خبرنامه ایمیلی

بیوگرافی

جیم ران کیست؟

جیم ران

جیم ران که زاده‌ی ۲۵ سپتامبر سال ۱۹۳۰ میلادی است، یک سخنران انگیزشی، کارآفرین، و نویسنده آمریکایی بود. او جزو یکی از فرهیخته‌ترین استادان حوزه توسعه مهارت‌های فردی بود، به طوری که افراد برجسته‌ای همچون آنتونی رابینز، برایان تریسی، جک کنفیلد، و مارک ویکتر هنسن از شاگردان او می‌باشند.

شروع زندگی جیم ران

او در یک مزرعه در آیداهوی ایالات متحده آمریکا چشم به جان گشود و در خانواده‌ای در طبقه متوسط جامعه رشد کرد. او تا سن ۲۵ سالگی، مانند اغلب افراد جامعه در مسیر موفقیت دائم به بیراهه می‌رفت و مانند دیگرام فردی مقروض بود، و نمی‌توانست به آرزوهایی که در سر می‌پروراند برسد.

در همین حین، با فردی به نام جان ارل شف آشنا شد. او نیز یک سخنران انگیزشی و یک کارآفرین و ۱۴ سال از جیم بزرگ‌تر بود. جیم مسحور ثروت، دانش تجارت، و فلسفه زندگی جان ارل شده بود. او صاحب کمپانی Nutri-Bio بود، که محصولات ویتامین، مواد معدنی، و مکمل‌های پروتئینی را با روش فروش مستقیم (یکی از روش‌های فروش نتورک مارکتینگ) می‌فروختند.

جیم تصمیم گرفت تا به کمپانی جان ارل بپیوندد، سپس با رشد شخصیتی که در کار خود تجربه کرد، توانست تا در سن ۳۱ سالگی به فردی میلیونر تبدیل شود. اینجا کلیک کنید و جملاتی الهام بخش را از او بخوانید: ۱۰ نقل قول قابل تامل از جیم ران

آغاز زندگی تجاری جیم ران بعنوان استاد موفقیت

پس از گذشت زمان، جیم متوجه شد که مردم مشتاق و سراپا گوشند تا داستان موفقیت و میلیونر شدن او را بشنوند. بدین ترتیب تصمیم گرفت تا به این خواسته مردم جواب مثبت داده و تجربه خودش را در غالب سمینارهایی برای دیگران بازگو کند. جیم، از آن زمان به مدت ۴۰ سال تبدیل به یک سخنران انگیزشی شده و مشغول به این امر گردید.

جیم ران

در طول این ۴۰ سال، او موفق شد تا حدود ۴ میلیون نفر از سراسر جهان را در سمینارهای خود آموزش دهد. سپس توانست در سال ۱۹۸۵ نیز جایزه CPAE را از انجمن سخنرانان ملی آمریکا دریافت دارد. او همچنین در طول سالیان فعالیت خود، بیش از ۱۷ کتاب، و فایل‌های ویدئویی و صوتی تولید کرد. و سپس در سال ۲۰۰۳ بعنوان مربی و عضو افتخاری موزه رادیو و تلویزیون پیوک مشغول برگزاری جلسات آموزشی برای کودکان و بزرگسالان شد.

جملات تاثیر گذار جیم ران

«هر که به مردم خدمت کند، خود را در راه بزرگی و عظمت، ثروت، رضایت، اعتبار و لذت قرار می‌دهد.»

«مطالب سبک را نخوانید، چون ممکن است با آن‌ها سرگرم شوید، ولی رشد نمی‌کنید.»

«آرزو نکنید که مسائل و مشکلات آسان تر باشند، بلکه آرزو کنید شما بهتر شوید.»

«مهمترین خواسته‌ی شما از یک شغل، نباید این باشد که چه چیزی به دست می آورم، بلکه باید این باشد که چه چیزی خواهم شد.»

«زمانی که شدیدا خواستار چیزی هستید، حتما راهی برای دست یابی به آن پیدا خواهید کرد.»

«هیچ اصول بنیادین جدیدی وجود ندارد. حقیقت چیز جدیدی نیست، بلکه پیر و کهنه است. شما باید به کسانی که می گویند بیایید عتیقه های دست‌ساز مرا ببینید شک کنید؛ چون اگر عتیقه است، تو نمی‌توانی آن را ساخته باشی.»

«بدون احساس ضرورت، اشتیاق ارزش خود را از دست می‌دهد.»

«مهم نیست که از کدام طرف حصار می‌پرید، مهم پریدن است. بدانید که بدون تصمیم‌گیری، هیچ پیشرفتی وجود نخواهد داشت.»

«با تحصیلات رسمی تنها می‌توان گذران زندگی کرد، اما با خود آموختگی می‌توان ثروت اندوخت.»

«برای هر تلاش ساختار یافته چندین پاداش وجود دارد.»

«زمانی را برای جمع بندی گذشته اختصاص دهید، سپس می‌توانید طرحی بر اساس تجربیاتتان رسم کنید و از آن برای سرمایه‌گذاری در آینده بهره برید.»

آیا شما جیم ران را می‌شناختید؟ آیا تا بحال کتاب‌های او را مطالعه کرده‌اید؟ به سخنرانی‌ها یا جملات وی چه نمره‌ای می‌دهید؟ لطفا نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید