خبرنامه ایمیلی

سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری باید چه مراحلی را طی کنیم؟

مراحل سرمایه گذاری

وقتی شغل خوبی دارید و کم کم در حال تسویه کردن بدهی‌های خود هستید زمان آن رسیده که سرمایه گذاری را شروع کنید. این کار ضروری است، زیرا جمع‌آوری ثروت را امکان پذیر کرده و در آینده فرصت‌های زیادی برایتان ایجاد می‌کند.

کسانی که مرتبا پس انداز و سپس سرمایه گذاری می‌کنند، در نهایت ثروتمند می‌شوند. مساله مهم، کمتر خرج کردن و در نتیجه پیشروی و دستیابی به ثروت است. برای اینکه در این فرایند موفق شوید، نباید از سرمایه‌تان پول برداشت کنید؛ در عوض باید به آن اجازه رشد بدهید!

۱. آیا برای شروع سرمایه گذاری آماده هستید؟

یک مساله مهم این است که قبل از شروع، باید اطمینان حاصل کنید که واقعا برای این کار آماده هستید. سرمایه گذاری در صورتی که از کارت‌های اعتباری برای برداشت پول استفاده می‌کنید، منطقی نیست.

برای یک شروع جدی، باید کمتر از درآمد خود خرج کرده و بدهی نداشته باشید، البته به جز خانه که استثنا حساب می‌شود! مهم است که بلافاصله ثروت اندوزی برای دوران بازنشستگی خود را شروع کنید، حتی اگر در تلاش هستید بدهی‌های‌تان را پرداخت کنید. وقتی بدهی‌های خود را تسویه کردید می‌توانید روی سرمایه گذاری مستقل تمرکز کنید.

  • اگر در حال حاضر برای این کار آمادگی ندارید، یک زمان برای آمادگی تعیین کنید.
  • در مورد سرمایه گذاری و اهدافی که می‌توانید داشته باشید اطلاعات بیشتری کسب کنید.
  • یک برنامه تسویه بدهی تنظیم کنید که باعث شود بتوانید این کار را در اسرع وقت شروع کنید. هر چقدر در بازپرداخت بدهی پشتکار بیشتری داشته باشید زودتر برای شروع سرمایه گذاری آماده می‌شوید.

۲. مبلغی که می‌توانید از آن چشم بپوشید چقدر است؟

تعیین مبلغی که می‌توانید ابتدای کار از آن چشم‌پوشی کنید، و همچنین مبلغی که در ادامه می‌توانید ماهانه یا سالانه به سرمایه خود اضافه کنید مهم است. این کار به شما کمک می‌کند سرمایه گذاری‌های مناسبی را تعیین کرده و اهداف روشنی در مورد آن چه می‌خواهید به آن دست پیدا کنید تنظیم کنید.

به خاطر داشته باشید که نباید پس انداز اضطراری خود را سرمایه گذاری کنید، زیرا ممکن است به دسترسی سریع به آن نیاز پیدا کنید. برای اینکار، با توجه به اینکه اهدافی طولانی مدت خواهید داشت، باید بخشی از دارایی خود را به کار بگیرید که تا مدت‌ها به آن احتیاجی پیدا نخواهید کرد.

۳. یک برنامه ریز مالی یا شرکت سرمایه گذاری پیدا کنید

مرحله اصلی بعدی پیدا کردن یک برنامه ریز مالی است. شاید بخواهید برای اولین سرمایه گذاری خود از یک روش ساده‌تر اما جدی مثل صندوق‌های مشترک استفاده کنید.

برنامه ریز مالی باید مایل باشد انواع مختلف فرصت‌ها را به طور کامل برای شما توضیح دهد. او باید محصولاتی پیدا کند که احساس می‌کنید استفاده از آنها امن بوده و همزمان بیشترین رشد بالقوه را دارند. او همچنین باید در تنظیم یک برنامه مالی کارآمد به شما کمک کند.

بانک شما ممکن است یک برنامه ریز مالی داشته باشد که بتوانید از او کمک بگیرید، یا می‌توانید از آشنایان بخواهید اگر چنین فردی را می‌شناسند به شما معرفی کنند. اگر فکر می‌کنید سرمایه گذاری مستقل برایتان راحت تر است، باید یک شرکت سرمایه گذاری پیدا کنید که امکان معامله آنلاین را برایتان فراهم کند.

  • در صورتی که مطمئن نیستید چه کاری باید انجام دهید برنامه ریز مالی می‌تواند به شما کمک کند
  • شرکت‌های سرمایه گذاری آنلاین ممکن است هزینه کمتری داشته باشند، ولی باید بدانید که روی چه چیزی سرمایه می‌گذارید  و چگونه می‌توانید ریسک را پخش کنید.

۴. انواع فرصت‌ها و ریسکشان را درک کنید

یک مساله مهم دیگر درک ابزار و حساب‌های سرمایه گذاری اصلی است. این حساب ها به پس انداز کردن برای بازنشستگی نیز کمک می‌کنند. شما باید تفاوت بین صندوق‌های مشترک و حساب‌های بازار پول را درک کنید. همچنین باید ثروت خود را بین چند حساب مختلف پخش کنید، حتی اگر می‌خواهید در درجه اول روی صندوق‌های مشترک تمرکز کنید.

با بررسی حساب‌ها باید تعیین کنید چقدر قابلیت ریسک کردن دارید. اینجاست که برنامه‌ریز مالی به شما کمک می‌کند. وقتی در دهه بیست زندگی‌تان هستید، می‌توانید بیشتر ریسک کنید، زیرا برای بهبود وضعیت وقت دارید. ولی با بالاتر رفتن سن باید در سرمایه گذاری‌های خود محافظه کارتر باشید.

  • در مورد فرصت‌های مختلف سوال بپرسید.
  • در مورد انواع فرصت‌ها مطالعه کنید و نسبت به آنها درک پیدا کنید.
  • تحقیق کنید و از آن چه می‌خواهید روی آن سرمایه بگذارید راضی باشید.

۵. سرمایه گذاری روی املاک و مستغلات

ممکن است بخواهید از املاک و مستغلات به عنوان یک سرمایه یا ابزاری برای ایجاد ثروت استفاده کنید. املاک و مستغلات هم یک سرمایه گذاری عالی است. با این حال، بین خرید یک ملک و بازسازی آن قبل از فروش، و سرمایه گذاری طولانی مدت روی یک ملک تفاوت وجود دارد.

قبل از تصمیم‌گیری در مورد گزینه مناسب باید به دقت این تفاوت‌ها را بررسی کنید. املاک و مستغلاتی که درآمد منفعل ایجاد می‌کنند یک سرمایه گذاری عالی هستند، ولی باید اطمینان حاصل کنید که این درآمد می‌تواند هزینه‌های نگهداری و سایر مشکلات بالقوه را هم بهمراه داشته باشد.

  • قبل از شروع با کسی که در بازار املاک و مستغلات دارای تجربه است مشورت کنید.
  • کتاب “پدر پولدار، پدر بی‌پول” نوشته رابرت کیوساکی برای کسانی که به املاک و مستغلات و کسب ثروت از این راه علاقه‌مند هستند یک نقطه شروع عالی است.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید