خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

۲۰ نقل قول از برایان تریسی که باید بخوانید

برایان تریسی

آیا برایان تریسی را می‌شناسید؟ او درباره خودش می‌گوید: «تا بحال به کشورهای زیادی در آسیا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، کارائیب، اروپا، و آفریقا سفر کرده‌ام که شمار آنها به بیش از ۸۰ کشور می‌رسد.

در دهه ۳۰ زندگی ام، توانستم به دانشگاه آلبرتا راه پیدا کنم و سرانجام موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس در رشته‌ی بازرگانی بشوم. سپس در حوزه‌های مختلف معاملات ملکی، واردات و توزیع اتومبیل، بازاریابی، تبلیغات، آموزش و مشاوره کار کردم.

در سال ۱۹۸۱، به ارائه مطالب درسی و برپایی سمینارهایی در کانادا و آمریکا پرداختم. بعدها، این مطالب درسی و دیگر مباحث را به صورت برنامه‌های آموزشی صوتی و تصویری در اختیار علاقه‌مندان قرار دادم. من در طول ۲۰ سال گذشته بیش از ۳۰۰ برنامه ی آموزشی صوتی و تصویری تولید کردم که برخی از آنها به بیش از ۲۴ زبان ترجمه شده‌اند و در بیش از ۳۰ کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند.

من همچنین نویسنده بیش از ۴۰ عنوان کتاب پرفروش هستم که امروزه توسط سرشناس ترین مؤسسات انتشاراتی سراسر دنیا به چاپ می‌رسد. در حال حاضر، به عنوان سخنران انگیزشی و آموزش دهنده‌ای حرفه ای شناخته می‌شوم و سالانه بیش از ۲۵۰ هزار نفر را در ایالات متحده، کانادا، اروپا، استرالیا، آسیا و خاورمیانه خطاب قرار میدهم.»

با مجله واگویه همراه باشید تا در ادامه این مطلب ۲۰ نقل قول ارزشمند از برایان تریسی که نماد موفقیت غربی شناخته می‌شود را باهم مرور کنیم.

۲۰ نقل قول ارزشمند از برایان تریسی

۱. آموزش کلید موفقیت است، ولی چون سخت و وقت‌گیر است و بیشتر انسان‌ها تنبل‌اند، کسی برای یادگیری اهمیت قائل نمی شود!

۲. موفقیت مانند نردبان است، و مهارت‌های ما پله‌های آنرا می‌سازد، اگر پله ها کامل نباشد، ما نمی‌توانیم از نردبان بالا برویم.

۳. با ارزش ترین دارایی ما توانایی کسب درآمد است، نه آن پولی که به دست می آوریم. توانایی از دست نمی‌رود، اما پول و ثروت ممکن است بارها از دست برود.

۴. پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که می‌تواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما می‌توانیم هر چیزی را بیاموزیم، و در هر امری متخصص شویم.

۵. امروزه نه تنها باید هوشمندانه کار کرد، بلکه باید هوشمندانه و سخت کار کرد تا به ثروت و موفقیت نائل شد.

۶. کیفیت زندگی و هدف اصلی ما بستگی به احساسمان از خود (کرامت نفس) دارد.

۷. اهمیت کلمات در زندگی بسیار مهم است. کلمات خوب، تفکرات بهتری را ایجاد می‌کنند.

۸. افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می‌کنند، اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می‌کنند.

۹. هدف داشتن با هدف گذاشتن متفاوت است. نوشتن اهداف از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. افرادی که اهداف مکتوب دارند، ۱۰ برابر دیگران موفق ترند.

۱۰. کسانی که مهارت‌های مالی دارند موفق می‌شوند. شما باید در روز حداقل دو ساعت درباره اقتصاد و سرمایه گذاری مطالعه داشته باشید.

۱۱. برندگان کسانی هستند که دراز مدت فکر می‌کنند، افراد متوسط کوتاه مدت و سطحی می‌اندیشند.

۱۲. افراد موفق کارهای بزرگ و سخت را انجام می‌دهند ولی افراد متوسط، دنبال کارهای راحت و معمولی می‌روند.

۱۳. هر یک از ما باید یک نقشه ۲۰ ساله داشته باشیم و به جای فکر کردن به مشکلات اقتصادی دنبال برداشتن قدم‌ها در مسیر اهداف خود باشیم.

۱۴. راز اکثر موفقیت‌ها پشتکار و مقاومت است. باید با خودت عهد کنی که کنار نمی‌کشی تا به اهدافت برسی.

۱۵. باید به محصولات یا خدماتی که ارائه می‌دهید ایمان داشته باشید، اگر اعتقاد دارید که محصولتان عالی است، ناخودآگاه مشتری این موضوع را درمی یابد. (و برعکس!)

۱۶. اعتماد به نفس باید آنقدر بالا باشد که هیچ چیز نتواند جلوی ما را بگیرد.

۱۷. برای فروش موفق باید تعداد تماس‌ها و ارتباطات را افزایش دهید.

۱۸. کسانی که بیشترین نه‌ها را دریافت می‌کنند، بیشترین بله‌ها را نیز می‌شنوند.

۱۹. ما باید تغییر کنیم. اگر تغییر نکنیم، کنترل زندگی را در دست نخواهیم داشت.

۲۰. هیچ موقع نگویید که دیگر دیر شده است. هیچ وقت برای گرفتن تصمیمات صحیح دیر نیست.

آیا جملات برایان تریسی را می‌پسندید؟ نظر شما درباره صحبت‌های وی چیست؟ لطفا نظرات خودتان را برای ما ارسال کنید. بعلاوه پیشنهاد می‌کنیم که ۱۰ نقل قول از آنتونی رابینز را هم مطالعه بفرمایید.

۱ دیدگاه

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید