خبرنامه ایمیلی

سرمایه گذاری سبک زندگی

توصیه‌های آنتونی رابینز برای سریع‌تر ثروتمند شدن

ثروتمند شدن

افزایش ثروت شما ربطی به برنده شدن در قرعه‌کشی‌ها یا جادوگری‌های مالی ندارد. چند قدم هوشمندانه می‌تواند شما را زودتر به ثروت برساند. آنتونی رابینز در بخش‌هایی از کتاب خود با عنوان «پول: استاد این بازی شوید» به ۵ استراتژی مهم برای دستیابی سریع‌تر به اهداف مالی اشاره می‌کند.

رعایت هرکدام از این استراتژی‌ها به شما برای کسب درآمد بیشتر کمک می‌کنند، اما اگر بتوان به همه این توصیه‌ها عمل کرد، به گفته خود آنتونی رابینز: «کسی جلودار شما نخواهد بود».

۱. بیشتر پس‌انداز کنید و به سرمایه‌گذاری بپردازید

پس‌انداز کردن اصلاً کار جذابی نیست، اما این کار یک استراتژی بسیار کارآمد برای افزایش درآمد خالص شماست. اگر شما راهی برای کنار گذاشتن پول برای پس‌انداز پیدا کنید و سپس به سرمایه‌گذاری هوشمندانه آن بپردازید، می‌توانید خیلی سریع‌تر به اهداف مالی خود دست یابید.

رابینز در پاسخ به افرادی که تصور می‌کنند نمی‌توانند بخشی از حقوق ماهانه خود را پس‌انداز کنند، می‌گوید: «اگر کمی خلاق باشید، این کار آن‌قدرها هم که تصور می‌کنید سخت نیست.»

۲. بیشتر درآمد کسب کنید

یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای داشتن پول بیشتر، خلق بیشتر پول است. رابینز می‌گوید: «کلید موفقیت برای افزایش درآمد شما تبدیل شدن به فردی باارزش‌تر است. آیا شما در شرکت یا حرفه‌ای مشغول به کار هستید که به مهارت شما بسیار نیاز است؟ آیا درآمد شما متناسب با میزان کار و ارزش شما در شرکت است؟ زمان آن فرارسیده تا متناسب با ارزش خود برای شرکت، طلب حقوق بیشتر کنید. آیا راه‌هایی برای کسب درآمد ماهیانه بیشتر از جایی در خارج از شرکت وجود دارد؟ اگر به دنبال درآمد بیشتر باشید، حتماً راهی برای آن پیدا خواهید کرد.»

۳. هزینه‌ها و مالیات خود را کاهش دهید

رابینز می‌گوید: «این مهم نیست که شما چقدر درآمد کسب می‌کنید، مهم این است که بتوانید آن را حفظ کنید.» سرمایه‌گذاری‌های کلان در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک با بازده‌های اندک در بازار سهام می‌تواند سالانه هزینه‌های فراوانی برای شما به همراه داشته باشد.

رابینز حتی به این موضوع اشاره می‌کند که بسیاری از افراد بخش عمده‌ای از درآمد خود در تمام عمرشان را صرف مالیات (مالیات بر درآمد، مالیات بر ملک، مالیات فروش و غیره) می‌کنند. پس قبل از سرمایه‌گذاری با افراد خبره مشورت کرده و به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌ها و مالیات خود باشید.

۴. نسبت ریسک به بازده خود را افزایش دهید

رابینز در کتاب خود این سؤال را مطرح می‌کند که «چه تفاوتی میان نسبت ریسک به بازده ۱۰ درصدی با ۴ درصدی وجود دارد؟» نسبت ریسک به بازده ۱۰ درصدی در طول ۷.۲ سال سرمایه‌گذاری شما را دو برابر می‌کند، درحالی‌که نسبت ریسک به بازده ۴ درصدی به ۱۸ سال زمان برای افزایش سرمایه شما نیاز دارد.

درحالی‌که بسیاری از افراد تصور می‌کنند که راز کسب سودهای سرشار، ریسک‌های بزرگ است، رابینز معتقد است که سرمایه‌گذاران موفق به دنبال نسبت ریسک به سود بزرگ‌تر هستند؛ یعنی اینکه آن‌ها به دنبال سرمایه‌گذاری در فرصتی می‌گردند که سود بیشتر و ریسک کمتری داشته باشد.

برای مثال، میلیاردر آمریکایی، پائول تودور، همواره به دنبال فرصت‌هایی است که بتواند به ازای ۱ دلار ریسک، ۵ دلار سود کسب کند.

۵. سبک زندگی خود را تغییر دهید

شما می‌توانید با یک تغییر بزرگ در سبک زندگی خود و مهاجرت به شهر یا کشوری کم‌هزینه، زودتر به ثروت دست یابید. آیا منتظر هستید تا دوران بازنشستگی شما فرابرسد؟ در آن زمان تغییرات کمتری در سبک زندگی وجود خواهد داشت که می‌تواند به شما برای پس‌انداز کمک کند.

به فکر کم کردن هزینه‌های خانه یا خودرو، آشپزی در منزل یا ایجاد خلاقیت در مصرف بودجه خود باشید.

رابینز می‌گوید: «همه‌چیز بستگی به کفایت و کارایی بیشتر شما در رابطه با درآمدها و پس‌اندازها دارد. در انتهای روز، بهترین سرمایه‌گذاری که شما می‌توانید انجام دهید، همانی است که بر روی خودتان و سبک زندگی‌تان انجام داده‌اید.»

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید