خبرنامه ایمیلی

کسب و کار

کارآفرینان چگونه با مشکلات کنار می‌آیند؟

کارآفرینان چگونه با مشکلات کنار می‌آیند؟ 1

همه ما گذشته از زمینه فعالیتمان، با چالش‌های مختلفی روبرو خواهیم شد. هر کسی به شیوه خودش، یک مکانیزم برای مبارزه با چالش‌ها دارد. تاکتیک هر کسی با دیگری فرق دارد، اما همه یک داستان داریم. یک داستان از اینکه چنین تاکتیک‌هایی چگونه به ما کمک کردند. البته گاهی اوقات هم این تاکتیک‌ها کارساز نبودند.

به همین خاطر، ما ۱۰ داستان  برای شما آماده کرده‌ایم. ۱۰ داستان از ۱۰ کارآفرین که همگی در دورانی از فعالیت حرفه‌ای خود با چالش‌های قابل توجهی روبرو بودند. با خواندن این داستان‌ها با هویت این افراد آشنا شوید و متوجه شوید که چگونه این افراد مشکلات را کنار گذاشتند.

جف برودزلی: کار با مشکلات مالی فراوان

چگونه می‌توانید کار کنید و تجارت خود را سرپا نگه‌دارید، وقتی که سرمایه لازم برای ادامه را ندارید؟ سرمایه موتوری است که هر تجارتی را سر پا نگه می‌دارد. نبود این سرمایه به شما آسیب خواهد زد. مخصوصا وقتی که نیازمند سرمایه برای طراحی یک ایده تازه باشید. اما ایده مهم نیست، خلق آن مهم است و شما نیازمند پول هستید.

جف برودزلی خالق Elite Merchant Solutions با همین مشکل سر و کله زد و با آن آشنا است. شرکت او قرار بود که یک سیستم بازرگانی برای سرتاسر کشور آمریکا خلق کند، اما همه چیز به خوبی پیش نمی‌رفت. اما به گفته جف، راه‌حل مشکلات در بخش‌بندی و جداسازی وظایف بود.

«وقتی که بودجه شما کم شده، باید بخش‌بندی کرد. من بودجه را سریعا به بخش‌های مختلف تقسیم کردم و تنها هدف بلندمدت برایم مهم بود.»

داگ بورگیونه: استرس کار

هنگامی که استرس و اضطراب حرفه شما گسترش پیدا می‌کند، چگونه با آن مقابله خواهید کرد؟ مدیریت یک تجارت همراه با اضافه شدن اضطراب خواهد بود. دوران‌های استرس‌زا باعث می‌شود که شما به ماهیت تجارت خود و دلیل راه‌اندازی آن شک کنید. استرس باعث می‌شود که به خود و توانایی خود شک کنید.

اما مهم است که تمرکز خود را حفظ کنید و تنها به این فکر کنید که تجارت شما به کجا خواهد رسید و شما کجا خواهید بود. در ابتدا شما یک ایده و یک دیدگاه برای شروع داشتید. این دیدگاه را از دست ندهید و از آن کمک بگیرید تا شما را به سوی آینده هدایت کند.

«فلسفه من، مدیریت رفتار خودم در دوران استرس‌زا است و تمرکز خودم را روی چهار چیز معطوف خواهم کرد. ماموریت، ایده، ارزش‌ها و یک دیدگاه واقعی از اوضاع مالی.»

ریتا سندلر: گیر کردن در تجارت

آیا راهی وجود دارد که چندین تعهد کاری را همزمان جلو ببرید؟ قدرت مدیریت زمان و فعالیت‌ها از مهم‌ترین قدرت‌هایی است که به عنوان رهبر یک تجارت باید در آن خبره شوید. باید به عنوان یک صاحب تجارت یاد بگیرید که چگونه چندین تعهد و ماموریت مختلف را در مدت زمانی کوتاه به سرانجام برسانید.

همچنین درک میزان اهمیت و اولویت هر ماموریت اهمیت بسیار بالایی دارد و بر روی هدف اصلی شما تاثیرگذار خواهد بود. باید تمرکز خود را روی چنین مسائلی صرف کنید.

«من هر روز ۱۰۰ تصمیم مختلف می‌گیرم. به ۹۹ مورد از این تصمیمات حتی نمی‌خواهم فکر کنم. اما نمی‌توان نکات ریز را نادیده گرفت چون در طولانی مدت زمان زیادی از شما را تلف خواهند کرد. باید هدف اصلی را در ذهن داشته باشید تا بتوانید به راه خود ادامه دهید.»

لوردو روچین: چالش با مشکلات کارکنان آنلاین

در دنیایی که همه چیز با سرعت باورنکردنی حرکت می‌کند، یک تجارت به چه نکات پایه‌ای احتیاج دارد؟ اکثر اوقات حجم کاری به قدری زیاد می‌شود که امکان کار به تنهایی را ندارید. به همین خاطر هم کارمندان مختلف با حوزه کاری مختلف را استخدام می‌کنید.

به همین دلیل، حتما اشخاص خوبی را در شرکت خود استخدام کنید. اشخاصی که بتوانند به شما در کنار زدن چالش‌ها کمک کنند. باید از عملکرد این افراد اطمینان کافی را داشته باشید.

«با رشد بیشتر، چالش‌های شما هم تغییر خواهند کرد. اگر تجارت شما بخشی از کاملا آنلاین است، نیازمند یک تیم آنلاین خوب هستید. افرادی که سایت شما را پایدار، امن و کارآمد نگه‌دارند.»

آدام آنتونی: موانع جایگاه شما

به عنوان سرپرست و مدیر یک شرکت، چگونه می‌توانید با شرایط و افرادی که اختیارات و قدرت را شما را زیر سوال می‌برند سر و کله بزنید. در طول دوران تجارت و مدیریت، ممکن است که افراد مختلفی به دنبال جایگاه شما باشند. چگونه باید از این شرایط عبور کرد؟

باید در مواجه با چنین چالش‌هایی بتوانید به شرایط مسلط بمانید و اوضاع را کنترل کنید. چون در پایان روز، چنین کیفیت‌ها و قابلیت‌هایی است که باعث می‌شود شما به عنوان یک رهبر واقعی شناخته شوید. به جای اینکه از کوره فرار کنید، ذهنیت خود را برای مواجه با چنین مشکلات آماده کنید.

«برای ایجاد یک دیدگاه سالم، باید از قدرت‌های مختلف و متفاوت استقبال کرد. به جای اینکه از چالش دوری کنیم، ما از آن استقبال می‌کنیم و پس از آن از پیروزی لذت می‌بریم.»

موهان وارکی: درک اشتباه رسانه و مردم

هنگامی که زمان تغییر فرا می‌رسد، باید آماده باشید. نیاز به ایجاد تغییرات وجود دارد، اما به خاطر بسپارید که نباید هسته اصلی تجارت خود را تغییر دهید. شما همان آدم در زمان بنیانگذاری شرکت هستید، بهتر است که هویت خود را فراموش نکنید و آن را گسترش دهید.

باید در مجامع عمومی چهره خوبی از خود نشان دهید. باور عمومی یک بازار بزرگ است. باید مردم شما را به عنوان یک دوست مشاهده کنند، کسی که به دنبال کمک به جامعه است. مردم به این ترتیب به شما اعتماد خواهند کرد.

«ثبات هویتی مهم است. نباید به همان روش‌های قدیمی پایبند باشید، اما مطمئن شوید که عادات خوب تجارت شما ثبات و استحکام دارد.»

دیو دوپون: سر و کله زدن با تغییر ناگهانی

هنگامی که یک تغییر ناگهانی، داینامیک کاری شما را با چالش مواجه می‌کند، باید چه برخوردی نشان داد؟ تغییر مسئله‌ای است که بسیاری از تجارت‌ها انتظار آن را نمی‌کشند. ممکن است این تغییر در نحوه کارکرد بازار باشد یا اینکه یک تولید تازه سیستم کاری تجارت را با خطر مواجه کند.

همچنین باید بدانید که در ابتدای شروع به کار، امکان ایجاد تغییر بسیار بالا است. برخی تجارت‌ها بعد از مدتی شیوه کاری خود را تغییر می‌دهند و به دنبال مدلی می‌روند که از ابتدا وجود نداشته. اگر تغییر برای بقای تجارت شما اهمیت بالایی دارد، پس باید با آن کنار بیایید.

«دیدگاه پویا به من اجازه می‌دهد که متوجه شوم شرکت‌ها با همان برنامه ابتدایی خود به کار ادامه نمی‌دهند. گروپان در ابتدا یک تجارت برای پخش اطلاعات و پیام بود. اما تبدیل به یک سرویس تخفیف شد.»

الن رور: آماده شدن برای دگرگونی

برخی دگرگونی‌ها پتانسیل از بین بردن یک تجارت را دارند. یک راه وجود دارد که شما را آماده مقابله با دگرگونی خواهد کرد. یک دیدگاه جامع برای خود طراحی کنید تا با هر مشکلی مقابله کنید. بسیاری از تاجرین و مدیران دید خود را گسترش نمی‌دهند و تمام فاکتورهای حرکتی یک تجارت را بررسی نمی‌کند. چنین دید کوچکی باعث می‌شود که در آینده شاهد ضرر باشند.

اصلی‌ترین نشانه یک رهبر، درک حقایق است. درک اینکه یک تجارت چگونه می‌تواند پیشرفت کند.

«هفته‌ای یک بار، من برنامه تجاری شرکت را بررسی می‌کنیم. من هر هفته لیست پروژه‌های برتر را بررسی کنیم و نگاهی به تقویم بازاریابی و اوضاع مالی دارم. باور دارم که یا برنامه می‌ریزد یا برنامه‌ریزی خواهید شد.»

کریسیتین راسل: مقابله با مشکلات بنیادین

اگر تجارت شما عمر زیادی دارد، مطمئنا می‌دانید که یک مشکل بنیادین چه شکلی دارد. به صورت کلی، یک مشکل بنیادین به قدری بزرگ است که شما به این فکر می‌رسید که چگونه باید با آن کنار بیایید و آیا قدرت گذر از آن را دارید؟

وقتی به چنین مرحله‌ای می‌رسید، باید دلیل وجود داشتن این تجارت را متوجه شوید. باید بدانید که همیشه چالش وجود دارد، اما گذر از آن، باعث ثبات شما خواهد شد.

«باید دلیل بنیان گذاشتن شرکت را از ابتدا بدانید. چرا تجارت شما وجود دارد؟ به چه کسی خدمت‌رسانی می‌کنید؟ مشتریان شما چه چیزی می‌خواهند؟ ۹۹ درصد صاحبان تجارت‌ها چنین سوالاتی را از خود نمی‌پرسند.»

جی‌تی اودانل: چالش برای کنترل تجارت

همیشه ممکن است افرادی بر این باور باشند که آن‌ها اهمیت بیشتری برای تجارت شما تا خود شما دارند. همیشه این تهدید وجود دارد که یک سری به شما بگویند چه کنید و چه نکنید و شاید این افراد به دنبال آسیب زدن به شما باشند. پس حتما ارزش خود را مشخص کنید.

چالش ممکن است از داخل شرکت یا از سوی رقبای شما ایجاد شود. هنگامی که این اتفاق رخ داد، به خود یادآوری کنید که صاحب این تجارت هستید و به جایی خواهید رسید.

«هر روز به خودم یادآوری می‌کنم که کسی من را مجبور به انجام این کار نکرده. من تصمیم گرفتم که یک شرکت خلق کنم. می‌توانم هر لحظه دست از کار بکشم. این به من یادآوری می‌کند که بدون این کار روزگار بدی خواهم داشت.»

سخن پایانی

چالش بخشی از سفر یک تجارت است. باید آماده باشید تا با آن‌ها مواجه شوید. با استفاده از این نکاتی که متعلق به یک سری از بزرگان دنیای تجارت است، می‌توانید به راحتی راه خود را پیش ببرید. به جایی برسید که رقبای شما و چالش‌ها نتوانند به شما ضربه‌ای وارد کنند.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید