خبرنامه ایمیلی

سرمایه گذاری

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت چیست؟

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری بلند مدت

در حالی که خریدهای کوتاه مدت و معامله‌های سریع در بازار کریپتو رایج هستند، سرمایه‌گذاری بلند مدت در این بازار هم پتانسیل کسب سودهایی استثنایی دارند. دلیلش این است که با سرمایه‌گذاری‌ بلند مدت روی ارزهای دیجیتال از سود ناشی از تغییرات طولانی قیمت بهره‌مند می‌شوید، نه تغییرات جزئی قیمت در یک دوره زمانی کوتاه.

در حال حاضر نزدیک به ۲۳۰۰۰ پروژه کریپتو برای سرمایه‌گذاری وجود دارد. بعضی از این پروژه‌ها کوتاه‌مدت خواهند بود و ممکن است منجر به زیان‌های شدید شوند. بنابراین، در این نوشته به این پرداخته‌ایم که بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری بلند مدت کدام ارزهای دیجیتالی هستند؟

مبانی سرمایه‌گذاری بلند مدت روی ارز دیجیتال

سرمایه‌گذاری‌های‌ بلند مدت روی ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری‌هایی هستند که در آن خریدار دارایی‌های دیجیتالی را برای نگهداری طولانی مدت می‌خرد. سرمایه‌گذار به جای این‌که صرفا پیش‌بینی کند چه زمانی ممکن است افزایش یا افت قیمت رخ دهد، روی فرصت‌های رشد بلند مدت یک پروژه ارز دیجیتال باکیفیت تمرکز می‌کند.

در حالی که تعداد پروژه‌های رمز ارز همچنان در حال افزایش است، بسیاری از این پروژه‌ها به سرعت شکست می‌خورند، زیرا برای رشد بلند مدت مناسب نیستند.

سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو در پروژه‌هایی انجام می‌شوند که قدرت ماندگاری آنها ثابت شده باشد. پروژه‌های مبتنی بر رمزنگاری قوی، توکن‌هایی با سود واقعی تولید می‌کنند و پتانسیل تبدیل شدن به نیروهای غالب فضای کریپتو را دارند.

همچنین، بهترین سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو معمولا دارای ارزش بازار بالایی هستند. ممکن است از یک نگه‌داری کوتاه‌مدت و در زمان درست یک میم کوین یا سایر پروژه‌های با کیفیت پایین، سود فوق‌العاده‌ای ایجاد شود، اما سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو معمولا دارای ریسک کمتر در نظر گرفته می‌شوند و معمولا سودآورتر هستند.

مزایای سرمایه‌گذاری بلند مدت در ارز دیجیتال

سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو علاوه بر مزایا معایبی نیز دارند. به عنوان یک سرمایه‌گذار، باید شناخت درست از این مزایا و معایب داشته باشید و آنها را با سبک سرمایه‌گذاری و اهداف‌تان بسنجید.

ریسک کمتر سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو

فضای کریپتو به داشتن نوسانات شدید معروف است و این شرایط برای هر کسی که مایل باشد ساعت‌های طولانی بازار را نظارت کند و سفارش‌های خود را با دقت تنظیم کند یک فرصت عالی برای کسب سود قابل توجه است.

متاسفانه، این نوسانات همچنین می‌توانند منجر به زیان‌های قابل توجهی شوند. حتی سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو نیز ریسک دارند. با این حال، نگه داشتن طولانی مدت به طور کلی با ریسک کمتری همراه است.

 بازده بالقوه بیشتر

هنگام انتخاب بهترین پروژه‌های رمز ارز بلند مدت، سرمایه‌گذاران ممکن است تا زمانی که به بازده مشخصی برسند یا برای یک دوره زمانی خاص، رمز ارز خود را نفروشند. در مقابل، سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت تلاش می‌کنند سودهای بسیار کمتر روزانه بدست آورند.

روند صعودی ارزش برای بهترین سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو نجومی بوده است. با وجود این، بسیاری از کسانی که انتخاب هوشمندانه‌ای برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو انجام داده‌اند، بدون نیاز به نظارت دقیق روزانه روی بازار، میلیون‌ها دلار یا بیشتر از سرمایه‌گذاری‌های نسبتا اندک بدست آورده‌اند.

معایب سرمایه‌گذاری بلند مدت در ارز دیجیتال

سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو برای بسیاری از مردم از نظر استراتژیک سودمند هستند، اما قبل از تحقیق در مورد خرید ارزهای دیجیتال، باید نکات منفی این کار را نیز در نظر داشته باشید.

در بعضی از موارد، معاملات روزانه در بازار کریپتو و نگهداری کوتاه‌مدت می‌تواند برای سرمایه‌گذاران خاص مناسب‌تر باشد.

سرمایه‌های قفل شده با سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت

برای بهینه‌سازی پتانسیل رشد سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو، تا رسیدن به هدف نهایی، نباید به سرمایه دست زد. بیشتر اوقات، سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به رشد بلند مدت یک پروژه رمز ارز، مقدار نسبتا کمی از سرمایه خود را قفل می‌کنند و تمایلی به نقد کردن سرمایه‌گذاری خود قبل از زمان بهینه ندارند.

با این حال، برخی از سرمایه‌گذاران ممکن است مقدار قابل توجهی از دارایی‌های خود را در مقایسه با کل ارزش خالص یا نقدینگی خود در یک سرمایه‌گذاری قفل کنند. اگر این افراد با هزینه‌های غیرمنتظره یا مسائل دیگر مواجه شوند، ممکن است زودتر سرمایه‌گذاری‌شان را نقد کنند.

تصمیم‌گیری استرس‌زا

درست مانند سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت کریپتو، سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در ارزهای دیجیتال نیز می‌توانند استرس‌زا باشند. بسیاری از سرمایه‌گذاران داستان‌هایی در مورد فروش زودتر از موعود یا خیلی دیر دارایی های دیجیتال شنیده‌اند که منجر به از دست دادن هزاران یا حتی میلیون‌ها دلار شده است.

در سرمایه گذاری‌های کوتاه‌مدت، اغلب با این نوع تصمیم‌ها مواجه می‌شوید. در مقابل، فراوانی این تصمیمات در سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کمتر است. با این حال، به دلیل رشد بلند مدت، تصمیم در مورد فروش یک دارایی یا ادامه نگهداری آن ممکن است با گذشت زمان به دلیل ارزش بیشتر دارایی‌های شما چالش‌برانگیزتر شود.

مقایسه سرمایه‌گذاری بلند مدت با سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت کریپتو

ارزهای دیجیتال به طور کلی نوسان زیادی دارند و ارزش آنها حتی در طول چند ساعت ممکن است افزایش یا کاهش زیادی داشته باشد. این نوسانات فرصت مناسبی برای کسب سودهای کم از طریق سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت فراهم می‌کنند.

در مقابل، بهترین سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در ارز دیجیتال سودهای قابل‌توجه‌تری را طی یک دوره چند ماهه یا چند ساله به همراه دارند. سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو معمولا سود و پایه قوی دارند. با این حال، بسیاری از بهترین سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت، مانند جدیدترین میم کوین‌ها، ممکن است فاقد سود و قدرت ماندگاری باشند.

چگونه بهترین سرمایه‌گذاری بلند مدت رمزارز را برای سبد سهام انتخاب کنیم؟

همانطور که در مورد ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد طولانی‌مدت تحقیق می‌کنید، می‌توانید به راحتی میم کوین‌ها و همچنین پروژه های رمز ارز کلاهبرداری را تشخیص دهید.

پس از محدود کردن گزینه‌های سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت کریپتو به پروژه‌های با سود بالا و مدیریت خوب، همچنان هزاران نکته دیگر وجود دارد که باید در نظر

بگیرید. با تمرکز بر میزان تثبیت، ارزش بازار و سطح ریسک کلی، می‌توانید بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت را راحت‌تر پیدا کنید. 

بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت چیست؟ 1

بهترین رمزارزها برای سرمایه‌گذاری بلند مدت

بیت کوین (BTC)

به احتمال زیاد، بیت کوین در بالای لیست جستجوی شما برای بهترین سرمایه‌گذاری بلند مدت کریپتو باشد. توکن آن، BTC، در اواسط سال ۲۰۱۶ پانصد دلار قیمت داشت و در ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳ به ۲۶۱۱۳ دلار رسید.

ارزش بازار آن بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار است و بازدهی سالانه تقریبا ۶۰ درصدی دارد. شبکه بیت کوین از فناوری بلاک چین و مکانیزم اثبات کار (PoW) استفاده می‌کند و در نتیجه بسیار امن است. علاوه بر این، بیت کوین یکی از معدود ارزهای دیجیتال است که در حال حاضر برای معاملات واقعی استفاده می‌شود.

اتریوم  (ETH)

اتریوم نیز یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری‌ بلند مدت است که سود زیاد و پتانسیل رشد بلند مدت قابل توجهی دارد.

قیمت فعلی توکن بومی آن، ETH، ۱۷۵۱ دلار (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳)، با ارزش بازار تقریبا ۲۱۰ میلیارد دلار است. بازده سالانه این ارز تقریبا ۵۴ درصد است. اتریوم به لطف توکن‌های غیرقابل تعویض و اجرای خودکار قراردادهای هوشمند، یک شبکه بلاک چین محسوب می‌شود.

 تتر (USDT)

همانطور که به دنبال ارزهای دیجیتال با رشد بلند مدت هستید، بهتر است نگاه دقیق‌تری به تتر بیندازید.

تتر یک استیبل کوین است که توسط یورو و دلار آمریکا حمایت می‌شود. علاوه بر این، از آن‌جایی که یک استیبل کوین است، نوسانات قیمت آن حداقل است. این باعث می‌شود سرمایه‌گذاری روی آن ریسک پایینی داشته باشد. قیمت فعلی USDT یک دلار (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳) و ارزش بازار آن نزدیک به ۸۳ میلیارد دلار است.

 بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین نیز در میان برترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت قرار دارد و صرافی رمز ارز بایننس یکی از محبوب ترین‌ها در سراسر جهان است. BNB برای پرداخت هزینه‌های معاملاتی در بورس استفاده می‌شود.

بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۲، قیمت BNB به میزان ۴۱۰ هزار درصد افزایش یافت! در حال حاضر، قیمت BNB به ۲۳۵ دلار رسیده است (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳). همچنین، ارزش بازار آن ۳۶ میلیارد دلار است و بازده سالانه نزدیک به ۶ درصد دارد.  

 ریپل (XRP)

شبکه بلاک‌ چین ریپل از مبادلات ارز دیجیتال و فیات پشتیبانی می‌کند. بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۳، قیمت XRP  تقریبا ۶۰۰۰ درصد افزایش یافت و از این رو، یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت محسوب می‌شود.

قیمت فعلی XRP نزدیک به ۰.۵۳ دلار و ارزش بازار آن تقریبا ۲۷ میلیارد دلار است (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳). در سال ۲۰۲۰ شکایتی علیه ریپل توسط SEC مطرح شد که به احتمال زیاد این دعوا به زودی به پایان خواهد رسید. کاربران مشتاقانه منتظر نتایج و تاثیر این اتفاق بر قیمت XRP هستند.

کاردانو (ADA)

کاردانو را می‌توان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در نظر گرفت. اخیرا، ادعای SEC مبنی بر اینکه توکن آن به عنوان یک اوراق بهادار واجد شرایط است، خبرساز شده است. با این حال، کاردانو ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را رد کرده است.

مانند اتریوم، این فناوری بلاک چین برای زمان‌های پردازش سریع‌تر و کاهش مصرف انرژی، قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیر متمرکز (DApps) از گواه اثبات کار (PoS) استفاده می‌کند.

قیمت ADA در حال حاضر ۰.۲۷ دلار (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳) و ارزش بازار آن بیش از ۹.۸ میلیارد دلار است. بازدهی سالانه این ارز دیجیتال نیز نزدیک به ۳۰.۵ درصد است.

پولکادات (DOT)

پولکادات به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در نظر گرفته می‌شود. یکی از ویژگی‌های کلیدی این کریپتوکارنسی که آن را از بقیه متمایز می‌کند حفظ امنیت در عین فراهم کردن امکان اتصال بین بلاک چین‌های مختلف است.

همچنین دارای یک شبکه آزمایشی به نام Westend است که می‌تواند برای آزمایش پروژه‌های جدید برای Polkadot  و شبکه پسر عموی آن Kusama استفاده شود. بلاک چین‌های جدید نیز می‌توانند توسط توسعه‌دهندگان در پولکادات ایجاد شوند.

قیمت فعلی این ارز ۴.۶۳ دلار و ارزش بازار آن بیش از ۵.۷ میلیارد دلار است (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳). سرمایه‌گذارانی که DOT را در ابتدای سال خریداری کرده‌اند از بازدهی ۱۶.۱۵ درصدی بهره‌مند شده‌اند.

لایت کوین (LTC)

لایت کوین به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری بلند مدت با کد قابل مقایسه با شبکه بیت کوین طراحی شده است ولی پردازش سریع‌تری ارائه می‌دهد.

سود این ارز در پردازش پرداخت ریشه دارد. توکن بومی لایت کوین، LTC، قیمت فعلی ۷۸.۴۷ دلار دارد (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳) دارد. ارزش بازار آن ۵.۷ میلیارد دلار است و سرمایه‌گذاران از بازدهی سالانه ۳۰.۷۹ درصدی برخوردار بوده‌اند.

آوالانچ (AVAX)

آوالانچ از مکانیزم PoS استفاده می‌کند و به عنوان یکی از سریع‌ترین گزینه‌های قرارداد هوشمند برای اجرای  DApps شناخته می‌شود.

قیمت AVAX در حال حاضر ۱۱.۷۰دلار و ارزش بازار آن تقریبا ۴ میلیارد دلار است (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳). بازده سالانه آن نیز نزدیک به ۳۰ درصد است. آوالانچ را می‌توان به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاری بلند مدت در نظر گرفت.

آپتوس (APT)

آپتوس، یک شبکه بلاک چین لایه ۱ که سرعت و مقیاس‌پذیری فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند، در اکتبر ۲۰۲۲ راه‌اندازی شد، و به دلیل سود بالایی که دارد محبوبیت فوق‌العاده‌ای بدست آورده است.

قیمت فعلی آپتوس ۶.۳۳ دلار و ارزش بازار آن ۱.۳ میلیارد دلار است (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳). آپتوس با بازده سالانه بیش از ۱۲۰ درصد در رتبه چهل پروژه ارزهای دیجیتال قرار دارد.

چین لینک (LINK)

هنگامی که چین لینک در سال ۲۰۱۲ راه اندازی شد، اولین شبکه‌ای بود که سیستم‌های خارجی را با بلاک چین متصل کرد. قیمت این ارز ۵.۲۳ دلار (در تاریخ ۱۳ ژوئن ۲۰۲۳) و بازدهی سالانه آن نزدیک به ۱۰ درصد است.

ارزش بازار چین لینک تقریبا ۲.۷ میلیارد دلار است که آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری بلند مدت در رمزارز هستند تبدیل می‌کند.

آیا سرمایه‌گذاری بلند مدت کریپتو ارزشش را دارد؟

هم مبتدیان و هم سرمایه‌گذاران باتجربه می‌توانند از ارزهای دیجیتال به عنوان سرمایه‌گذاری بلند مدت استفاده کنند. با این حال، قبل از شروع باید به اندازه کافی تحقیق کنید.

در حالی که ارزهای دیجیتالی که به آنها اشاره کردیم گزینه‌های خوبی برای شروع هستند، توصیه می‌شود موارد دیگر را نیز بررسی کنید. علاوه بر این، هنگام تصمیم‌گیری بین سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت و بلند مدت کریپتو، اهداف شخصی و وضعیت مالی خود را در نظر بگیرید.

سخن پایانی

در حالی که ارزهای دیجیتال برای نگهداری کوتاه‌مدت محبوب هستند، بسیاری از آن‌ها ممکن است با سرمایه‌گذاری بلند مدت سود بیشتری داشته باشند.

سرمایه‌گذاری بلند مدت در کریپتو به‌جای استفاده از نوسانات قیمت‌های کوچک و روزانه، فرصتی برای سودهای بالقوه عظیم فراهم می‌کند. با این حال، توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری‌ در ارز دیجیتال مانند سایر سرمایه‌گذاری‌ها است و احتمال ضرر در آن وجود دارد. بنابراین، همیشه قبل از سرمایه‌گذاری به اندازه کافی تحقیق کنید.

فراموش نکنید که حتما تجربیات خودتان را با ما و خوانندگان دیگر در میان بگذارید.