خبرنامه ایمیلی

درآمد کسب و کار

چگونه با کمک اینستاگرام پول در بیاوریم؟

کسب درآمد از اینستاگرام

آیا تابحال برایتان این سوال پیش آمده که چطور می‌توان از اینستاگرام پول در آورد؟ امروزه دیگر همه‌ی ما با اینستاگرام آشنا هستیم. از فرزندان ما گرفته، تا پدر مادرهایمان، همه یک اکانت اینستاگرامی دارند و اوقات فراغت خود را در این شبکه سپری می‌کنند.

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی عکس محور است که می‌توان به جرئت گفت پس از فیلتر شدن فیس بوک و تلگرام در ایران، بیشترین وقتمان را در طول روز آنجا می‌گذرانیم. به دلیل حضور پر رنگ مردم مخصوصا در اوقات استراحتشان در این شبکه، اینستاگرام به یکی از پلتفرم‌های مورد علاقه کسانی تبدیل شده است که یا کسب‌وکاری دارند یا می‌خواهند کسب‌وکاری بسازند. چرا که حضور گسترده مردم در این شبکه اجتماعی، فرصت خوبی را برای تبلیغ کسب‌وکارها فراهم آورده است.

به همین ترتیب ما در مجله واگویه تصمیم گرفتیم تا در این مطلب این موضوع را مرور کنیم که چگونه می‌توانیم با کمک اینستاگرام پول در بیاوریم؟

 

حضور در اینستاگرام برای برندینگ و ارتباط بی‌واسطه با مشتریان

بنگاه‌های اقتصادی بزرگ، استارتاپ‌ها، کسب‌وکارهای کوچک، و حتی کسب‌وکارهای خانگی می‌توانند با حضور در شبکه اجتماعی اینستاگرام، ارتباطی بدون واسطه با مشتریان خودشان داشته باشند. شما می‌توانید مشتریان خودتان را با پشت صحنه خدمات و محصولاتی که توسط شرکت یا مجموعه شما ارائه می‌شود آشنا کنید، و بدین واسطه هم اعتماد سازی کرده، و هم وفاداری مشتریان خودتان را افزایش دهید.

همچنین این فرصت هم برای شما مهیاست، که با توانایی پیدا شدن، و دیده شدنی که اینستاگرام برای کسب‌وکارها بوجود می‌آورد، توسط مشتریان جدید شناخته شوید، و ارتباط نویی را با اشخاصی که هنوز برند شما را نمی‌شناسند، یا هنوز شما را برای دریافت خدمات یا خرید محصولات انتخاب نکرده‌اند برقرار کنید. استفاده شما از اینستاگرام به عنوان راهی برای ارتباط مثبت با مشتری، می‌تواند به صورت غیر مستقیم بر فروش و افزایش درآمد شما تاثیر مثبتی بگذارد.

مثال: صفحه چیتوز در اینستاگرام

حضور در اینستاگرام برای معرفی خدمات یا محصولات به مشتریان

شما می‌توانید در این شبکه اجتماعی، خدمات یا محصولات خودتان را معرفی نمایید و کاربران را برای استفاده از خدمات یا خرید محصولات خود، ترغیب نمایید. در مورد آن دسته از خدمات یا محصولات که تقاضایش در بازار وجود دارد، کار شما آسان‌تر است. کافی است تا به گوش مشتری بالقوه برسانید که شما نیز ارائه دهنده خدمات و محصولات مورد نیاز وی هستید، و مزایای خود را نسبت به رقبای دیگر در بازار برشمارید.

اما در مورد آن دسته از خدمات و محصولاتی که شما ارائه دهنده‌اش هستید، ولی تقاضایش در بازار نیست، کار شما سخت‌تر است، چرا که باید مشتری‌های احتمالی را ترغیب نمایید، و قانع کنید که به خدمات یا محصولات شما نیاز دارند. حضور شما به عنوان یک کسب و کار در اینستاگرام، می‌تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر فروش شما تاثیر مثبت بگذارد و باعث افزایش درآمد شما شود.

مثال: صندلی و مبلمان نیلپر

کسب درآمد از اینستاگرام با فروش خدمات یا محصول

آیا یک محل ثابت برای ارائه خدمات یا فروش محصولات به مشتریان ندارید؟ برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار خانگی امروزه دیگر آنقدرها هم به داشتن یک فضای فیزیکی برای ارتباط با مشتریان خودتان نیاز ندارید. می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی به صورت مستقیم محصولات یا خدمات خودتان را به مشتریان بفروشید. برای هر کدام از محصولات و خدمات خودتان تصاویر و توضیحات کافی را ارائه دهید، و به مشتریان صراحتا بگویید که می‌توانند به صورت کاملا آنلاین سفارش خودشان را ثبت کنند و شما هم به زودی محصول خریداری شده توسط آنها را به دستشان خواهید رساند.

این دیگر هنر شماست که چطور اعتماد مشتری را جلب کنید تا بدون دغدغه بتواند خریدش را انجام داده و مبلغ خرید خود را به دست شما برساند. امروزه دیگر حتی برای دریافت پول از مشتری به صورت آنلاین، نیاز به ابزارهای سخت و پیچیده‌ای ندارید. می‌توانید به راحتی از سرویس‌هایی مانند آیدی پی یا نکست پی (nextpay.ir) استفاده کنید، و یک آدرس اختصاصی برای صفحه پرداخت خود دریافت نمایید! چی بهتر از این؟

مثال: صفحه اسلایم لند

پول در آوردن از اینستاگرام با ساخت یک رسانه پرمخاطب

مورد آخر اینکه اگر هیچگونه خدمات یا محصولی برای ارائه ندارید، اما هنری دارید که می‌توانید آنرا به نمایش بگذارید، می‌توانید یک صفحه ایجاد نمایید و برای پر مخاطب شدن صفحه‌ی اختصاصی خودتان در اینستاگرام تلاش نمایید. ممکن است شما یک برند شخصی داشته باشید، و تمایل داشته باشید تا بر روی آن کار کنید. مثلا ممکن است تمایل داشته باشید به یک اینستاگرامر، اینفلوئنسر یا واینر تبدیل شده، یا اینکه بخواهید خودتان را به عنوان یک عکاس، نقاش، آشپز یا تحت هر عنوان دیگر معرفی نمایید.

حالت دیگر این است که در تولید یا جمع‌آوری محتوای جالب توجه تبهر دارید. در این صورت هم می‌توانید یک پیج با موضوع دلخواه خود ایجاد نمایید، و به انتشار محتوای منحصر به فردی که فقط در پیج شما پیدا می‌شود بپردازید.

در هر دو حالتی که ذکر شد، پس از اینکه فالوورهای قابل توجهی را جذب کردید و مشارکت آنها در پیج شما بالا رفت، می‌توانید با دریافت تبلیغات، یا پست‌های حمایت شده توسط برندها و شرکت‌های مختلف، کسب درآمد کنید. راهی که پیج‌های بی شماری از این طریق پول در می‌آورند.

مثال: صفحه ژوان

۲ دیدگاه

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید