خبرنامه ایمیلی

درآمد

روش‌های عمومی برای افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور

طبیعتا هر جایی که مردم زیادی در آن فعالیت داشته باشند بهترین مکان برای تبلیغات، بازاریابی، و راه اندازی یک کسب و کار جدید است. همانطور که می‌دانید فالوورها، دارایی اصلی پیج‌ها در اینستاگرام هستند، البته فالوور‌های واقعی و علاقه‌مند. پس مهم‌ترین سوالی که برای هر کسب و کاری مطرح است این است که چه راه و روش‌هایی برای افزایش فالوور اینستاگرام وجود دارد؟

با واگویه همراه شوید تا شما را با ۹ روش جدید و مهم برای افزایش فالوور اینستاگرام آشنا کنیم. توجه کنید که شاید بارها و بارها این موارد را خوانده یا شنیده باشید، اما یادتان باشد که این اتفاق، دقیقا یعنی اینکه باید به این موارد توجه بیشتر و جدی‌تری نشان دهید!

۱. با پیج‌های مشابه همکاری کنید

اگر در زمینه کاری خودتان حسابی فعال باشید و جدی کارتان را پیگیری کنید، طبیعتا فهرست رقبا یا همکاران خودتان را دارید. یکی از بهترین کارها این است که در اوایل کار، بجای رقابت با آنها، با ایشان همکاری کنید.

ساده‌ترین راهی که می‌توانید همکاری خود را در جهت افزایش فالوور با چنین پیج‌هایی در اینستاگرام شروع کنید، این است که درخواست خود مبنی بر تبادل پست را با آنها از طریق دایرکت یا راه‌های ارتباطی دیگرشان مطرح کنید. بدین ترتیب که شما یک پست برای معرفی پیج خود در پیج آنها منتشر خواهید کرد، و آنها هم برعکسش را در پیج شما اجرا می‌کنند.

اما برای افزایش فالوور می‌توانید از پیج‌های مشابه خودتان سودهای دیگری هم ببرید. مثلا به انواع پست‌هایی که می‌گذارند و میزان مشارکت مخاطبینشان دقت کنید تا سلیقه مخاطبین حوزه‌ی کاری خودتان را کشف کنید. یا مثلا می‌توانید با ارتباط برقرار کردن با پیج‌های همکار بصورت مداوم، احتمال حضور پیج خودتان را در فهرست suggestion های آنها افزایش دهید.

۲. برای افزایش فالوور هشتگ‌ها را فراموش نکنید

از آن زمان که هشتگ‌ها همراه با پروژه وب سایت توییتر به جامعه‌ی وب معرفی شدند تا به امروز، نقش بسیار مهمی برای دیده شدن پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی بازی می‌کنند.

هشتگ‌ها می‌توانند پست‌ها را دسته بندی کنند، به آنها قابلیت پیدا شدن و دیده شدن بدهند، می‌توان با وجود آنها به راحتی از Trend ها آگاه شد و انواع آمار را جستجو کرد و…

در اینستاگرام هم به جهت اینکه بخش مهمی از جستجوی کاربرها از طریق هشتگ‌ها به نتیجه می‌رسد، هشتگ‌ها در زمینه افزایش فالوور هم نقش مهمی بازی می‌کند. این سناریو را در نظر بگیرید که یک کاربر هشتگی که شما به یکی از پست‌هایتان زده‌اید را جستجو می‌کند، پست شما را می‌بیند، و به پیج شما علاقمند و در نهایت آنرا فالو می‌کند.

هشتگ‌ها، راه ورود فالوورهای جدید از دنیای بیرون به پیج شما هستند. پس چرا از چنین فرصت طلایی استفاده نکنیم؟ اما استفاده از هشتگ‌ها هم راه و روشی دارد.

باید فهرستی از هشتگ‌های پر طرفدار و داغ را در زمینه‌ی کاری خود بیابید. اگر در اینستاگرام هشتگ‌های مورد نظر خودتان را جستجو کنید، هشتگ‌های پیشنهادی و مشابه هشتگ مورد نظر خودتان و میزانی که از آن‌ها استفاده شده است را هم خواهید دید.

پس از اینکه لیست هشتگ‌های پر طرفدار خود را یافتید، یادتان باشد که تمام پست‌های خود را هشتگ بزنید. اما از یاد نبرید که در هر پست تنها می‌توانید تا ۳۰ هشتگ استفاده کنید. از طرفی این را هم فراموش نکنید که هشتگ‌هایتان را در قسمت Caption پستتان ارسال کنید، چرا که جدیدا اینستاگرام دیگر هشتگ‌هایی که در Comment ها ارسال شوند را در نتایج جستجوی کاربران نشان نخواهد داد.

۳. برای افزایش فالوور مسابقه برگزار کنید

آدم‌ها دوست دارند تا مسابقه بدهند. حتی اگر مسابقه‌ی شما جایزه‌ای هم نداشته باشد. بنابراین به راحتی می‌توانید با برگزاری یک مسابقه، معما یا یک سوال ساده میزان شراکت مخاطبین پیج خود را با پستتان بالا ببرید.

اما اگر بتوانید برای مسابقه‌ی خود جایزه‌ای هم تعیین کنید، خواهید توانست برای شرکت دادن برنده‌ها در قرعه کشی، قوانینی هم بگذارید. مثلا، شرط کنید که حتما باید یکی از دوستان خود را زیر همین پست Mention کنید. یا اینکه اگر مسابقه عکاسی برگزار کرده‌اید، شرط کنید که عکسشان را برای اینکه در مسابقه شرکت داده شود باید روی پیج شخصی خودشان منتشر کرده و زیر عکسشان هم هشتگ اختصاصی شما را بزنند.

هرچه هدیه‌ی شما جذاب‌تر باشد، طبیعتا تعداد شرکت کننده‌های مسابقه‌ی شما هم بیشتر و بیشتر خواهند شد.

۴. پیج اینستاگرام‌تان را جذاب کنید

زمانی که مخاطی جدیدی به پیج شما سر می‌زند، پیج شما باید بلافاصله او را جذب کند، در غیر اینصورت احتمال فالو کردن آن مخاطب جدید کاهش می‌یابد. صفحه پروفایل خود را مانند ویترین یک مغازه در نظر بگیرید و آنگاه به این فکر کنید که چگونه می‌توانید آنرا جذاب و جذاب‌تر کنید.

از آنجایی که اینستاگرام یک شبکه اجتماعی تصویر محور است، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم تا برای پیج خود یک سبک برگزینید. مثلا تصاویرتان می‌توانند از یک تم رنگی مشخص استفاده کنند، یا اینکه تصاویرتان سیاه و سفید باشد، یا حتی با سیری که در انتشار انواع محتوا در نظر می‌گیرید، می‌توانید به صفحه پروفایل خود زیبایی ببخشید.

همچنین باید یک عکس پروفایل جذاب، و همچنین یک متن معرفی جالب در قسمت biography داشته باشید. متنی که به سرعت و به سادگی فعالیت شما را در این پیج شرح دهد و کاربر را ترغیب کند که دنبال کننده شما باشد.

۵. رفتار مخاطبین خود را زیر نظر بگیرید

یادتان باشد که یکی از وظایف همیشگی و مهم شما، زیر نظر گرفتن رفتار فالوورهاست. بدین ترتیب می‌توانید روز به روز کیفیت محتوای خود را ارتقا ببخشید. با زیر نظر گرفتن رفتار کاربران، می‌توانید سلیقه آنها را متوجه شوید.

برای این منظور، ابزار Insight اینستاگرام که البته فقط برای پروفایل‌های تجاری فعال است، می‌تواند کمک قابل توجهی به شما بکند. توسط این ابزار خواهید فهمید که میزان شراکت فالوورهای شما در پست‌ها چقدر است.

پس از اینکه متوجه شدید فالوورهای شما کدام تیپ و کدام نوع از محتوای پیج شما را بیشتر می‌پسندند و با آن بهتر ارتباط برقرار می‌کنند و میزان Engagement‌ شان در آن پست‌ها بیشتر است، می‌توانید رویکرد کلی محتوای اینستاگرام خود را بهبود بخشیده و نه تنها رضایت مخاطبین خود را بیشتر جلب کنید، بلکه در جذب فالوورهای جدید هم موفق‌تر عمل کنید.

۶. پیج اینستاگرام خود را در شبکه‌های دیگرتان معرفی کنید

بعنوان مثال اگر وب‌سایت دارید، یا اگر در فیس‌بوک، تلگرام، توییتر یا هر شبکه‌ی اجتماعی دیگری حضور دارید، پیج اینستاگرام خود را در آنجا نیز معرفی کرده و مخاطبین خود را دعوت کنید از پیج اینستاگرامتان بازدید کنند.

حتما در بخش‌ّهایی از وب‌سایت خود، مانند Header و Footer که بصورت قراردادی لینک دسترسی به شبکه‌های اجتماعی درج می‌شود، لینک دسترسی به پیج اینستاگرام خود را نیز درج نمایید.

همچنین می‌توانید از طریق ارسال خبرنامه ایمیلی به کاربران خود، از آنها بخواهید تا برای ارتباط نزدیک‌تر با شما، پیج اینستاگرام شما را دنبال کنند. حتی می‌توانید برای اینکه احتمال قبول این درخواست بالا برود، یک پیشنهاد ویژه برای آن دسته از افرادی که پیج شما را فالو می‌کنند داشته باشید.

۷. محتوای ویروسی بسازید

برخی از موضوعات و نوعی از پست‌ها در شبکه‌های اجتماعی، مانند یک ویروس به همان سرعت پخش می‌شوند. این نوع پست‌ها معمولا ویژگی‌های خاصی دارند. در زیر فهرست برخی از این ویژگی‌ها را مشاهده می‌کنید:

  • محتوای تعجب آور و تحریک کننده
  • برانگیزاننده احساسات مثبت و خوشی
  • ایجاد همدلی بین منتشر کننده محتوا و بیننده
  • محتوای خبری و داغ
  • ساده و همه فهم
  • امکان اشتراک گذاری راحت
  • موضوع جالب توجه همگان (مثلا غذا، حیوان‌های خانگی، سلبریتی‌ها و…)

هرچه پست شما چالش برانگیزتر و ویروسی‌تر باشد، بهتر است. ذیل چنین پست‌هایی، مخاطبین شما دوستان خودشان را Mention می‌کنند یا اینکه آن پست را برای دیگران Direct می‌کنند تا آنها هم این موضوع جذاب را ببینند.

زمانی که Engagement پست شما با لایک، کامنت و به اشتراک گذاری بیشتر بالا برود، احتمال اینکه پست شما در صفحه جستجو و Explore کاربرانی که جزو دوستان فالوورهای شما هستند نمایش داده شود هم بالا می‌رود. بدین ترتیب، پست شما در معرض دید افراد زیادی قرار خواهد گرفت یا اصطلاحا Reach پست شما افزایش می‌یابد. بدین ترتیب می‌توانید توقع افزایش فالوور قابل توجهی داشته باشید.

۸. برای افزایش فالوور تبلیغات کنید

این مورد، کمی بستگی به نوع فعالیت شما در اینستاگرام دارد. اگر به دنبال این هستید تا یک پیج بزرگ با فالوورهای زیاد بسازید، و آنوقت از تبلیغات درامد داشته باشید، شاید این مورد زیاد به کارتان نیاید.

اما اگر خدمات یا محصولاتی ارائه می‌کنید که می‌توانید هزینه تبلیغات را از آن در بیاورید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما این مورد را در نظر داشته باشید. شما می‌توانید با تبلیغ خدمات یا محصولات خود در پیج‌های مختلف یا حتی در شبکه‌های اجتماعی دیگر، یا حتی فراتر از آن خارج از محیط اینترنت، مخاطبین جدیدی به دست بیاورید.

۹. افراد جدیدی را بصورت هدفمند فالو کنید

و آخرین راه پیشنهادی ما، که تقریبا جزو یکی از راه‌های قدیمی و پر طرفدار هم هست، این است که افراد جدیدی را فالو کنید، به امید اینکه آنها بواسطه دیدن پروفایل شما، از محتوای شما خوششان آمده و شما را فالو بک کنند.

برای اینکه این فرایند به درستی پیش برود، باید افرادی را که فالو می‌کنید هدفمند انتخاب شده باشند، بنابراین احتمال اینکه از نوع محتوا و زمینه کاری شما خوششان بیاید و شما را فالو کنند بالا خواهد رفت.

یکی از ساده‌ترین کارها برای اینکه بتوانید افراد مشتاق به حوزه فعالیت خودتان را بیابید، این است که به سراغ پیج همکاران و رقبا رفته، و فالوورهای آنها را هدف خود قرار دهید.

البته برای این کار، می‌توانید از ربات‌های افزایش فالوور که در اینترنت موجود هستند هم استفاده کنید. آن ربات‌ها هم دقیقا همین کاری که در موردش صحبت کردیم را انجام می‌دهند، اما بصورت مستمر و شبانه روزی. بنابراین می‌توانند به میزان خیلی بیشتر از آنچه شما در توان دارید از این راه برای شما فالوور جذب کنند.

آیا شما مدیریت یک پیج اینستاگرامی را به عهده دارید، یا اینکه تصمیم دارید به زودی یک پیج راه بیندازید؟ آیا تجربه افزای فالوور داشته اید؟ شما چه راه‌هایی را برای این کار پیشنهاد می‌کنید؟ لطفا نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

۱ دیدگاه

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید