خبرنامه ایمیلی

درآمد کسب و کار

برترین وب‌سایت‌های کاریابی و استخدام در ایران

کاریابی

شما با چند وب‌سایت کاریابی و استخدام ایرانی آشنا هستید؟ در روزهایی نه چندان دور، اگر می‌خواستیم به دنبال فرصت‌های کاری بگردیم، بهترین مرجع ما صفحات نیازمندی روزنامه‌های کثیرالانتشار بود. صفحاتی که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن خرید و فروش می‌شد، و می‌توانستید آگهی‌های مربوط به استخدام کارگر برای نظافت منزل گرفته، تا مدیر عامل شرکت‌های معتبر را در آنجا بیابید.

اما امروزه و با گسترش روز افزون دنیای اینترنت که دیگر بر کسی پوشیده نیست، برای این موضوع، یعنی کاریابی و استخدام نیروهای متخصص هم، مانند خیلی موضوعات دیگر، پایگاه‌ها و وب‌سایت‌های تخصصی راه‌اندازی شده است، تا به کارفرما و کارجو کمک کند به بهترین فرصت ممکن برای خودشان دسترسی داشته باشند.

در وب‌سایت‌های استخدامی، کارفرماها می‌توانند پروفایل مورد نظرشان برای موقعیت شغلی خاصی را طراحی کرده، جزئیات شغل، و خصوصیات فرد مورد نظر را به دقت مطرح نمایند. از سوی دیگر، کارجویان هم می‌توانند در این وب‌سایت‌ها رزومه یا پروفایل شخصی خودشان را ایجاد کرده، مشخصات کامل خودشان، مخصوصا تجربیات کاری خود را طرح کنند، تا بتوانند توسط کارفرماها دیده شوند.

برخی از وب‌سایت‌های کاریابی، ارتباط بین کارفرما و کارجو را با روش‌های خاص خودشان، به صورت خودکار برقرار می‌کنند. مثلا اگر تابحال در بعضی ای این وب‌سایت‌ها به عنوان کارجو عضو شده باشید، قطعا متوجه شده‌اید که به صورت دوره‌ای، برای شما ایمیل‌هایی ارسال می‌شود که حکایت از پیدا شدن یک فرصت شغلی مربوط به تخصص شما دارد.

برخی دیگر از وب‌سایت‌ها هم، این فرایند جستجو باید به صورت دستی صورت بگیرد، و نیازمند این است که شما در دوره‌های معینی دوباره به وب‌سایت مورد نظرتان مراجعه کنید و موقعیت‌های شغلی جدید را بررسی کنید، تا در صورت لزوم برای آن موقعیت‌ها درخواست خود را ارسال کنید.

حال، سوال مهم‌تر این است که کدامیک از انبوه وب‌سایت‌های کاریابی و استخدامی قابل توجه و اتکا هستند؟ آیا اصلا می‌ٔدانید چه وب‌سایت‌هایی به صورت تخصصی این کار را برای شما انجام می‌ٔهند؟ با واگویه همراه شوید، تا برترین وب‌سایت‌های استخدامی و کاریابی ایرانی را به شما معرفی کنیم.

۱. وب‌سایت کاریابی ایران تلنت

شاید ایران تلنت را بتوان یکی از قدیمی‌ترین، و در عین حال تخصصی‌ترین وب‌سایت‌های استخدامی کشور دانست. در این وب‌سایت بیش از ۱ میلیون از نیروهای متخصص و مدیران ایرانی، و حدود ۵ هزار شرکت داخلی و خارجی هم به عنوان کارفرما ثبت‌نام کرده‌اند.

این وب‌سایت که از سال ۱۳۸۳ کار خود را آغاز کرده است، امکان یافتن بهترین فرصت‌های شغلی را صرفا برای افراد متخصص و مسلط به زبان انگلیسی، و همچنین امکان یافتن بهترین مدیران و متخصصین را برای شرکت‌ها و موسسات فراهم آورده است.

ورود به وب‌سایت ایران تلنت

۲. وب‌سایت کاریابی ای استخدام

وب سایت «ای استخدام» با راه اندازی اولین سرویس هوشمند ارسال آگهی در کشور و اخذ مجوزهای قانونی از مراجع ذیربط، تمامی اخبار، آگهی های استخدامی محلی و کشوری را چند لحظه پس از اعلام و انتشار و گرفتن تاییدیه صحت آنها، در پایگاه اینترنتی خود تجمیع و بازنشر نموده و پس از تفکیک آنها براساس رشته تحصیلی، تخصص کاری و شهر و استان به کاربران متقاضی خود پیامک و ایمیل می‌نماید.

ورود به وب‌سایت ای استخدام

۳. وب‌سایت استخدام جابینجا

جابینجا، سامانه‌ای برای رساندن افراد به شغل مورد علاقه‌شان است. ایجاد ارتباط آسان و سریع بین کارجو و شرکت‌های برتر در ایران مهم‌ترین وظیفه و خدمتی است که جابینجا انجام می‌دهد. با کشف فرصت‌های شغلی از طریق وب‌سایت جابینجا به راحتی به شغل مناسب و رویایی خود دست پیدا می‌کنید.

ورود به وب‌سایت جابینجا

۴. وب‌سایت استخدامی حامی‌کار

مؤسسه مشاوره شغلی و کاریابی حامی، از سال ۱۳۸۴ با مجوز رسمی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با در اختیار داشتن کارشناسان حرفه ای و خبره در حوزه کاریابی و استخدام و همچنین با در اختیار داشتن بانک اطلاعاتی وسیع و گسترده از رزومه افراد آماده به کار و نیروهای متخصص، به سهولت و سرعت، به کارفرمایان در شناسایی، انجام مصاحبه های شغلی و نهایتا جذب و استخدام نیروی انسانی متناسب با فرصت های شغلی کمک می کند. کارفرمایان و کارجویان می‌توانند با افتتاح حساب در این وب‌سایت نسبت به مشاهده فرصت‌های شغلی یا رزومه‌های متخصصی اقدام نمایند.

ورود به وب‌سایت حامی‌کار

۵. وب‌سایت کاریابی جاب ویژن

نمایشگاه کار دانشگاه شریف پس از برگزاری موفق ۸ دوره، به عنوان اولین ارائه دهنده بسته جامع خدمات کارمندیابی و استخدام ، با نام تجاری “جاب ویژن” وارد فضای جذب و گزینش نیروی انسانی شده است.

پنل جامع ارزیابی (CAP) و سیستم هوشمند انطباق (IMS) دو ابداع منحصر بفرد و متمایز کننده تیم جاب ویژن است. دسترسی به طیف وسیعی از فرصت های شغلی برای کارجویان و نیز بانک منحصر بفردی از رزومه ها برای کارفرمایان از خدمات این مجموعه می‌باشد.

ورود به وب‌سایت جاب ویژن

۶. وب‌سایت استخدام کاربوم

از ابتدای اردیبهشت ماه ۹۷، و بعد از سه‌سال تجربه‌ی موفق تلنت‌یاب، کاربوم به عنوان اولین زیست‌بوم جامع کار و اشتغال کشور با شعار «زندگی شغلی بهتر» رونمایی شد. این مجموعه به عنوان تنها شرکت دانش‌بنیان بازار کار، پیشگام ارائه مقالات و محتوای آموزشی حرفه‌ای مورد نیاز متخصصان کشور و ارائه‌کننده‌ی معتبرترین تست‌های روانشناختی برای شناخت بهتر کارجویان بوده که توانست رضایت مخاطبان را به دست آورد.

ورود به وب‌سایت کاربوم

۷. وب‌سایت کاریابی کارلیب

کارلیب، پروژه‌ای است که اواخر سال ۱۳۹۵، توسط یک تیم ۷ نفره به وجود آمد. کارلیب یک سامانه کاریابی آزمون محور است، که کارفرما می‌تواند در عمل، مهارت کارجو را محک بزند. علت شکل گرفتن چنین ایده‌ای این بود که کارفرماها معمولا هنگام اعلام درخواست نیرو، با تعداد زیاد و غیر قابل کنترلی رزومه مواجه می‌شوند، که بررسی و انجام مصاحبه با تک تک آنها مقدور نیست.

ورود به وب‌سایت کارلیب

۸. وب‌سایت کاریابی ایران استخدام

سایت ایران استخدام در سال ۱۳۹۱ راه اندازی شد و با تلاش گروهی و روزانه مدیران و نویسندگان خود در جهت تبدیل شدن به مرجع بروز آگهی‌های استخدامی گام برداشت. تلاش این وب‌سایت ارائه مطلوب و با کیفیت آگهی‌های استخدامی بوده است. ایران استخدام به صورت مستقل و خصوصی اداره می شود و وابسته به هیچ نهاد و یا سازمان دولتی نمی باشد، این سایت تنها منتشر کننده‌ی آگهی‌های استخدامی است.

ورود به وب‌سایت ایران استخدام

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید