خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

چگونه برای انجام کاری که دوست دارید وقت خالی کنید؟

اوقات فراغت - وقت خالی کردن

با به کار بردن چند تاکتیک موثر، می‌توانید هر روز زمان کافی برای مطالعه، پیاده‌روی، دیدن یک فیلم، یا انجام هر کار دیگری که باعث آرامش و خوشی شما می‌شود را بدست بیاورید. با مجله واگویه همراه باشید تا ۴ راه برای این منظور را باهم بررسی کنیم.

۱. اولویت بندی کنید

یاد بگیرید که کارهای مهم را نسبت به کارهای فوری ارجحیت بدهید. اکثر ما عادت داریم که فقط به کارهایی فوری واکنش نشان می‌دهیم و کارهای مهم را می‌گذاریم برای بعدا، تا زمانی که آنها هم به یک کار فوری تبدیل شوند. پس بجای اینکه یک فرد واکنش پذیر باشید، فعال باشید!

فراموش نکنید که اغلب، همان کارهای مهم هستند که ما را به سمت اهداف طولانی مدت‌مان هدایت می‌کنند. در طول روز از خودتان بپرسید: الان دارم بهترین استفاده رو از زمانم می‌کنم؟ اگر بدانید که همین یک کار چقدر باعث خواهد شد تا به خودتان بیایید و در هر زمان کار درست را انجام بدهید تعجب خواهید کرد.

۲. کارها را به عقب نیندازید

عقب انداختن کارها به این معنی نیست که شما کاری انجام نمی‌دهید. بلکه بدین معنی است که شما اول شما به سراغ کارهای ساده و کم اهمیت می‌روید، و کارهای سخت و مهم را عقب می‌اندازید. عادت کنید که کارها را انجام دهید و انرژی‌تان را روی کارهایی که انجام دادنشان مهم است متمرکز کنید.

۳. مهارت‌های سازماندهی کارهایتان را بهبود ببخشید

سازماندهی نه تنها به معنی داشتن یک محیط کار مناسب و تمیز است، بلکه به معنی استفاده از یک نرم‌افزار برنامه ریزی کارها هم می‌باشد. اول از همه چیزهایی که جزو اساس محل کارتان به حساب نمی‌آیند را کنار بگذارید. آنوقت به دنبال یه نرم افزار یا راهی برای سازماندهی و انجام کارهای روزانه‌تان بگردید.

۴. کارها را واگذار کنید

بعضی وقت‌ها علت اینکه ما کارها را واگذار نمی‌کنیم بخاطر حس خود مهم پنداری یا عزت نفس بیش از اندازه است. ما فکر می‌کنیم که می‌توانیم کارها را بهتر از دیگران انجام دهیم. اما دانستن اینکه چه کارهایی را چه زمانی به دیگران واگذار کنیم، می‌تواند بهره‌وری ما را به طرز نمایانی افزایش دهد.

آیا شما هم مانند ما عاشق انجام کارهایی هستید که متاسفانه وقت پیدا نمی‌کنید که انجامشان دهید؟ شما هم آرزو دارید ای کاش چند ساعت بیشتر از ۲۴ ساعت وقت داشتیم تا می‌توانستیم کمی در طبیعت قدم بزنیم یا اینکه بدون دقدقه به موسیقی مورد علاقه‌مان گوش بدهیم و قهوه‌مان را ببوییم؟ آیا فکر می‌کنید که با اجرایی کردن ۴ موردی که به شما گفتیم بتوانید این فرصت را برای خودتان مهیا کنید؟ نظرتان را با ما در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید