خبرنامه ایمیلی

بیوگرافی

جک کنفیلد کیست؟

جک کنفیلد

جک کنفیلد نویسنده مشهور آمریکایی کتاب‌های خودآموز در زمینه موفقیت فردی و همچنین یک سخنران انگیزشی محبوب است. او به خاطر نوشتن مجموعه کتاب‌های خودآموزش با عنوان «سوپ مرغ برای روح» شهرت فراوانی دارد! با واگویه همراه شوید تا با زندگی کنفیلد آشنا شویم.

تاریخچه زندگی جک کنفیلد

جک کنفیلد (Jack Canfield) تحصیلات دبیرستان خود را در موسسه نظامی لینزلی گذراند. او در سال ۱۹۶۶ در رشته تاریخ چین از دانشگاه هاروارد فارغ‌التحصیل شد و سپس در سال ۱۹۷۳ مدرک کارشناسی ارشد خود در رشته آموزش از دانشگاه ماساچوست را اخذ کرد. او قبل از شروع حرفه نویسندگی، مشاغل فراوانی را تجربه کرد؛ مشاغلی چون روان‌درمانگر یا مدرس.

کنفیلد طرفدار قانون جذب و نظریات مطرح‌شده در فیلم «راز» است. به‌علاوه کنفیلد مهارت فراوانی در تنیس، اسکی، گیتار، دویدن و خواندن دارد! کنفیلد در سال ۱۹۷۸ با جورجیا لی نوبل ازدواج کرد، اما بعدها از او جدا شد و در سال ۱۹۹۹ با اینگا مری پیوند زناشویی بست. اوران کنفیلد، پسر او، دست به چاپ سرگذشت خود زد و در این کتاب از مشکلات پیش روی خود در دوران کودکی به خاطر بی‌توجهی پدرش گفت.

شروع زندگی حرفه‌ای جک کنفیلد

کنفیلد در سال ۱۹۹۰ به فکر جمع‌آوری داستان‌هایی برای نوشتن کتابی خودآموز با کمک مارک ویکتور هانسن افتاد. بعدها این ایده به یک سری فوق‌العاده از کتاب‌هایی با عنوان «سوپ مرغ برای روح» بدل شد. آن‌ها در مدت سه سال ۶۸ داستان مختلف را جمع‌آوری کردند. این داستان‌ها سرگذشت واقعی و الهام‌بخش افراد معمولی بودند.

اکثر داستان‌هایی که آن‌ها جمع‌آوری کرده بودند متعلق به گروهی از افراد بود که تحت تاثیر سخنرانی‌های انگیزشی کنفیلد قرار گرفته بودند. کتاب اول کنفیلد توسط یک ناشر مهم رد شد، اما بعدها از سوی یک ناشر کوچک مورد استقبال قرار گرفت. موفقیت سریع کتاب، آن‌ها را به نوشتن کتاب‌های بعدی ترغیب کرد. کتاب‌های بعدی بخش خاصی از مخاطبین را هدف قرار می‌دادند. برای مثال، کتاب «سوپ مرغ برای روح نوجوانان» شامل داستان‌هایی در مورد نوجوانان و مشکلات رایج آن می‌شد.

جک کنفیلد کیست؟ 1

کنفیلد پس از چاپ کتاب‌ها، اقدام به برگزاری سمینارهای اعتمادبه‌نفس در سانتا باربارا کرد و بنیاد عزت‌نفس را بنا نهاد. هدف او تاسیس یک مرکز آموزشی بود. افزون بر این، کنفیلد شورای رهبری تکاملی را تاسیس کرد که شامل گروهی از نویسندگان مشهور، سخنرانان عمومی و رهبرانی می‌شد که برای کمک و انگیزه دادن به مردم دورهم جمع می‌شدند. کنفیلد سمینارهایی با عنوان «تلاش برای موفقیت» برگزار می‌کند و علاوه بر آن سخنرانان غیرحرفه‌ای را برای ارائه سخنرانی‌های انگیزشی در جمع آموزش می‌دهد.

کنفیلد علاوه بر شورای صحبت‌های انگیزشی و نوشتن کتاب‌های خودآموز، در فیلم راز نیز حضور یافت و به تشریح بسیاری از فرضیات مرتبط با موفقیت فردی پرداخت. نسخه چاپی این فیلم نیز به معرفی تئوری او در مورد «قانون جذب» می‌پردازد.

طبق نظریه راز «خوبی، خوبی را جذب می‌کند» درنتیجه افرادی که انرژی مثبت می‌دهند، فردی مانند خود را می‌یابند. کنفیلد با به‌کارگیری این اصل در نظریه خود، می‌تواند به افراد برای کسب موفقیت در زندگی شخصی و حرفه‌ای کمک کند. علاوه بر این، کنفیلد در برنامه‌های متعددی چون اخبار شبانگاهی NBC و برنامه صبح‌به‌خیر آمریکا حضور یافته است.

آثار چاپ شده و جوایز

کنفیلد در کنار سخنرانی‌های انگیزشی، در سال ۲۰۰۵ کتابی با عنوان «اصول موفقیت» به چاپ رساند. او در این کتاب ۶۴ اصل برای تضمین موفقیت افراد در زمینه‌های مختلف را معرفی می‌کند. کنفیلد در سال ۲۰۰۸ با کنت هیلی برای نوشتن ادامه این سری از کتاب‌ها با عنوان «اصول موفقیت برای نوجوانان» همکاری کرد.

برخی دیگر از آثار او شامل: در مورد من: یک برنامه آموزشی برای خودسازی (چاپ ۱۹۷۱)، عزت‌نفس در کلاس درس: یک راهنمای آموزشی (چاپ ۱۹۸۶) و دستیابی به موفقیت نامحدود (چاپ ۲۰۱۲) می‌شوند. جک کنفیلد موفق به کسب جوایز مهمی نظیر کتاب پرفروش سال آمریکا در سال ۱۹۹۵، جایزه جهانی مهارت داستان‌گویی در سال ۱۹۹۶ و جایزه فرشته اوپرا (Oprah’s Angel) در سال ۱۹۹۹ شده است.

مسیر موفقیت جک کنفیلد

سفر جک کنفیلد به سوی موفقیت روایتی از پشتکار، بینش و باور بی‌وقفه به قدرت رشد شخصی است. کنفیلد با شروعی فروتنانه در فورت ورث، تگزاس، با چالش‌ها و شکست‌هایی روبه‌رو شد که می‌توانست بسیاری را منصرف کند. با این حال، عزم و تعهد تزلزل ناپذیر او به خودسازی باعث شد تا در کنار مارک ویکتور هانسن، مجموعه نمادین «سوپ مرغ برای روح» را بسازد.

این مجموعه که در ابتدا توسط ناشران متعددی رد شد، در نهایت به یک پدیده جهانی تبدیل شد و بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه و با بیش از ۴۰ زبان فروخته شد. مسیر کنفیلد برای تبدیل شدن به یک نویسنده پرفروش، ایمان به آثارش و امتناع از تسلیم شدن بود که او را به اوج موفقیت رساند. این سفر به عنوان شاهدی بر قدرت دگرگون‌کننده استقامت است و بر اصولی تأکید می‌کند که او همچنان با میلیون‌ها نفری که در جستجوی راه‌های موفقیت و تحقق هستند به اشتراک می‌گذارد.

۱ دیدگاه

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید