خبرنامه ایمیلی

بیوگرافی

نیک ووییچیچ کیست؟ موفقیت بدون دست و پا!

نیک ووییچیچ

نیک ووییچیچ را می‌توان مرد شگفت‌انگیز دنیای معلولیت دانست. او که ملیتی صرب-استرالیایی دارد، یک سخنران انگیزشی و یک واعظ مسیحی است که به هنگام تولد بدون دست‌وپا به دنیا آمده است. درواقع، هیچ دلیل پزشکی برای اینکه چرا او بدون دست‌وپا متولد شده، وجود نداشت. ووییچیچ از زمان کودکی با مشکلات فیزیکی و روحی مواجه بود. او هم‌اکنون اقدام به سخنرانی‌های انگیزشی با تمرکز بر موضوع معلولیت و امید و معنی بخشیدن به زندگی انجام می‌دهد.

سال‌های ابتدایی زندگی

نیک ووییچیچ در چهارم دسامبر ۱۹۸۲ در ملبورن متولد شد. حتی سه سونوگرافی انجام‌شده پیش از تولد هم نتوانست معلولیت او را آشکار کند. درنتیجه خانواده ووییچیچ از یک طرف وارد چالشی سخت شدند و از طرفی دیگر پسری را بزرگ می‌کردند که نمی‌خواست اجازه دهد تا شرایط فیزیکی او، سبک زندگی‌اش را محدود کند.

سال‌های اول بسیار دشوار بود. نیک در دوران کودکی نه‌تنها با مشکلات رایج مدرسه و نوجوانان دیگر روبرو بود، بلکه از افسردگی و تنهایی نیز رنج می‌برد. او همیشه به این موضوع فکر می‌کرد که چرا با دیگر کودکان فرق دارد. بااین‌حال او هدف زندگی را به چالش کشید، یا به زبانی دیگر برای خود هدفی ترسیم کرد.

به گفته نیک، پیروزی بر مشکلات و همچنین قدرت و اشتیاق او برای زندگی، از ایمان او به خداوند نشات می‌گیرد. به‌علاوه، خانواده، دوستان و بسیاری از افراد نیز در این مسیر منبع الهامی برای نیک بودند.

نیک وارد دبیرستان ایالتی رانکورن در کوئینزلند شد و به همکاری با شورای دانش‌آموزی برای کمک به معلولان محلی و خیریه‌ها برای جمع‌آوری پول پرداخت. ووییچیچ در سن ۲۱ سالگی در دانشگاه گریفیت پذیرفته شد و توانست در رشته بازرگانی در دو گرایش حسابداری و برنامه‌ریزی مالی فارغ‌التحصیل شود.

زندگی حرفه‌ای نیک ووییچیچ

نیک سخنرانی در سن ۱۷ سالگی را در گروه نیایش خود آغاز کرد و سپس گام در راه تأسیس یک سازمان غیرانتفاعی با نام «زندگی بدون دست‌وپا» نهاد. او به سراسر دنیا سفر می‌کند و به سخنرانی‌هایی با تمرکز بر مشکلات نوجوانان می‌پردازد. او تاکنون در ۵۷ کشور دنیا برای بیش از سه میلیون نفر سخنرانی کرده است. او در مدارس، کالج‌ها، همایش‌ها و کلیساها سخنرانی می‌کند. نیک ووییچیچ در سال ۲۰۱۵ نامزد دریافت جایزه جوان استرالیا شد.

نیک ووییچیچ، باوجود معلولیت، یک سخنران انگیزشی قدرتمند است که از طریق نوشته‌ها و برنامه‌های تلویزیونی به شهرت بالایی دست یافته است. او در سال ۲۰۰۷ اولین کتاب خود با عنوان «زندگی بدون محدودیت‌ها» را منتشر کرد. ووییچیچ یک مستند کوتاه انگیزشی نیز با عنوان «هدف بزرگ‌تر زندگی» ساخته است. او همچنین ویدئویی با عنوان «بدون دست‌وپا، بدون نگرانی» برای جوانان منتشر کرده است.

نیک همچنین یک فیلم کوتاه با عنوان «سیرک پروانه‌ها» ساخت که موفق به دریافت جوایز فراوانی شد. این فیلم در سال ۲۰۰۹ جایزه برتر پروژه Doorpost Film را برد. سیرک پروانه‌ها دو جایزه دیگر از فستیوال فیلم «احساس خوب» و فستیوال فیلم مستقل Method Fest نیز کسب کرد.

تغییر زندگی

نیک ووییچیچ همیشه دعا می‌کرد تا دست‌وپا درآورد. او بعدها متوجه شد که دستاوردهای او برای بسیاری از افراد الهام‌بخش است و به همین خاطر شروع به شکر گذاری خداوند کرد. تغییر بزرگ زندگی نیک زمانی آغاز شد که مادرش مقاله‌ای را به او نشان داد که در آن مردی با معلولیت‌های سخت خود دست‌وپنجه نرم می‌کرد. نیک متوجه شد که او تنها فرد معلول دنیا نیست و تحت تأثیر آن مقاله شروع به ایراد یک سخنرانی در سن ۱۷ سالگی کرد.

زندگی شخصی نیک ووییچیچ

نیک در سال ۲۰۱۲ با کانائه میاهارا ازدواج کرد. آن‌ها صاحب دو پسر هستند که اولی در سال ۲۰۱۳ و دومی در سال ۲۰۱۵ متولد شده است.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید