خبرنامه ایمیلی

درآمد سرمایه گذاری

چگونه ثروتمند شویم؟ ۷ راز ثروتمندان برای کسب ثروت

ثروتمند شویم

وقتی‌که از تمامی کارشناسان مالی سوال کنیم، آن‌ها به ما خواهند گفت که راز ثروتمند شدن به‌هیچ‌وجه راز محسوب نمی‌شود: سخت‌کوشی، زندگی با استانداردهای پایین و پس‌انداز. بااین‌حال خیلی از ثروتمندان با این توصیه‌ها موافق نیستند.

زندگی با استانداردهای پایین به‌هیچ‌وجه شرم محسوب نمی‌شود، برای مثال وارن بافت همچنان نیز زندگی ساده‌ای دارد؛ اما اگر هدف شما ثروتمند شدن است، این ۷ راز از زبان ثروتمندان به شما در این راه کمک می‌کند.

با ثروتمندان هم‌نشین شوید

اگر به دنبال کسب درآمد بیشتر هستید، شروع به نشست‌وبرخاست با افراد ثروتمند کنید. این موضوع شاید کمی عجیب باشد، اما وقتی‌که کمی به آن فکر کنید، منطقی به نظر می‌رسد. دوستی با افراد ثروتمند به‌راحتی به شما نشان می‌دهد که آن‌ها چگونه تصمیم‌های مهم می‌گیرند. اگر می‌خواهید تا مانند آن‌ها باشید، درس‌های آن‌ها را آموخته و رفتارهای مثبت آن‌ها را در زندگی خود کپی کنید.

از فرصت‌ها استفاده کنید

وقتی‌که بازارهای سهام شروع به ریزش می‌کنند، بسیاری از افراد نمی‌توانند حرکت فردای بازار را پیش‌بینی کنند؛ اما ثروتمندان زمان ورود دقیق به بازار و کسب ثروت را می‌دانند.

زمان در موفقیت سرمایه‌گذاری از زمان‌بندی مهم‌تر است. پیتر لازاروف، برنامه‌ریز مالی و مدیر سبد سهامی به ارزش ۱۰ میلیون دلار، می‌گوید: «اکثر مردم باور دارند که زمان‌بندی حرکت‌های بازار در کسب ثروت در بازار سهام بسیار مهم است؛ اما افراد ثروتمند زمان ورود به بازار و برگشت قیمت‌ها را عامل اصلی کسب ثروت می‌دانند.»

آوردن ایده‌ها بر روی کاغذ

تفاوت میان داشتن یک ایده و آوردن آن بر روی کاغذ، اغلب همان چیزی است که افراد موفق را از توده مردم جدا می‌کند. اگر طرحی جذاب برای کسب ثروت دارید، شاید زمان آن رسیده باشید تا اهداف خود را به روی کاغذ بیاورید.

توماس کورلی، نویسنده کتاب عادات ثروتمندان، در نظرسنجی خود از افراد ثروتمند به این نتیجه رسید که: «۶۷ درصد از افراد ثروتمند، اهداف و ایده‌های خود را روی کاغذ می‌آورند.»

ارزش یک چیز را نسبت به قیمت آن درک کنید

به گفته جاستین جی کومار، مدیر ارشد شرکت سرمایه‌گذاری آرلینگتون، افراد ثروتمند سه دوست دارند: وکیل، حسابدار و مشاور. ثروتمندان تمایل دارند تا با استفاده از قانون و مالیات به نفع خود، به بیشترین ثروت ممکن برسند. آن‌ها ترسی از پول خرج کردن برای رسیدن به اهداف خود ندارند.

کمتر در بیرون از خانه غذا بخورید

افرادی که به دنبال پس‌انداز پول خود هستند، اغلب از خوردن وعده‌های غذایی در بیرون از خانه دوری می‌کنند. آن‌ها تصویری کلی از خریدن خوراکی‌های کم‌ارزش در بلندمدت و پس‌انداز مقدار زیادی پول را مشاهده می‌کنند.

پل سالیوان و برد کلونتز در تحقیقی در مورد عادات خرج کردن افراد به این نتیجه رسیدن که یک درصد از افراد ۳۰ درصد کمتر در بیرون از منزل غذا خورده و این پول را برای بازنشستگی پس‌انداز می‌کند. این عادت افراد ثروتمند را از افراد معمولی جدا می‌کند.

رئیس خود باشید

کارمندان برای ثروتمند کردن روسای خود کار می‌کنند. اگر واقعا قصد دارید تا ثروتمند شوید، به فکر راه انداختن کسب‌وکاری برای خود باشید. به گفته فوربز، تقریبا تمام ۱۴۲۶ نفر در فهرست میلیاردهای این مجله، ثروت خود را از کسب‌وکار خود یا شغل خانوادگی‌شان به دست آورده‌اند.

بسیاری از افراد معمولی تصور می‌کنند که شروع یک کسب‌وکار بسیار پر ریسک است؛ اما ثروتمندان متوجه شده‌اند که ریسک واقعی اختصاص زمان و درآمد خود برای روسایی است که کمترین اهمیتی را به زندگی کارمندان خود می‌دهند.

از پول دیگران استفاده کنید

از نظر افراد معمولی ضرب‌المثل «پول پول می‌آورد» یک کلیشه خسته‌کننده است؛ اما این ضرب‌المثل یک قانون طلایی برای ثروتمندان است.

مبادله زمان برای کسب پول یک بازی از پیش باخته است، به‌خصوص که فناوری امروزه بسیاری از شغل‌ها را از بین برده است. استفاده از پول بانک‌ها یا سرمایه‌گذاران و استخدام افراد برای کار یک فرمول امتحان‌شده در طول زمان برای کسب ثروت است.

فرقی نمی‌کند که حرفه شما چیست، بر روی پول دیگران برای کسب سود سرشار حساب باز کنید. قطعا این کار پر ریسک‌تر از حساب باز کردن بر روی سرمایه خود است؛ اما اگر به حرف‌های وارن بافت گوش فرا دهید، متوجه می‌شوید که «ریسک از جایی نشات می‌گیرد که شما ندانید می‌خواهید چه‌کار کنید.»

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید