خبرنامه ایمیلی

درآمد

مزایای داشتن کسب و کار شخصی چیست؟

کسب و کار شخصی

درباره مشکلات شروع یک کسب‌وکار شخصی هزاران مقاله نوشته شده که به افرادی با چنین ایده‌هایی اخطار می‌دهد! اما تقریبا هیچکدام درباره اینکه چقدر شروع یک کسب‌و‌کار شخصی عالی است چیزی نمی‌گویند.

مقاله‌ای که مشخصا به این مقوله بپردازد وجود ندارد. اما در این مطلب از واگویه، برای کسانی که می‌خواهند سبک زندگی خود اشتغالی را پیش بگیرند و کسب‌و‌کار کوچک خودشان را راه بیندازند، خلاصه‌ای از مزایای این نوع کسب‌وکار آورده شده است. با ما همراه باشید.

کنترل اوضاع در دستان شماست

بله، رئیس خود بودن چیز واقعا فوق‌العاده ایست. بگذارید دروغی به شما بگویم: اینکه در این موقعیت هیچکس به شما نمی‌گوید چه کاری انجام دهید! بله این یک دروغ است، چرا که همچنان مردم (مشتری‌ها، تامین‌کنندگان منابع و کارکنان دولت) دائما به شما خواهند گفت چه کار بکنید یا چکار نکنید (و در روزهای بد، حتی پیش می‌آید به شما بگویند کجا باید بروید)!

اما خبر خوب هم اینکه وقتی شما کسب‌و‌کار شخصی خودتان را راه بیندازید، مجبور نیستید کاری که آنها می‌گویند را انجام دهید (البته در بیشتر مواقع). شما انتخاب‌های زیادی دارید، و این شمایید که تصمیم گیرنده‌اید.

 فرصت ساخت‌و‌ساز دارید

با تماشای کودکی که با علاقه تکه‌های لوگو را به هم وصل می‌کند، همه متوجه می‌شویم که ساخت‌و‌ساز چقدر می‌تواند لذتبخش باشد. دوست دارید یک صادرکننده چند ملیتی باشید؟ یا برنامه‌ای بنویسید که توانایی بچه‌ها در کار با اعداد را افزایش دهد؟ یا حیاط خانه‌های مردم را به فضاهای بسیار زیبایی تبدیل  کنید؟ با داشتن کسب‌و‌کار شخصی خود می‌توانید رویاهایتان را تحقق ببخشید.

به مردم کمک می‌کنید

در نظرسنجی کسب‌وکارهای کوچکِ بانک td کانادا، نودوشش درصد صاحبان کسب‌و‌کارهای کوچک، اظهار کرده‌اند، توانایی کمک به مشتریان و متقاضیان، بزرگترین مزیت داشتن این نوع کسب‌وکار است. همچنین کسب‌و‌کارهای کوچک با ایجاد شغل در جامعه و در نتیجه به وجود آمدن جوامع شهروندی خوب، به مردم کمک می‌کنند.

میتوانید سبک زندگی انعطاف‌پذیری داشته باشید

داشتن کسب‌و‌کار شخصی به‌ویژه برای خانم‌ها، انعطاف‌پذیری لازم برای رسیدگی به امور خانه و خانوادشان را فراهم می‌کند. همچنان‌که یک شغل حرفه‌ای و موفق هم دارند. کسب‌و‌کارهایی که توسط مادران جوان(مادرانی که فرزندان خردسال دارند) راه‌اندازی شده‌اند روند رو به رشدی دارند. طبق گزارشی که به سفارش امریکن‌اکسپرس انجام شد، مشاغلی که توسط زنان راه‌اندازی شده، از سال ۱۹۹۷، ۶۸ درصد افزایش یافته است. به‌همراه بیشتر از ۹.۱ میلیون مشاغل زنانه‌ای که در سال ۲۰۱۴ در آمریکا وجود داشته. (فاکس نیوز)

اما این فقط زنان و مادران جوان نیستند که از مزایای خوداشتغالی بهره‌مند می‌شوند؛ افرادی که در آستانه بازنشستگی هستند یا قبلا بازنشست شده‌اند هم می‌توانند با راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود، هم سرشان را بند کنند هم به احساس رضایت از زندگی دست یابند.

می‌توانید دنیا را تغییر دهید

قطعا نیاز نیست خیلی در حافظه تاریخی‌تان به عقب برگردید تا بتوانید صاحب کسب‌و‌کاری که تغییری بزرگ در دنیا ایجاد کرد را بیابید. مارک زاگربرگ؟ بیل گیتس؟ حتما لازم نیست کسب و کار شما فیسبوک یا مایکروسافتِ بعدی باشد تا بتواند تغییر قدرتمندی ایجاد کند. مثلا ده سال پیش، شرکت سوئیسی وسترگارد فراندسن با ایده لایف استرو ظهور کرد. یک نوع فیلتر آب شخصی و کم هزینه که در تهیه آب آشامیدنی سالم برای میلیونها انسان استفاده می‌شود.

درست است که تغییر دنیا هدفی بسیار بلندپروازانه است اما تغییر بخش کوچکی از آن برای داشتن زندگی بهتر تلاشی باارزش و عمیقا رضایت‌بخش است.

میتوانید درآمدتان را افزایش دهید

بعضی از کسب‌و‌کارها خروارها پول به همراه دارند و بعضی دیگر نه. بسیاری از کسب‌و‌کارهای کوچک موفق برای صاحبانشان حس زندگی به همراه دارند نه مال و ثروت. اما نکنه اینجاست که با داشتن همین کسب‌و‌کار می‌توانید خیلی بیشتر از یک کارمند درآمد داشته باشید.

کار در خط تولید ساعتهای فانتزی، شما را به یک دستمزد مشخص می‌رساند اما بر فرض مثال، اگر تقاضا برای این ساعتها زیاد شود و سود شرکت به‌صورت نجومی افزایش یابد چه؟ شما به‌عنوان کارمند این شرکت هیچ سهمی از این سود نخواهید داشت. به‌طور کلی کسب‌و‌کارها خیلی بیشتر از یک شخص حقیقی توانایی کسب درآمد دارند.

سایر مزایای داشتن کسب‌و‌کار شخصی

مزایایی که در مطالب قبل به آنها اشاره شد در مورد همه کسب‌و‌کارها صدق می‌کند. اما حواستان باشد برای کسانی که قصد راه‌اندازی مشاغل خرده‌فروشی دارند، به خاطر تقاضای بالایی که برای این مشاغل وجود دارد، رسیدن به یک زندگی انعطاف‌پذیر مشکل‌تر خواهد بود.

اما افرادی که خود‌اشتغالی دارند نسبت به کسانی که برای کارفرمایی دیگر کار می‌کنند، مزایای بالقوه دیگری هم دارند. مثلا می‌توانند از معافیت مالیات بر درآمد بهره‌مند شوند که برای کارمندان امکان‌پذیر نیست. مشابه استخدام سایر اعضای خانواده برای تقسیم درآمد (کاری که برای کاهش مالیات در کانادا انجام می‌دهند).

همچنین می‌توانند کارها را از خانه انجام دهند. و بهتر از همه‌ی این موارد اینکه می‌توانند صبح شنبه خود را با لبخند و اشتیاق برای آغاز کار شروع کنند، به جای اینکه بدن خسته و کسلشان را به خاطر کار برای دیگران این‌ور و آن‌ور بکشند!

آیا تابحال به راه انداختن یک کسب‌وکار شخصی برای خودتان فکر کرده‌اید؟ بنظرتان این کار چقدر شدنی است؟ لطفا نظراتتان را با ما و خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید