خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

در صورت نارضایتی از شرایط راه‌های دیگری را امتحان کنید

نارضایتی از شرایط

در صورت نارضایتی از شرایط باید راه‌های دیگری را پیش بگیرید. یک گفته‌ی قدیمی وجود دارد که می‌گوید: دیوانگی یعنی این که یک کار را بارها و بارها تکرار کنید، اما نتیجه‌ی متفاوتی از آن انتظار داشته باشید! تنها راه برای رسیدن به یک نتیجه‌ی جدید، این است که انجام کارها را از طریق راه‌های متفاوتی پیش بگیرید. با واگویه همراه شوید تا ۶ پیشنهاد ما را در این زمینه بخوانید.

۱. در صورت نارضایتی از شرایط کشمکش‌ها را کم کنید

با کم کردن کشمکش‌های احساسی که در روابط‌تان آنها را بوجود آورده یا با آن روبرو می‌شود، زندگی‌تان را آسان‌تر کنید. اگر واقعا می‌خواهید همه چیز را بین خودتان دو تا تغییر دهید، راهی برای کاهش کارهایی که باعث بوجود آمدن رنجش در شما می‌شود پیدا کنید. چیزی که شما لازم دارید، این است که همسرتان پشتیبان شما باشد؛ پس نباید او را خواسته یا ناخواسته برنجانید. همین قانون درباره روابط غیر زناشویی نیز پابرجاست.

۲. امروز یک روز جدید است

اینکه روز شما خوب خواهد بود‌ یا نه، انتخابی است که ما قبل از اینکه از تخت خواب بیرون بیاییم انجام می‌دهیم. پس اولین کاری که اول صبح انجام می‌دهید، باید این باشد که تصمیم بگیرید روز خوبی داشته باشید. اگر شرایط بر وفق مراد نبود و همه چیز خراب می‌شد، یا به زبان دیگر در صورت نارضایتی از شرایط یادتان باشد که فردا یک فرصت دیگری هم هست.

۳. مشکلات برای همه است، نه فقط شما

اگر احساس می‌کنید که خانواده شما در روابط اجتماعی دچار اختلال است، اول در نظر داشته باشید که هر خانواده‌ای به نوعی اختلال خاص خودش را دارد، نه فقط خانواده شما. تحقیقات نشان داده‌اند که شام خوردن کل خانواده در کنار یکدیگر، همکاری اعضای خانواده در کارهای خانه را افزایش می‌دهد. همچنین باعث می‌شود که فرزندان شما در مدرسه موفق‌تر باشند، و احتمال مصرف مواد مخدر و گشتن با دوستان ناباب در آنها کاهش یابد..

۴. مهارت‌های فردی خود را توسعه دهید

برای توسعه مهارت‌های فردی‌تان راهی پیدا کنید. این راه می‌تواند شرکت در یک کلاس، مطالعه‌ی یک کتاب، یا همکاری با فردی باشد که مهارت‌ها و تخصصش از شما بیشتر است. تقریبا کار سختی است که همه‌ی تغییرات را خودتان شخصا در خود ایجاد کنید. اگر بتوانید از اشخاص دیگر حمایت‌های عاطفی و انگیزه دریافت کنید، قطعا می‌توانید در زندگی‌تان شادی را تجربه کنید.

۵. تجسم ذهنی یک ابزار قدرتمند

تصمیمتان را بگیرید که می‌خواهید چه چیزهایی را عوض کنید. تصویرش را در ذهنتان متجسم کنید، و چند بار در روز به آن توجه کنید. چندین دهه است که تمرین تجسم ذهنی قدمت دارد، و بیماران برای درمان بیماری خود و یا ورزشکاران المپیکی برای بهبود کارایی یا رکوردشان از آن بهره جسته‌اند. پس اگر این کار برای آنها موثر بوده است، می‌تواند برای شما هم پر از فایده باشد.

۶. در صورت نارضایتی از شرایط به دیگران کمک کنید

اگر خودتان می‌توانید بر مشکلاتتان غلبه کنید، به کسانی که چنین توانایی ندارند پیشنهاد دهید که کمکشان کنید. شاید اینطور بنظر نرسد، اما به دیگران کمک کردن، باعث می‌شود ذهنتان باز شود، ریلکس شوید، و راه حل مشکلات خودتان را بیابید. همچنین این کار کمک می‌کند نسبت به خودتان هم حس بهتری داشته باشید.

اگر نسبت به چیزهایی که در حال اتفاق افتادن است، حس خوبی ندارید، این را به عنوان نشانه در نظر بگیرید که باید راه دیگری را پیش بگیرید، یا اینکه مسیرتان را اصلاح کنید.

نه تنها من، بلکه هیچکسی پیشنهاد نمی‌کند که بخاطر عدم رضایت از رابطه یا کاری، از رابطه خارج شوید یا اینکه شغلتان را ترک کنید، بلکه واضح است که باید راه انجام کارها را تغییر دهید. تمام این‌ها زمانی عملی است که تصمیم خود را بگیرید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید