خبرنامه ایمیلی

درآمد

باید ها و نباید های پول قرض گرفتن

پول قرض گرفتن

زیر بار قرض رفتن موضوعی نا خوشایند است. گرفتن یک وام مقرون به صرفه یک چیز است و روی هم رفتن بدهی های کارت اعتباری چیز دیگر. هر بار که پولی قرض می گیرید، از لحاظ مالی ریسک می کنید. به همین خاطر مهم است که قبل از اینکه زیر بار بدهی جدید بروید، تحقیقات خود را انجام دهید. اگر مطمئن نیستید که پول قرض کنید، فهرست بایدها و نبایدهای ما را بخوانید و اگر برای مدیریت زندگی مالی خود به کمک حرفه ای نیاز دارید، با یک مشاور مالی تماس بگیرید.

هنگام پول قرض گرفتن باید چه چیزهایی را در نظر بگیرید؟

قرض گرفتن پول می تواند یا یک تجربه عالی باشد، مانند زمانی که برای خرید اولین خانه خود وام می گیرید، یا می تواند به این معنی باشد که در روزهای سختی قرار گرفته اید. صرف نظر از این، تحمل بدهی صرف نظر از دلیل آن ممکن است دشوار باشد، بنابراین مهم است که بدانید شرایط چطور است و چه کاری می توانید برای بهبود وضعیت خود در هنگام بازپرداخت انجام دهید.

در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که ممکن است بخواهید هنگام قرض گرفتن پول در نظر بگیرید:

هنگام پول قرض کردن گزینشی فکر کنید

به قرض گرفتن پول فکر می کنید؟ خود را به اولین منبع اعتباری و مالی که در دسترس است محدود نکنید. به دنبال وامی باشید که نیازهای شما را برآورده کند و قسط ماهانه‌ ای را که واقعاً می‌توانید از عهده آن برآیید، به شما بدهد. اگر از آنچه وام دهندگان به شما پیشنهاد می کنند راضی نیستید، ممکن است بهتر باشد برای ایجاد سواد مالی خود وقت بگذارید و سپس دوباره تلاش کنید.

به فکر وام بصرفه باشید

وام به صرفه یعنی پولی که از پس پرداخت قسط های آن بر می آیید و هزینه ای که هم برای آن در طول زمان صرف می کنید، ارزشش را داشته باشد. حالا می تواند خانه ای در یک محله خوب یا تحصیل در یک موسسه معتبر باشد که به قدرت درآمد شما در آینده کمک می کند. البته، شما نمی توانید ۱۰۰% مطمئن باشید که خانه ای که می خرید و یا مدرک معتبر شما حتما بی عیب و نقص است، اما می توانید بر اساس تحقیقات کامل عمل کنید. 

برای خود بودجه تعریف کنید

نکته مهم: هرکسی که بدهی دارد، باید برای خود بودجه تعریف کند. بودجه برای همه عالی است، اما کسانی که به وام دهندگان بدهکار هستند، کاندیدای اصلی برای در نظر گرفتن یک بودجه معقولانه هستند. با حساب کتاب دخل و خرج های خود در طول یک ماه شروع کنید. در پایان آن ماه، بنشینید و آنچه را که نوشته اید، مرور کنید. کجا می توانید هزینه ها را کاهش دهید؟ نمی‌توانید مطمئن باشید که همه قسط ها را به موقع پرداخت می کنید، مگر اینکه حساب هزینه‌هایتان دست تان باشد و آن را کنترل کنید.

بدنبال راهنما باشید

اگر در پیگیری پرداخت بدهی خود مشکل دارید یا مطمئن نیستید که چگونه با تعداد انگشت شماری از بدهی های مختلف مقابله کنید، از یک سازمان مشاوره اعتباری غیرانتفاعی کمک بگیرید. یک مشاور اعتباری به شما کمک می کند و امتیاز اعتباری و گزارش اعتباری شما را بررسی می کند. همچنین باعث می شود هر گونه خطا در گزارش اعتباری خود را اصلاح کنید. سپس، برای تنظیم یک برنامه بازپرداخت بدهی با یکدیگر همکاری خواهید کرد. این ممکن است به این معنی باشد که شما مبلغی را به مشاور اعتباری خود پرداخت کنید، که سپس آن موسسه از طرف شما به وام دهندگان شما مبلغ قسط را پرداخت می کند.

پرداخت های خودکار

اگر بدهی هایی برای پرداخت دارید، پرداخت خودکار می تواند دوست شما باشد. تنظیم نقل و انتقالات خودکار برای قبض‌ها و پرداخت‌های وام، وسوسه خرج کردن بیش از حد و پرداخت حداقل میزان قسط صرف نظر از پرداخت کل قسط را باعث می شود. اگر می توانید این کار را انجام دهید، قابلیت پس انداز خودکار را تا زمانی که در این پروسه هستید، تنظیم کنید. هر چه زودتر پس انداز را برای بازنشستگی شروع کنید بهتر است. فقط به این دلیل که هنوز وام های دانشجویی خود را پرداخت می کنید به این معنی نیست که باید پس انداز بازنشستگی خود را تا میانسالی به تعویق بیندازید.

کارهایی که هنگام قرض گرفتن پول نباید انجام دهید

اکنون که “باید”های معادله را فهمیدیم، وقت آن است که کارهایی را که باید از انجام آنها اجتناب کنید، بررسی کنیم. از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا می توانید پرداخت ماهانه را انجام دهید تا اجتناب از هر نوع پرداخت تاخیری وام، می توانید موارد زیادی را در نظر بگیرید. در ادامه مواردی را بررسی ی کنیم که قبل از گرفتن هر وامی به آن فکر کنید.

به نرخ بهره توجه کنید

پارامتر مقایسه وام ها فراتر از جستجو برای پایین ترین نرخ بهره ای است که می توانید دریافت کنید. مراقب چراغ قرمز هایی مانند جریمه های پیش پرداخت باشید. از وام های شخصی که با افزونه های بیمه گران قیمت مانند بیمه عمر اعتباری همراه است، خودداری کنید. این بیمه‌نامه‌ها، به ‌ویژه اگر تصمیم به تأمین مالی آن‌ها از طریق وام خود داشته باشید، نرخ بهره مؤثر پولی را که قرض می‌کنید افزایش می‌دهد. با احتیاط کامل به وام های روز پرداخت و وام های اقساطی نزدیک شوید.

از بدهی مصرف کننده بگذرید

بدهی مصرف کننده به طور کلی بدهی بد در نظر گرفته می شود. چرا؟ زیرا این بدهی برای چیزی است که برگشتی ندارد. پول را خرج می کنید و در لحظه لذتی زود گذر خواهید داشت، اما برای ماه ها یا سال ها بهره آن را پرداخت خواهید کرد. به عبارت دیگر، عموماً بهتر است برای خرید یک تبلت جدید یا تعطیلات پس انداز کنید تا اینکه با بدهی مصرف کننده هزینه کنید.

 هرگز تاخیر نداشته باشید

حالا که صحبت از پرداخت به موقع شد: پرداخت با تأخیر قبضی که توانایی پرداخت آن را دارید فقط بی دقتی نیست بلکه یک اشتباه پرهزینه است. پرداخت های دیرهنگام امتیاز اعتباری شما را کاهش می دهد و سود بدهی شما را افزایش می دهد. همچنین می توانند وام دهنده شما را به اعمال جریمه های تاخیری در پرداخت و افزایش نرخ بهره سوق دهند و تا زمانی که پرداخت بدهی شما طول بکشد، وام گرفتن شما پر هزینه تر می شود.

سرمایه خالص خود را هدر ندهید

چرا مشاور اعتباری غیر انتفاعی؟ خب، افراد و شرکت‌های زیادی وجود دارند که از شما می‌خواهند سرمایه خود را هدر دهید. آنها ممکن است پیشنهاد مشاوره بدهند یا ممکن است سعی کنند شما را با وام های اعتباری بد گول بزنند. در بهترین حالت، برای مشاوره در مورد بازپرداخت بدهی که می‌توانید به صورت رایگان دریافت کنید، خونتان را در شیشه می کنند. در بدترین حالت، می توانند شما را به بدهی هنگفتی گرفتار کنند.

قرض گرفتن بیش از حد نیاز

شما هرگز نمی خواهید بیشتر از حد نیازتان پول قرض کنید. پرداخت پولی که فعالانه از آن استفاده نمی کنید، هدر دادن پول شما چه در حال حاضر و یا در آینده است. همین موضوع  شما را ترغیب می کند که بی مورد خرج کنید، اما ممکن است برای مدتی بتوانید این بدهی را پرداخت کنید. قبل از درخواست برای وام، بدانید که چقدر نیاز دارید و اجازه ندهید کسی شما را مجبور به وام گرفتن بیشتر از آن کند.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید