خبرنامه ایمیلی

پس انداز

با این ۶ ترفند خودتان را برای پس‌انداز کردن آماده کنید

پس انداز کردن

یکی از راه‌های امن و راحت برای پس انداز کردن پول‌هایتان، این است که آنها را به یک حساب سرمایه‌گذاری در بانک انتقال دهید و یا از صندوق‌های سرمایه گذاری استفاده نمایید. این صندوق‌ها مزیتی که دارند این است که به مرور زمان و با بیشتر شدن حجم پولی شما، سود و بازدهی قابل توجهی خواهند داشت.

فقط باید دقت کنید که، هر چه زودتر دست به کار شوید زودتر هم نتیجه اش را می‌بینید. پس در اولین فرصت به بانک و یا یکی از صندوق‌های سرمایه گذاری مراجعه کرده و پولتان را پس انداز کنید. مطمئن باشید در بلند مدت پولتان چنان سودی خواهد کرد که باورتان نشود.

بسیار خب. در این مطلب از مجله واگویه قرار است شما را با ۶ ترفند آشنا کنیم تا بتوانید با آنها شرایط زندگی خود را برای شروع پس‌انداز کردن مهیا کنید.

۱. تعیین هدف برای پس انداز

برای خودتان روشن کنید که با پس انداز کردن پول هایتان به چه چیزی می خواهید برسید، هدف یا اهدافتان را روی کاغذ آورده و آنها را اولویت بندی کنید. با این کار متوجه خواهید شد که برای هر کدامش به چه میزان پول احتیاج دارید. سپس برای خودتان برنامه ریزی کنید که هر ماه باید به طور دقیق چقدر پول کنار بگذارید تا به هدفتان نزدیک شوید.

۲. تصفیه بدهی و اقساط

سعی کنید به یک جایی برسید که هیچ دین و قرضی به کسی یا جایی نداشته باشید. برای رفع و رجوع آنها ابتدا از بدهی‌های کوچکتان شروع کرده و با تصفیه آنها سراغ بدهی‌های بزرگترتان بروید. سعی کنید برای پرداخت آنها کاملا به مبلغ پس اندازتان توجه کرده و تا جاییکه برایتان مقدور است از قبول قسط و قرض جدید خودداری کنید.

۳. ساخت یک منبع مورد اطمینان مالی

سعی کنید یک منبع مورد اعتماد و مطمئنی را انتخاب کرده و شروع به پس انداز در آن کنید. اگر بانک را انتخاب کرده اید، سعی کنید نزدیک‌ترین بانک به محل کار و یا زندگی‌تان باشد که اگر در مواقع اورژانسی به پولتان نیاز داشتید، دسترسی‌تان به آن راحت باشد. اگر هم فعلا احتیاج مبرمی به آن نداشتید سعی کنید با گرفتن شغل دوم و یا اضافه کاری کردن و یا کمک گرفتن از درآمد همسرتان، مبلغ آن را روز به روز افزایش دهید.

۴. بررسی هزینه‌های هرماه

باید تمام خرج و مخارجتان را بر روی کاغذ آورده و آنها را در دسته‌های مختلفی طبق نیازهایتان قرار دهید. این اولویت بندی به شما کمک می‌کند آن دسته از هزینه‌هایی که فعلا برایتان خیلی حیاتی نیست را حذف کرده و این گونه بتوانید پول بیشتری را برای پس اندازتان کنار بگذارید.

۵. تهیه برنامه مالی برای پس انداز

در این مرحله سعی کنید هزینه‌هایتان را دوباره مرور کرده و آنها را طبق اولویت بندیتان به کمتر و کمتر برسانید. باید سعی کنید خرج و مخارجتان از آنچه که تعیین کرده بودید بیشتر نشود. باید سعی کنید بین استفاده از پول نقد و یا کارت‌های اعتباری یکی را که برایتان بهتر است انتخاب کنید. اگر بتوانید از پول نقد استفاده کنید خیلی بهتر است. چون در استفاده از کارت، هزینه‌های ریز و درشتی برای بانک مربوطه در نظر گرفته می‌شود که ناخودآگاه از حساب شما کم خواهد کرد.

۶. شروع جدی پس انداز

معطل نکنید. یک منبع مورد اطمینان را برای خودتان انتخاب کرده و از همین حالا شروع کنید پول‌هایتان را به آن انتقال دهید. سعی کنید قبل از رسیدگی به خرج‌های روزمره‌تان، ابتدا فکر پس انداز باشید.

در ادامه با رعایت چند نکته ظریف می‌توانید هر ماه مبلغ بیشتری پس انداز کنید.

باید دقت داشته باشید که برای پس انداز پولتان ناچارید قدری صرفه جویی را در برنامه زندگیتان قرار دهید. به طور مثال سعی کنید در هفته وعده‌های کمتری مرغ و گوشت بخورید و به جای آن کمی تمرین گیاهخواری کنید. می توانید وعده های غذایی را در منزل خودتان میل کنید و کمتر به رستوران بروید. اگر در حیاطتان باغچه دارید سعی کنید میوه و سبزی را خودتان بکارید.

سعی کنید تعمیرات احتمالی منزلتان را خودتان انجام دهید. نظافت منزلتان را خودتان انجام دهید. مسافرت را تا جای ممکن باید ساده بگیرید و در طول آن از تنقلاتی که همراه دارید استفاده کنید. از خریدن چیزهایی که واقعا احتیاجی به آنها ندارید صرف نظر کنید.

در آخر این کلام از وارن بافت را به خاطر بسپارید: «مازاد مخارج خود را پس انداز نکنید، بلکه مازاد پس انداز خود را خرج کنید.»
ما در واگویه بسیار خوشحال می‌شویم نظرات و تجربیات شما را در این زمینه بدانیم. با ما در ارتباط باشید و نظرات خودتان را برای ما ارسال نمایید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید