خبرنامه ایمیلی

بیوگرافی

جول اوستین کیست؟

جول اوستین

جول اوستین در ۵ مارس ۱۹۶۳ در هیوستون تگزاس و خانواده‌ای دوست‌داشتنی و هفت‌نفره با والدینی مشهور متولد شد. جول هرگز تصور نمی‌کرد که روزی دقیقا راه پدر را دنبال کرده و جا پای او بگذارد. اگرچه او به‌عنوان مردی جوان به پدر در راه خدا نزدیک شد، اما تمایل بیشتری به تولید برنامه‌های تلویزیونی داشت.

او می‌گوید: «هیچ حسی بهتر از توانایی کمک به افراد برای رشد و غلبه بر مشکلات و تماشای حس خوب آن‌ها نیست. من تصور می‌کنم که همه ما برای کمک و بالا کشیدن یکدیگر خلق شده‌ایم.»

پدر جول اوستین همواره او را برای سخنرانی و موعظه در کلیسا تشویق می‌کرد، اما جول مؤدبانه این درخواست را رد می‌کرد، تا زمانی که یک روز در اکتبر ۱۹۹۹ پدرش به خاطر مشکل کلیه در بیمارستان بستری شد. جول سرانجام پذیرفت تا در یکشنبه بعدی برای موعظه و دعا به کلیسا برود و پدر او نیز هفته بعد درگذشت. اولین موعظه جول، آخرین موعظه‌ای بود که پدرش شنید. جول و همسرش ویکتوریا، ناگهان تغییر عقیده دادند و به‌طور تمام وقت خود را وقف رهبری کلیسای لِیک وُود کردند.

شهرت جهانی جول اوستین

در عرض یک سال، خدمات هفتگی کلیسای آن‌ها از میانگین ۵ هزار نفر به ۲۸ هزار نفر رسید و خدمات اضافی نیز به رشد غیرمنتظره کلیسا کمک کرد. مجله فوربز در سال ۲۰۰۱ اعلام کرد که کلیسای لیک وود به بزرگ‌ترین کلیسای غیر فرقه‌ای آمریکا تبدیل شده است.

سمینار جول اوستین

جول می‌گوید: «باور داشته باشید که اتفاقات بزرگی در زندگی شما رخ خواهد داد. به موهبت‌های بزرگ اعتقاد داشته باشید؛ مواردی شبیه به همین کلیسای ما. همیشه برای چیزهای بزرگ دعا کنید. شما باید به داشتن چیزهای بزرگ اعتقاد داشته باشید.»

کلیسای لیک وود در سال ۲۰۰۳ موفق به تصاحب Compaq Center، ورزشگاه سابق تیم بسکتبال هیوستون راکت در لیگ NBA شد. ۱۸ ماه بعد صرف نوسازی این ورزشگاه شد و اولین مراسم دعای هفتگی در استادیوم تازه ترمیم‌شده و ۱۶ هزار نفری در تاریخ ۱۵ جولای ۲۰۰۵ برگزار شد. در هفته اول، لیک وود ۱۰ هزار عضو جدید گرفت و در مدت یک سال، به محبوب‌ترین مقصد بازدیدکنندگان در حومه شهر هیوستون تبدیل شد. لیک وود در عرض چند سال به رشد خود ادامه داد و در حال حاضر هر هفته میزبان ۴۵ هزار مراجعه‌کننده است.

ارتباط با نسل جدید از طریق پیام امید

امروزه خطابه‌های واعظان تأثیر فراوانی در زندگی بسیاری از افراد در زندگی از طریق برنامه‌های زنده تلویزیونی و مراسم آنلاین از کلیساها دارد. خطابه‌های جول هر هفته از تلویزیون در سراسر آمریکا و بیش از ۱۰۰ کشور دنیا پخش می‌شوند. به‌علاوه، موعظه‌های هفتگی جول از طریق اینترنت نیز قابل تماشا بوده و پیام‌های الهام‌بخش او به‌صورت مجازی نیز به هر کشوری می‌رسد.

جول اوستین

جول می‌گوید: «نیمی از مردمی که ما را تماشا می‌کنند، به کلیسا نمی‌آیند؛ بنابراین هدف ما این شد که چگونه به بیرون از کلیسا نیز نفوذ کنیم؟»

به گفته برخی منابع، جول به پربیننده‌ترین شخصیت الهام بخش در آمریکا تبدیل شده و در سال ۲۰۱۴ رادیوی جول اوستین نیز برای انتقال پیام‌های الهام‌بخش از جول و ویکتوریا راه‌اندازی شد. به‌علاوه، در طول ۸ سال اخیر، بیش از دو میلیون نفر در رویدادهای جول و ویکتوریا با نام «شب امید» در سراسر آمریکا و دنیا شرکت کرده‌اند.

جول معتقد است: «همیشه رؤیایی را که خداوند در وجود شما نهاده است دنبال کنید. باور داشته باشید. سخت تلاش کنید. شاید با سختی‌هایی روبرو شوید، اما همیشه به جلو حرکت کنید. گاهی اوقات ما تصور می‌کنیم که داشتن ایمان راسخ به معنای ریسک کردن است؛ اما اگر می‌خواهید تا احساس خوبی داشته باشید، گاهی لازم است تا ریسک کنید. شما باید آن قدم از ایمان را بردارید.»

تأثیر گسترده و همه‌جانبه جول را می‌توان در وجود این پیام ساده دریافت: «خدای ما خدای خوبی است که طرح‌های خوبی برای افرادی دارد که ایمان راسخ داشته و از او پیروی می‌کنند.»

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید