خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

۹ خوراکی که برای تقویت حافظه تان مفید است

آب پرتقال تقویت حافظه

برای تقویت هوش و حافظه می توانیم از خوراکی هایی استفاده کنیم که بازدهی ما را دو چندان می کنند. ممکن است کسی به طور ارثی هوش زیادش را از خانواده اش به ارث برده باشد اما علاوه بر عامل وراثت خوردن مواد غذایی مناسب نیز می تواند در این راه موثر باشد. در میان این مواد بیشتر مغزها هستند که سرشار از آنتی اکسیدان ها و ویتامینهای متنوعی می باشند.

مصرف اینگونه مواد علاوه بر تقویت حافظه منجر به پیشگیری از انواع سرطانها و پیری زودرس می شود. مغزها به طرز عجیبی معجزه آسا هستند. به همین علت است که دانش آموزان و دانشجویان مواقعی که امتحان دارند، دائما از این مواد استفاده می کنند. در ادامه با واگویه همراه باشید تا برخی از این خوراکی ها را با هم مرور کنیم و سعی کنیم با گنجاندن آنها در برنامه غذایی روزانه مان، بهره وری بیشتری برای خودمان و فرزندانمان داشته باشیم.

۱٫ کشمش و عسل

همان طور که می دانید مغز برای اینکه بتواند فکر کند و بازدهی مناسبی داشته باشد، باید انرژی مورد نیازش را به موقع کسب کند. یکی از راه هایی که می توانیم این انرژی را تامین کنیم، مصرف خوراکی هاییست که قند دارند و شیرینی آن باعث می شنود مغز بازدهی بهتری نیز داشته باشد. سعی کنید روزانه حتی شده چند عدد هم کشمش و یا گردو بخورید. بهتر است گردو را با نان و پنیر بخورید. همچنین می تواندی روزانه یک لیوان شیر با عسل بخورید و تاثیر مثبتش را در خودتان ببینید.

۲٫ آب پرتقال

از بهترین نوشیدنی هایی که خیلی هم طرفدار دارد و می تواند در عملکرد مغز بسیار موثر باشد، آب پرتقال است. این نوشیدنی به خاطر میزان ویتامین C فراوانی که دارد، بسیار می تواند موثر واقع شود. همچنین شیرینی آن بسیار خوشایند بوده و در بیشتر مواقع اشتهاآور نیز هست. پس از مصرفش غافل نشوید.

۳٫ تخم مرغ و لبنیات

موادی مانند تخم مرغ و فرآورده های لبنی به خاطر میزان بالای پروتئینی که دارند، می توانند به شدت عملکرد مغز و قدرت حافظه را افزایش دهند. حتی اگر علاقه ای به خوردن این مواد ندارید سعی کنید با هر حربه ای که شده حتی بخشی کم را در برنامه غذایی روزانه ی خود قرار دهید.

۴٫ انجیر خشک و تازه

یکی از مغزهایی که میزان بالایی هم قند دارد، انجیر می باشد. مخلوط ان با چند عدد مویز و عسل و بادام و پسته و توت، به طرز معجزه آسایی بر عملکرد مغزتان تاثیر می گذارد.

۵٫ مربا

مربا به خاطر حجم بالای شکری که دارد بسیار برای افراد چاق مضر بوده اما اگر در مصرفش اعتدال را رعایت کرده و آن را در برنامه تان بگنجانید، تاثیر مفیدش را در تامین سوخت مغزتان خواهید دید.

۶٫ ماهی و گردو

اگر می خواهید استرستان کم شده و حافظه تان حسابی تقویت شود پس به فکر دریافت امگا ۳ فراوان باشید. می توانید از انواع ماهی ها مانند سالمون، قزل آلا و دیگر ماهی های استفاده کنید.البته گردو هم سرشار از امگا ۳ می باشد. میتوانید گردو را در وعده ی صبحانه تان همراه با نان و پنیر میل کنید.

۷٫ موز و هندوانه

برای تقویت حافظه انواع میوه ها و سبزیجات موثر هستند. مانند طالبی و پرتقال و توت فرنگی و در میان سبزیجات نیز هویج و اسفناج و بروکلی، مصرفشان برای تمرکز زیاد نیز موثر است. اما در این میان موز و هندوانه تاثیر شگرفی بر تقویت حافظه دارند.

۸٫ شکلات تلخ

بعضی از شکلات های تلخ که حاوی تقریبا ۷۵ درصد کاکائو می باشند، منبعی بسیار خوب برای دریافت انواع آنتی اکسیدان ها و دیگر ویتامین ها هستند. این مواد منجر به افزایش قدرت تمرکز کردن و تقویت حافظه می شوند.

۹٫ چای سبز

آنتی اکسیدان هایی که در چای سبز موجود می باشند، باعث افزایش آرامش و تقویت حافظه می شوند. سعی کنید به جای استفاده ی مدام از چای سیاه که در میان ایرانی ها تبدیل به عادتی همیشگی شده، چای سبز را در برنامه روزانه تان بگنجانید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید