خبرنامه ایمیلی

بیوگرافی

ناپلئون هیل مؤسس علم موفقیت کیست؟

ناپلئون هیل

ناپلئون هیل یک نویسنده آمریکایی است که در طول تاریخ بیش از هرکسی بر موفقیت انسان‌ها تاثیر گذاشته است. او در بیست و ششم اکتبر ۱۸۸۳ در ایالت ویرجینیا متولد شد. هیل که به‌عنوان پدر موفقیت فردی در ژانر ادبیات شناخته می‌شود، دارای کتاب‌هایی در مورد نقش باور شخصی در موفقیت یک فرد است.

او همچنین به خاطر کتاب مشهور «بیندیش و ثروتمند شو» به شهرت فراوان رسیده است. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های تمام دوران شناخته می‌شود. کتاب هیل به میلیون‌ها نفر در رسیدن به اهداف خود کمک کرده و بخش مهمی از داستان موفقیت آن‌ها بوده است.

دوران ابتدایی زندگی ناپلئون هیل

پس از مرگ مادر در سن ۱۰ سالگی و ازدواج مجدد پدر، هیل به کودکی سرکش بدل شد. وقتی‌که هیل به سن ۱۵ سالگی رسید، مشغول به کار برای بسیاری از روزنامه‌های کوچک بود. او بعدها با استفاده از درآمد خود از روزنامه در رشته حقوق به تحصیل پرداخت.

برنامه‌ای که بعدها به دلیل کمبود منابع مالی به حال خود رها شد. هیل به‌عنوان یک نویسنده، موفق به کسب لقب دوست‌داشتنی‌ترین نویسنده انگیزشی آمریکا شد. او با تشریح دلایل شکست افراد در کسب موفقیت مالی و شادی در زندگی، موفق به کسب این عنوان برای مدت ۲۵ سال از عمر خود شد.

ناپلئون هیل و دیل کارنگی

هیل در سال ۱۹۰۸ برای نگارش شاهکار خود دست‌به‌کار شد؛ او مأمور شد تا مجموعه‌ای از مقالات در مورد افراد موفق و مشهور زمان بنویسد. هیل به‌عنوان بخشی از مأموریت خود، با آندرو کارنگی، یکی از قدرتمندترین مردان زمان، ملاقات کرد. او در خلال این مصاحبه با هیل گفت که باور دارد روند موفقیت یک نفر در گرو یک فرمول بسیار ساده و قابل درک برای همه است.

کارنگی که تحت تاثیر مهارت‌های هیل قرار گرفته بود، او را مأمور ساخت تا با بیش از ۵۰۰ میلیونر به جهت کسب اطلاعات لازم برای کشف این فرمول مصاحبه کند. او در این مدت با افراد مشهوری چون تئودور روزولت، توماس ادیسون، هنری فورد، الکساندر گراهام بل و جان راکفلر گفت‌وگو کرد. نتیجه مصاحبه هیل با کمک کارنگی «فلسفه موفقیت» نام گرفت؛ یک مطالعه چند جلدی که در ابتدا در سال ۱۹۲۵ به‌عنوان قانون موفقیت منتشر شد و بعدها دوباره در قالب مجموعه‌ای ۱۷ جلدی با عنوان «دینامیت ذهنی» در سال ۱۹۴۱ به چاپ رسید.

میراث هیل

هیل در سراسر نگارش خود به آزادی، دموکراسی، سرمایه‌داری و توازن میان بنیادهای موفقیت تأکید می‌کند. بعدها کتاب «فلسفه موفقیت» او برای مدت دو قرن نقشی مهم در تاریخ موفقیت آمریکا ایفا کرد. هیل باور داشت که احساسات منفی نظیر ترس و خودخواهی دلایل پشت شکست انسان‌های ناموفق هستند.

یکی از الهام‌بخش‌ترین داستان‌های هیل در مورد پسر او، بلر است. بلر در هنگام تولد با مشکل نقص در شنوایی به دنیا آمد و پزشکان باور داشتند که او هرگز نمی‌تواند بشنود یا در تمام عمر خود صحبت کند. بااین‌حال، بلر توانست به خاطر تلاش و باور سرسختانه خود بر این مشکل غلبه کرده و بشنود و حتی سخن بگوید.

کتاب‌های هیل میلیون‌ها بار در سراسر جهان به فروش رسیده‌اند. فلسفه او همچنان در میان بسیاری پرطرفدار است. هیل در نوامبر ۱۹۷۰ درگذشت و از خود میراثی برای کمک، انگیزه و تغییر زندگی به نسل‌های آتی برجای گذاشت.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید