خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

۷ نقل قول درباره اعتماد به نفس که باید بخوانید

اعتماد به نفس

داشتن خیلی چیزها در دنیا ضروری است، اما هیچ چیز به اندازه‌ی داشتن اعتماد به نفس یا عزت نفس اهمیت ندارد. چرا؟

به نظر من سه دلیل مهم برای اینکه شما باید عاشق خودتان باشید این‌ها هستند: زندگی ساده‌تر و روان‌تر خواهد شد؛ در کارهایتان مطمئن‌تر خواهید شد و کمتر خرابکاری خواهید کرد؛ و در آخر هم اینکه انسان شادتری خواهید شد.

اما اینکه من چطور فکر می‌کنم شاید از نظر شما آنقدرها هم اهمیت نداشته باشد. بهمین دلیل به سراغ نقل قول‌هایی از افراد مشهور و فرهیخته می‌رویم تا نظر آنها را درباره اعتماد به نفس بخوانیم. از چندین هزار سال پیش تا کنون، همه بر این باورند که انسان ابتدای هر کاری اول باید خودش را بشناسد.

قبل از اینکه شروع به خواندن نقل قول‌ها کنیم، اگر اعتماد بنفس پایینی دارید، مقاله چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم که پیش‌تر در واگویه منتشر شده است را نیز مطالعه کنید.

۱. «بیش از هر شخص دیگری در کل جهان، خود تو مستحق عشق و محبت خودت هستی.»
سیذارتا گوتاما بودا، بنیانگذار آیین بودا

۲. «تا زمانی که خودت برای خودت ارزش قائل نباشی، برای وقتت هم ارزش قائل نخواهی شد. و تا زمانی که برای وقتت ارزش قائل نباشی، نمی‌توانی از آن هیچ استفاده‌ای کنی.»
مورگان اسکات پک، نویسنده آمریکایی

۳. «هیچ مردی، بدون اینکه تایید خودش را داشته باشد احساس راحتی نخواهد کرد»
مارک تواین، نویسنده آمریکایی

۴. «هیچوقت سکوت اختیار نکن، هیچوقت به خودت اجازه نده که به یک قربانی تبدیل شوی. اجازه نده دیگران زندگی تو را تعریف کنند، خودت زندگی‌ات را تعریف کن.»
هاروی فایراستین، بازیگر و نمایش‌نامه‌نویس آمریکایی

۵. «اول خودت را دوست بدار، آنوقت همه چیز همانطور که باید باشد می‌شود! برای اینکه در این دنیا هرکاری را درست انجام دهی، واقعا اول باید عاشق خودت باشی.»
لوسیل بال، هنرپیشه و خواننده آمریکایی

۶. «عزت نفس پایین، مانند این است که در زندگی خود بدون دست رانندگی می‌کنید.»
ماکسول مالتز، جراح آمریکایی

۷. «چرا باید برایمان اهمیت داشته باشد که دیگران درباره ما چه فکری می‌کنند؟ آیا اینکه نظر دیگران چیست، بیشتر از اینکه نظر خودمان چیست می‌تواند عزت نفس ما را بیشتر کند؟»
دنیس وایتلی، سخنران انگیزشی

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید