خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

۶ مرحله برای اینکه انرژی منفی را از خود دور کنید

انرژی منفی

دور بودن از انرژی منفی دیگران اصلا آسان نیست. اما خب، در معرضش بودن هم به شدت سمی و مضر است، و می‌تواند باعث پرورش ذهنیت بدبینی، سرخوردگی، یا حتی شکست در شما بشود. اگر دور تا دور شما سرشار از انرژی منفی است که از همکاران، همسرتان، دوستانتان، یا اعضای خانواده‌ی خود دریافت می‌کنید، باید بدانید که چطور می‌توانید خود را در برابر این انرژی‌ها مصون دارید.

با واگویه همراه شوید تا در این مطلب شما را با ۶ راه ساده، اما در عین حال قدرتمند برای محافظت از خودتان در برابر منفی‌گرایی آشنا کنیم.

۱. روی راه حل‌ها تمرکز کنید، نه روی مشکل‌ها

آدم‌های منفی باف، بیشتر از اینکه روی راه حل فکر کنند، ذهنشان را درگیر مشکل می‌کنند. این افراد دائما در حال شکایت کردنند، از همه چیز ناراضی هستند، و دائم ایراد می‌گیرند. اما شما برای اینکه مثبت بمانید، باید روی راه حل‌ها تمرکز کنید، راه حل‌هایی که عملی هستند. اگر احساس کردید که نمی‌توانید، سعی کنید یک اهرم فشار پیدا کنید تا خودتان را مجبور به این کار کنید. بدین ترتیب از شر انرژی منفی خلاص خواهید شد.

۲. به داستان‌های پر از انرژی منفی دامن نزنید

افراد منفی باف، به همان اندازه که به اکسیژن نیاز دارند، به لحظه‌های دراماتیک و غمبار هم نیازمندند. برای اینکه نفس آنها را از خودتان دور نگه دارید، یا به زبان دیگر باعث شعله ور شدن منفی بافی‌هایشان نشوید، مثبت و خوشبین باشید و گول طعمه‌ای که پیش روی شماست را نخورید؛ اصلا مهم نیست که چقدر داستان آنها وسوسه کننده یا غمگین باشد. تلاش کنید تا آرام و منعطف باشید تا آنها وسیله‌ای برای بزرگ کردن داستان خود پیدا نکنند.

۳. مراقب حد و مرزها باشید

این واقعیت ناراحت کننده‌ای است که بهتر است بعضی از آدم‌ها را از زندگی خود بیرون کنید. اما باید بپذیرید که اگر دور تا دور شما پر از انرژی منفی باشد، نخواهید توانست کارهایی که می‌خواهید در زندگی خود انجام دهید را انجام دهید! انرژی منفی یکی از سمی‌ترین و از قضا واگیردار ترین نیروهای زمین است.

تعارف نداشته باشید، برای هر کسی که می‌خواهد شما را با خودش به پایین بکشد مرزی تعیین کنید، و مراقب حد و مرزی که تعیین کرده‌اید باشید. حتی اگر این فرد یکی از اعضای خانواده شما باشد، یا کسی که خودش را دوست شما می‌داند.

۴. برای اصلاح دیگران تلاش نکنید

اگر در حال انجام کارهایی برای دیگران هستید که خودشان وظیفه دارند در حق خودشان انجام دهند، هیچ کمکی به آنها نمی‌کنید، بلکه پشتیبانی بی موردی از آنها انجام می‌دهید که نتیجه‌ی مخربی در بر خواهد داشت. بعضی اوقات، ما با به دوش کشیدن کسی که می‌داند چگونه راه برود، به صورت ناخواسته انرژی منفی تولید می‌کنیم. حواستان به زمان‌هایی که باید با دیگران روراست باشید باشد؛ هر کسی مسئول زندگی خودش است.

۵. پاسخ بدهید، اما واکنش نشان ندهید

پاسخ از ذهن ما و با تفکر می‌آید و به دنبال نتیجه‌ای مطلوب است،‌ اما واکنش یک عکس‌العمل غیر ارادی و خارج از کنترل است که از حس ترس از بقا در ما به جریان می‌افتد. برای اینکه بتوانید در برابر انرژی منفی دیگران مقاومت کنید، از واکنش‌های بدون فکر دور بمانید، و یاد بگیرید تا در مواجهه با منفی بافی دیگران با تفکر و تعقل پاسخ بدهید، یا در بدترین حالت، پاسخی ندهید.

۶. مراقب خودتان باشید

اگر مراقب خودتان نباشید، نمی‌توانید مراقب دیگران هم باشید. اینکه خودتان را دوست بدارید، خودخواهی یا غرور نیست، مراقب خودتان باشید، خودتان را دوست بدارید، و خوش‌بختی خودتان را در اولویت قرار دهید. پس از اینکه یاد گرفتید مراقب خودتان باشید و به خودتان اهمیت بدهید و این را هم برای مدتی تمرین کردید، زمانی که با انرژی منفی روبرو شدید به راحتی می‌توانید در برابرش مقاومت کنید.

از یاد نبرید که هیچوقت تاثیری که انرژی‌های منفی می‌تواند بر شما بگذارد را دست کم نگیرید. یاد بگیرید چگونه با آن‌ها برخورد کنید و همیشه حواستان به این انرژی مخرب باشد. آیا شما هم روش‌هایی برای کنترل یا حفاظت از خودتان در برابر منفی بافی دیگران می‌شناسید؟ لطفا نظرات خودتان را با ما و بقیه خوانندگان در میان بگذارید.

۳ دیدگاه

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

  • آخه وقتی اعضای خانواده بشدت انرژی منفی هستن من چکار کنم؟ تنها راهش جدا زندگی کردند که باید هزینه کنم. منو تو اتاقم حبس شدم. دلم میخواد تو دفتر کارم بخوابم! فقط رو حساب دلسوزی دارم تحملشون میکنم. اونقدر آزار دهنده هستن که بجای دوست داشتنش ون فقط تحملشون میکنم. مریض شدم.