خبرنامه ایمیلی

بیوگرافی

وین دایر کیست؟

وین دایر

داستان زندگی وین دایر داستان زندگی یک آمریکایی موفق است که پله‌های ترقی را از یتیم‌خانه تا تبدیل شدن به فردی ثروتمند و طرفدار نظریه تفکر مثبت پیمود. با واگویه همراه باشید تا با این شخصیت تاثیر گذار در دنیای موفقیت آشنا شویم.

شروع موفقیت وین دایر

داستان ثروت دایر از سال ۱۹۷۶ و چاپ کتاب او با عنوان «حدود اشتباهات شما: توصیه‌ای گام‌به‌گام برای فرار از دام تفکرات منفی و به دست گرفتن کنترل زندگی» آغاز شد. کتابی در حیطه روانشناسی که به خوانندگان می‌آموزد چگونه از احساسات نابودکننده نظیر خشم، احساس گناه و پریشانی دوری کرده و عنان زندگی خود را به دست بگیرند.

وقتی‌که این کتاب به فروش نرفت، دایر شروع به اجرای توصیه‌های خود و سفر به سراسر کشور برای مذاکره با کتاب‌فروشی‌ها و ارائه مصاحبه‌ها با روزنامه‌ها و رادیوهای شهرهای کوچک کرد. با این کار، کتاب او به موفقیت فراوان رسید و برای مدت بیش از دو سال در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های کشور جای گرفت.

دایر این مسیر را ادامه داد و به نوشتن بیش از ۴۰ کتاب پرداخت. او علاوه بر نوشتن کتاب، در شوهای تلویزیونی نظیر «قدرت تصمیم» نیز حاضر شد و سخنرانی‌های خود را در قالب لوح فشرده منتشر کرد. پیام او در تمامی این برنامه‌ها و کتاب‌ها یکسان بود؛ تنها مشکل زندگی ما تفکرات نادرست هستند و کلید موفقیت برای غلبه بر سختی‌ها، پیروزی بر افکار منفی است. سخن مشهور دایر این است: «شما همانی هستید که فکر می‌کنید. اگر دیدگاه خود به موضوعات را تغییر دهید، همه‌چیز تغییر خواهد کرد.»

داستان زندگی وین دایر

وین والتر دایر در دهم مه ۱۹۴۰ در دیترویت متولد شد. پدر الکلی او خانواده با سه فرزند را اندکی پس از تولد وین رها کرد و او تا ۱۰ سالگی در پرورشگاه زندگی می‌کرد. وین پس از ازدواج مجدد مادر، دوباره به خانه بازگشت، اما ناپدری او نیز الکلی بود. دایر می‌گوید: «من در همان سن ۱۰ سالگی متوجه شدم که سرنوشت من در دستان کوچک من بوده و هیچ‌کسی قادر به کمک به من نیست.»

دایر وارد دانشگاه دولتی واین در دیترویت شد و بعد از آن ۴ سال در نیروی دریایی ایالات‌متحده خدمت کرد. او در این مدت با مطالعه کتاب‌های مختلف در ایام فراغت، خود را از آموزش محروم نکرد. او دوباره به دانشگاه واین برای کسب مدرک دکترا در رشته مشاوره آموزش بازگشت و سپس قبل از شروع تدریس در دانشگاه سنت جان در نیویورک، مشغول به کار به‌عنوان مشاور در مدارس شد. اینجا بود که یکی از دوستان دایر به او پیشنهاد کرد تا سخنرانی‌های انگیزشی خود را در قالب یک کتاب درآورد. کتاب حدود اشتباهات شما، نتیجه این پیشنهاد بود.

او سپس شروع به نوشتن ده‌ها کتاب دیگر کرد که ۲۰ عنوان از آن‌ها به پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز تبدیل شد. دایر علاوه بر این، در برنامه‌های تلویزیونی متعدد حضور یافت و به گفته خود با شرکت در برنامه‌ای برای جمع‌آوری کمک‌های مالی، ۲۵۰ میلیون دلار پول جمع کرد.

دایر در سال ۱۹۹۸ ادعا کرد که فلسفه‌اش از زندگی به او اجازه داد تا به هر چه می‌خواهد دست پیدا کند. او می‌گوید: «من به پول، خانواده شگفت‌انگیز و همسری زیبا دست یافتم.»

او حتی مدعی شد که توانسته با تفکرات مثبت خود به مدت ۲۰ سال دچار حتی یک سرماخوردگی ساده نشود. دایر می‌گوید: «من به ویروس‌ها می‌گفتم: شما حق ندارید تا در بدن من رشد کنید و به آن‌ها هشدار می‌دادم تا از بدن من بیرون رفته و به سراغ فردی دیگر بروید.»

دایر در سال ۲۰۰۹ دچار بیماری سرطان خون شد. او بعدا مدعی شد که توانسته روش‌های درمانی موفقی را از یک روان‌درمانگر برزیلی بگیرد؛ کسی که توانسته عمل جراحی را از فاصله ۱۲ هزار مایلی بر روی دایر انجام دهد! دایر در تاریخ ۲۹ اوت ۲۰۱۵ درگذشت.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید