خبرنامه ایمیلی

بیوگرافی

والت دیزنی کیست و داستان موفقیت او چه بود؟

والت دیزنی

والت دیزنی یکی از خلاق‌ترین انسان‌هایی است که تاکنون در این دنیا زندگی کرده و رویاهای بزرگش واقعا به حقیقت تبدیل شده‌اند! وی همراه با برادرش روی دیزنی، کمپانی والتر دیزنی را در ۱۶ اکتبر ۱۹۲۳ بنیانگذاری کرد، شرکتی که معمولا با عنوان دیزنی شناخته می‌شود.

این کمپانی در حال حاضر دومین شرکت تلویزیونی از لحاظ درآمد است! او یک نماد فرهنگی در نظر گرفته شده و به خاطر کمک‌های بزرگ خود به صنعت انیمیشن کارتونی معروف است. والت دیزنی همچنین یک نقاش کارتونی، صداپیشه، انیماتور و تهیه‌کننده فیلم بود و سخت‌کوشی‌اش در کار واقعا الهام‌بخش افراد زیادی بوده است.

با مجله واگویه همراه باشید تا با زندگی این شخصیت مشهور و الهام بخش آشنا شویم.

اوایل زندگی والت دیزنی

والت دیزنی در پنجم دسامبر سال ۱۹۰۱ در شیکاگو به دنیا آمد. پدر او الیاس چارلز دیزنی و مادرش فلورا کال دیزنی بود. وی در دوران کودکی همراه با خانواده‌اش یک بار از شیکاگو به میسوری و بعد به کانزاس سیتی نقل مکان کرد. او همچنین برای کمک به خانواده روزنامه پخش می‌کرد و وقت زیادی برای درس خواندن نداشت. با این حال در سال ۱۹۰۹ همراه با خواهر کوچکترش روث به مدرسه پارک مارسلین رفت.

او در اوقات فراغت خود به تئاتر می‌رفت و آنجا بود که شروع به یادگیری vaudeville (درام همراه با رقص و آواز) کرد. والت یکی از طرفداران پر و پا قرص چارلی چاپلین بود و به کارتون کشیدن برای روزنامه مدرسه عشق می‌ورزید.

وقتی آمریکا وارد جنگ بزرگ شد، والت میهن‌پرستی خود را با پیوستن به ارتش نشان داد، اگرچه به خاطر این که ۱۶ سالش بود رد شد. ولی در نهایت با پیوستن به صلیب سرخ و کار کردن به عنوان راننده آمبولانس به کشورش کمک کرد.

سفر موفق والت دیزنی

والت دیزنی همیشه دوست داشت بازیگر شود، ولی بعدها تصمیم گرفت کاریکاتورهای سیاسی یا کمیک استریپ برای روزنامه طراحی کند. برادرش روی شغلی در Presmen Rubun Art Studio به عنوان طراح تبلیغات روزنامه، مجله و سینما برای او دست و پا کرد. والت در این استدیو با یک کارتونیست به نام Ubbe Iwerks آشنا شد و همراه با او کمپانی Iwerks-Disney Commercial Artists را راه‌اندازی کرد که دوام زیادی نداشت.

میکی موس - والت دیزنی

والت دیزنی بابت کسب‌وکارش سرشار از هیجان و شادی بود و موقعی که برای این کمپانی کار می‌کرد کارتون خود با عنوان Laugh-O-Grams را ساخت. وی برای ساخت این کارتون دوربین شرکت را قرض کرد. این یک موفقیت بود و کارتون دیزنی مورد تقدیر کانزاس سیتی قرار گرفت و باعث شد بتواند یک استودیو و چند انیماتور شخصی به کار بگیرد.

با این حال قادر نبود دستمزد بالا به کارمندان خود پرداخت کند. در نتیجه تصمیم گرفت به هالیوود برود و به همین خاطر دوربینش را در سال ۱۹۲۳ فروخت. او به استودیوهای زیادی رفت ولی هیچ نتیجه‌ای نگرفت و در نهایت از برادرش روی و دوست کارتونیستش ایورکس درخواست کرد همراه با هم استودیوی برادران دیزنی را راه‌اندازی کنند.

او به دنبال یک کاراکتر برای کارتونش بود و در نهایت ایده موشی به نام مورتیمر به ذهنش رسید. نامی که در نهایت به میکی موس تغییر کرد!

معرفی صدا بود که میکی موس را یه یکی از محبوب‌ترین کاراکترهای انیمیشنی در صنعت تبدیل کرد! در آن زمان همه بچه‌ها عاشق میکی موس بودند. انیمیشن‌ها سپس با تولید اسباب‌بازی‌ها، کلاه‌ها و لباس‌های دیزنی به واقعیت تبدیل شدند که بسیار محبوب شده و صنعت کارتون را متحول کردند.

والت سپس تلاش کرد دنیای کارتونش را به واقعیت تبدیل کند و ایده دیزنی لند که دیزنی پارک نیز نامیده می‌شود به ذهنش خطور کرد. این یک موفقیت بسیار بزرگ برای کمپانی بود. او به خاطر سبک کار آزمایشی خود که باعث موفقیت بزرگش شده مشهور است.

والت دیزنی در ۱۵ دسامبر سال ۱۹۶۶، ده روز بعد از تولد ۶۵ سالگش‌اش به خاطر سرطان درگذشت. همه ما از موفقیت کمپانی والتر دیزنی خبر داریم که نتیجه نوآوری و اشتیاق والت دیزنی بود. او قهرمان واقعی انیمیشن و صنعت کارتون بود و به خاطر آن همیشه دوست داشته شده و فراموش نخواهد شد.

آیا شما تابحال انیمیشن‌ها یا فیلم‌های این کمپانی را دیده‌اید؟ بنظرتان چه چیزی در والت دیزنی و کمپانی او متفاوت بود که باعث موفقیت او در کارش شد؟ لطفا نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید