوریتد می‌باشد. وی فرزند فارست مارس و نوه فرانک سی. مارس، بنیان‌گذار شرکت مارس اینکورپوریتد است. مارس، یک شرکت شیرینی سازی است، که احتمالا شکلات‌های آنرا تابحال خورده‌اید. او با ثروت خود، سی و چهارمین فرد ثروتمند دنیا، و چهارمین زن میلیاردر دنیا است.

۵. یانگ هویان (ثروت خالص: ۲۱.۹ میلیارد دلار)

یانگ هویان ۳۷ ساله کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی است، که در حال حاضر به‌عنوان مالک اصلی شرکت کانتری گاردن فعالیت می‌کند. کانتری گاردن یک شرکت املاک و مستغلات چینی است، که در زمینه سرمایه‌گذاری و ساخت‌وساز زیرساخت‌های شهری و صنعتی، مدیریت مجتمع‌های مسکونی، و هتلداری فعالیت می‌کند. او چهل و سومین ثروتمند دنیا، و پنجمین نفر از زنان ثروتمند جهان است.

۶. لورن پاول جابز (ثروت خالص: ۱۸.۸ میلیارد دلار)

لورن پاول جابز ۵۴ ساله، کارآفرین، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که هم‌اکنون بزرگترین سهام‌دار شرکت اپل می‌باشد، همچنین ۸٪ درصد از سهام شرکت والت دیزنی را نیز در اختیار دارد. وی در سال ۱۹۹۱ با بنیانگذار اپل؛ استیو جابز ازدواج کرد و پس از درگذشت جابز در سال ۲۰۱۱ وارث کلیه دارایی‌های او شد. او هم اکنون در جایگاه پنجاه و هشتم در بین ثروتمندترین افراد دنیا، و همچنین ششمین زن میلیاردر جهان قرار دارد.

۷. جینا راینهارت (ثروت خالص: ۱۷.۴ میلیارد دلار)

جینا راینهارت ۶۴ ساله، سرمایه‌دار، بازرگان و میلیاردر استرالیایی است. وی دختر کارآفرین استرالیایی لانگ هنکوک است. پدر وی کاشف و مالک بزرگترین معدن سنگ آهن جهان بود، که در استرالیای غربی مستقر می‌باشد. او هفتمین زن قدرتمند جهان و هشتادمین میلیاردر جهان است.

۸. آیریس فونتبونا (ثروت خالص: ۱۶.۳ میلیارد دلار)

آیریس فونتبونای ۷۶ ساله، همسر دوم آندرونیکو لوکسیک، میلیاردر و کارآفرین شیلیایی بود که پس از مرگ همسرش در سال ۲۰۰۵ ثروت او را به ارث برد. وی در حال حاضر ثروتمندترین فرد در شیلی، هشتمین زن قدرتمند در دنیا، و هشتاد و یکمین میلیاردر دنیاست. او و خانواده‌اش کنترل آنتوفاگاستا پی‌ال‌سی، شرکت استخراج معادن شیلیایی، که به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مس، طلا و مولیبدن فعالیت می‌نماید را در اختیار دارند.

۹. ابیگیل جانسون (ثروت خالص: ۱۵.۹ میلیارد دلار)

ابیگیل جانسون ۵۶ ساله، کارآفرین و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است، که در حال حاضر به‌عنوان مدیر عامل اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری فیدلیتی فعالیت می‌نماید. این شرکت توسط پدر بزرگ وی؛ ادوارد جانسون تاسیس شد و پدر وی ادوارد جانسون سوم نیز هم‌اکنون ریاست هیئت مدیره شرکت را بر عهده دارد. در سال ۲٠۱۳ خانواده جانسون مالک ۴۹درصد شرکت شد. در سال ۲٠۱۶ ابیگیل جانسون مدیر شرکت شد که ۴۵٠٠٠ کارمند در سرتاسر دنیا دارد. او نهمین نفر از زنان ثروتمند دنیا، و هشتاد و سومین فرد میلیاردر در کل دنیاست.

۱۰. شارلین دی کاروالهو هینیکن (ثروت خالص: ۱۵.۸ میلیارد دلار)

شارلین دی کاروالهو هینیکن، ۶۳ ساله، کارآفرین، سرمایه‌دار و مدیر ارشد اجرایی هلندی است، که سهام‌دار اصلی شرکت هینیکن به شمار می‌آید. هینیکن در حال حاضر سومین کارخانه آبجوسازی جهان می‌باشد. او هم اکنون هشتاد و ششمین فرد ثروتمند دنیا، و دهمین نفر از زنان ثروتمند در جهان است.

۱ دیدگاه

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

  • اﻳﻨﺎ ﻛﻪ ﻫﻤﻪ اﺯ ﻃﺮﻳﻖ ﻭﺭاﺛﺖ و اﻳﻨﺎ ﺑﻮﺩﻩ. ﻛﺎﺭ ﺁﻓﺮﻳﻦ ﻣﻌﺮﻓﻲ ﻛﻦ ﺩاﺩاﺵ و ﺑﮕﻮ اﺯ ﺻﻔﺮ ﭼﻂﻮﺭ ﺭﺳﻴﺪﻥ ﺑﻪ اﻳﻨﺠﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻫﺴﺘﻦ. ﻭﮔﺮﻧﻪ ﺗﻮ ﺧﻮﻧﻭاﺩﻩ ﺷﻴﺮ ﺑﺪﻧﻴﺎ ﺑﻴﺎﻳﻲ ﻃﺒﻴﻌﺘﺎ ﺗﻮ ﻳﻪ ﺷﻴﺮ ﻫﺴﺘﻲ.