خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

۱۰ نقل قول از جیم ران که باید بخوانید

جیم ران

سخنان جیم ران افسانه‌ای که در زمینه توسعه مهارت‌های فردی بی نظیر بود، هنوز که هنوز است راهنمای میلیون‌ها انسان است. زمانی که جیم ران افسانه‌ای در سال ۲۰۰۹ فوت کرد، یک هدیه‌ی شگفت انگیز از خودش بر جای گذاشت. نقل قول‌هایش؛ که فکر آدمی را به چالش می‌کشند، و پیام‌هایی دلگرم کننده، انگیزه دهنده و الهام‌بخش دارند. نقل قول‌هایی که میلیون‌ها نفر عاشقش هستند و تا به امروز در سراسر جهان به اشتراک گذاشته می‌شود.

با مجله واگویه همراه باشید تا ۱۰ نقل قول فراموش نشدنی از او را برای شما و خودمان یادآوری کنیم.

۱. آرزو نکنید که ای کاش آسان‌تر بود، آرزو کنید که خودتان بهتر و قوی‌تر شوید. آرزو نکنید مشکلات کمتر شوند، آرزو کنید مهارت‌های شما افزون شود. آرزو نکنید که ای کاش چالش‌های کمتری پیش رویتان بود، آرزو کنید خرد بیشتری نصیبتان شود.

۲. چالش رهبری قوی بودن است، نه خشن بودن؛ مهربان بودن است، نه ضعیف بودن؛ جسور بودن است، نه گردن کلفت؛ ملاحظه کار بود است، نه تنبل؛ فروتن بودن است، نه ترسو؛ افتخار آفرینی است، نه مغرور بودن؛ شوخ طبع بودن است، و نه حماقت.

۳. همه ما باید رنج و زحمت یکی از این دو چیز را به جان بخریم: زحمت منظم بودن و تلاش، یا زحمت پشیمانی و سرافکندگی.

۴. روزها به شدت گرانند. وقتی روزی را خرجش می‌کنید، یک روز کمتر برایتان باقی می‌ماند. پس مطمئن شوید که هر یک روزتان را عاقلانه خرج می‌کنید.

۵. نظم، پلی است بین اهداف شما و دستاوردهای‌تان.

۶. اگر تمایل ندارید در موارد غیر معمولی خطر کنید، برای همان زندگی معمولی آماده باشید.

۷. انگیزه چیزی است که کمک می‌کند شروع کنید. عادت، چیزی است که باعث می‌شود ادامه دهید.

۸. موفقیت چیزی بیش از یک روتین منظم و ساده که هر روز تکرارش می‌کنید نیست.

۹. به یک جمع آسوده و بی خیال نپیوندید، در این صورت رشد نخواهید کرد. در جمع‌هایی باشید که خواسته‌ها، توقعات و تمایلاتشان بالاست.

۱۰. یاد بگیرید مادامی که در حال دنبال کردن آنچه می‌خواهید هستید، چگونه با همانی که فعلا دارید شاد باشید.

آیا شما پیش‌تر کتاب‌ها یا نوشته‌هایی را از جیم ران خوانده بودید؟ نظرتان در مورد او و نگرشش چیست؟ فراموش نکنید که این مطلب را با دوستان خودتان نیز به اشتراک بگذارید.

۳ دیدگاه

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید

  • موفقیت چیزی جز یک روتین ساده و منظم نیست، این جمله تاثیر گذارترین جمله ای بود که در زمینه موفقیت خوندم ، باور و احساسم اینه که با عامل بودن به همین جمله میتونیم تغییرات بزرگی در زندگی خودمون ایجاد کنیم…

  • کتاب اثرمرکب نوشته ی دارن هاردی رو خوندم.. اونجا با این شخصیت برجسته، جیم ران آشنا شدم.. و اومدم ک راجبش بیشتر بخونم.. چقدر حرفاش به دل میشینه و قشنگه

  • امام علی ع قرنهادپیش جمله ای فرمودند که هر زمان و به هر زبان ترجمه و مفهومش را بکار ببریم پیروز میشویم
    مَن دَخَلا مکاناً سوء ، فتَّهَمَ
    هر کس وارد جایی سوء بشود لاجرم مورد تهمت( و نقصان) قرار میگیرد .. انسان در هر و به هر جایی چه مجازی چه حقیقت وارد شود که سودی برای خودش و نفعی در ترقی نداشته باشد شکست و نقصان در پی دارد … “کم کاری” وادیِ ناشایستی هست که نتیجه اش شکست و ناکامیست