خبرنامه ایمیلی

بیوگرافی

ریحانا کیست و چگونه ثروتمند شد؟

ثروت ریحانا

در دنیای موسیقی، مد و کسب‌وکار، نام های کمی وجود دارند که به اندازه ریحانا بدرخشند. فراتر از استعداد غیرقابل انکارش به عنوان یک خواننده و موزیسین برجسته، او به یک چهره نمادین در صنعت سرگرمی، یک الگو ساز در دنیای مد و یک کارآفرین باهوش تبدیل شده است. سفر ریحانا به سوی ثروت و نفوذش در جامعه، گواهی بر عزم بی‌وقفه، خلاقیت و هوش تجاری غیر قابل انکار اوست.

تمامی این تلاش‌ و کوشش‌ها باعث شده که ریحانا ثروتی بالغ بر ۱.۴ میلیارد دلار کسب کند. این ثروت او را تبدیل به ثروتمندترین موزیسین زن جهان کرده است. مدونا با ۸۵۰ میلیون، سلین دیون با ۸۰۰ مییلیون و بیانسه با ۵۴۰ میلیون دلار در رده‌های بعدی قرار دارند.

در این نوشته، بررسی خواهیم کرد که ریحانا چطور به موفقیت مالی رسیده است. بررسی خواهیم کرد که او چطور موسیقی خود را به عنوان پله ای برای سرمایه‌گذاری‌های کارآفرینی گسترده‌تری به کار گرفت. او موفق شده از برند جذابش Fenty Beauty، تا همکاری‌های جالب توجه مد و فشن و تلاش‌های بشردوستانه‌اش، نه تنها ثروت قابل‌توجهی جمع‌آوری کرده است، بلکه مرزهای آنچه یک هنرمند با استعداد می‌تواند به دست آورد را بازتعریف کند.

با ما همراه باشید تا داستان جذاب ثروت ریحانا، از آغاز فروتنانه او تا وضعیت فعلی‌اش به عنوان یکی از ثروتمندترین و تاثیرگذارترین زنان جهان را کشف کنیم. در این حین، درس‌هایی کلیدی که سفر او می‌تواند درباره جاه‌طلبی، نوآوری و قدرت استفاده از فرصت‌ها به ما بیاموزد را کشف خواهیم کرد.

ثروت ریحانا از کجا آمده؟

بر خلاف آنچه ممکن است فکر کنید، اکثر این ثروت از موزیک به دست نیامده! بلکه به خاطر همکاری با برند لویی ویتون ایجاد شده است. ریانا، در حال حاضر برند فنتی بیوتی را با همکاری لویی ویتون به بازار عرضه کرده. این برند در سپتامبر ۲۰۱۷ معرفی شد و به سرعت تبدیل به یک موفقیت بزرگ شد. در دو هفته ابتدایی، فنتی بیوتی موفق شد که ۱۰۰ میلیون دلار فروش داشته باشد. البته با توجه به میزان محبوبیت ریحانا و ۱۵۳ میلیون فالوور اینستاگرامی او، این موفقیت قابل پیش‌بینی بود.

صنعت زیبایی آمریکا چند سالی است که به شدت پیشرفت کرده. تا سال ۲۰۲۵ این صنعت می‌تواند بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار درآمد داشته باشد. این درآمد در سال ۲۰۱۶ نزدیک به ۱۳۰ میلیارد دلار بود. یکی از مهم‌ترین آمار این است که از هر ۸۰ زن حاضر در لیست زنان خود ساخته فوربز، ۱۱ نفر آن‌ها سرمایه خود را در صنعت زیبایی کسب کردند. خیلی‌ها کاری که ریحانا انجام داد را انجام داده‌اند. استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای معرفی محصولات گران قیمت، یک استراتژی فوق‌العاده است. یک نمونه موفق دیگر کایلی جنر است که توانست از طریق فالوورهای خود برند کایلی کازمتیکس را معروف کند.

دلایل موفقیت فنتی بیوتی

فنتی بیوتی از روش‌های دیگری هم استفاده می‌کند. این برند بیش از ۴۰ کرم پودر صورت با رنگ‌های مختلف را عرضه کرده، این میزان بیشتر از بسیاری برندها است. استفانی ویسنیک، یک آنالیزور بازار می‌گوید که این میزان انتخاب، معادلات بازار را به چالش کشید. تا سال‌ها، برندها تنها به این فکر بودند که با یک میزان مشخص انتخاب، می‌شد مشتری را راضی کرد. اما فنتی بیوتی این قضیه را تغییر داد!

فروش محصولات به مرور بیشتر و بیشتر شد. فنتی بیوتی سال ۲۰۱۸ بیش از ۵۷۰ میلیون دلار درآمد کسب کرد و این میزان تنها با ۱۳ ماه کار کردن به دست آمد! تخمین زده شده که کل شرکت، در سال ۲۰۲۲ بیش از ۲.۸ میلیارد دلار ارزش دارد. البته لویی ویتون ۵۰ درصد این شرکت را در اختیار دارد و مابقی آن متعلق به مدیر عاملش یعنی ریحانا است.

ریانا در طول زندگی خود با مشکلات فراوانی روبرو بوده. از پدر درگیر اعتیاد گرفته تا روابط مشکل‌ساز با کریس براون. ریانا در کنار فنتی بیوتی، صاحب خط تولد سویج ایکس فنتی هم هست. او با گروه فشن تک استایل هم همکاری دارد. ریحانا میلیون‌ها دلار هم از خوانندگی و تور کنسرت‌های خود درآمد کسب می‌کند.

ریحانا بر روی مجله

معرفی برند فنتی توسط ریانا و لویی ویتون

امپراطوری او روز به روز در حال گسترش است. در ماه می، لویی ویتون و ریحانا برند فنتی را معرفی کردند. یک برند تازه که محصولات و البسه لوکس را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. محصولات فنتی تنوع بالایی دارند و تا سایز ۱۴ آمریکایی را شامل می‌شوند. این تنوع سایز، پیروی از یک موج تازه است که نگاه مثبتی به بدن دارد.

ویسنیک بر این باور است که فنتی، همان کاری را با فشن خواهد کرد که فنتی بیوتی با صنعت آرایش و زیبایی کرد. سطح انتظارات پس از این برند افزایش خواهد یافت و چالشی تازه در صنعت فشن ایجاد خواهد شد.

تلاش‌های بشر دوستانه ریحانا

تلاش های بشردوستانه ریحانا به اندازه حرفه او در موسیقی و کارآفرینی قابل توجه است. فراتر از زرق و برق موقعیتش، او به طور مداوم از نفوذ و ثروت خود برای ایجاد تأثیر مثبت بر جهان استفاده کرده است. ریحانا به دلیل تعهدش به اهداف بشردوستانه، به ویژه در آموزش و مراقبت های بهداشتی شناخته شده است.

او بنیاد کلارا لیونل (به نام پدربزرگ و مادربزرگش) را در سال ۲۰۱۲ تأسیس کرد که بر بهبود دسترسی به آموزش و مراقبت های بهداشتی در جوامع محروم در سراسر جهان تمرکز دارد. این بنیاد بورسیه های تحصیلی، تجهیزات پزشکی و طرح هایی را برای مبارزه با فقر تامین کرده است. تعهد ریحانا به امور بشردوستانه فراتر از کمک های مالی است.

او به طور فعال در کارهای حمایتی شرکت می کند و از توانایی‌ها و شبکه خود برای افزایش آگاهی در مورد مسائل مهم جهانی، از جمله آموزش دختران، امدادرسانی در بلایای طبیعی و دسترسی به مراقبت های بهداشتی استفاده می کند. تلاش های بشردوستانه او نشان دهنده احساس عمیق مسئولیت اجتماعی و تمایل واقعی او برای تبدیل جهان به مکانی بهتر است.

از موفقیت‌های ریحانا چه می‌آموزیم؟

سفر ریحانا به سوی موفقیت، درس های ارزشمندی را برای کارآفرینان مشتاق و خلاق به همراه دارد. عزم تزلزل ناپذیر او، انعطاف پذیری در برابر ناملایمات، و پیگیری بی باکانه و اشتیاق شدید او الهام بخش ماست. یک درس کلیدی که می‌توانیم از او بگیریم قدرت تنوع بخشی است.

توانایی ریحانا برای انتقال از موسیقی به کارآفرینی اهمیت کاوش در مسیرهای مختلف برای رشد شخصی و مالی را نشان می‌دهد. رویکرد بی‌پروای او به نوآوری، همانطور که در برند Fenty Beauty دیده می شود، نشان می‌دهد که می‌توان با ایده‌های جدید، صنایع بزرگ را کنار زد.

ریحانا همچنین به ما در مورد ارزش استفاده از تأثیر و نفوذ خود برای تغییر مثبت می‌آموزد. کارهای بشردوستانه او تأثیر بالقوه ای را که سلبریتی‌ها می توانند بر مسائل اجتماعی داشته باشند را به نمایش می‌گذارد. علاوه بر این، تعهد او به بهبود مستمر و توسعه فردی خود، بر اهمیت تکامل و به‌روز ماندن در یک دنیای پویا تأکید می‌کند. داستان موفقیت ریحانا گواهی بر امکانات بی حد و حصری است که با استعداد، اراده و روحیه کارآفرینی جسورانه همراه است.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید