خبرنامه ایمیلی

سرمایه گذاری پس انداز

چگونه میتوانیم ثروت بسازیم؟

ایجاد ثروت

مردم اغلب روی اهمیت پس‌انداز کردن درصد مشخصی از درآمد در ماه تاکید می‌کنند. برخی از متخصصان ۱۰ درصد را پیشنهاد کرده در حالی که برخی دیگر ۲۵ درصد را پیشنهاد می‌کنند. با این حال آنها به ندرت می‌گویند با این پول پس‌انداز شده چه باید کرد!

تفاوت بین ایجاد ثروت واقعی و صرفا پس‌انداز کردن اینجا مشخص می‌شود. اگر فقط ۱۰ درصد از درآمد خود را در سال پس‌انداز کنید، این پول در طول زمان جمع شده و یک اندوخته خوب ایجاد می‌کند.

ولی اگر پولی که پس‌انداز می‌کنید را در یک گزینه نسبتا بدون ریسک سرمایه گذاری کنید، اندوخته‌ای بسیار قابل توجه‌تر بدست می‌آورید، بیشتر از مبلغی که ماهانه به آن اضافه می‌کنید سود حاصل می‌کند. در این شرایط است که ثروت واقعی بوجود می‌آید. با واگویه همراه باشید تا در این مطلب، چگونگی ایجاد ثروت را باهم بررسی کنیم.

سرمایه گذاری پول را شروع کنید

سرمایه گذاری پول اغلب یک رفتار آموخته شده است. برخی خانواده‌ها استراتژی‌های پس‌انداز را آموزش می‌دهند، ولی هیچ وقت کاری فراتر از گذاشتن پول در یک حساب پس‌انداز با بهره بالا در بانک انجام نداده‌اند. 

برخی خانواده‌ها پس‌انداز را آموزش نمی‌دهند و همیشه در مرز درآمد خود زندگی می‌کنند. همچنین در برخی خانواده‌ها سرمایه گذاری بخشی از برنامه مالی بوده و هنگام آموزش مسئولیت مالی به فرزندان آموزش داده شده و مورد بحث قرار می‌گیرد. موضوع مهمی که باید بدانید این است که وقتی بزرگسال هستید و خانواده خود را دارید می‌توانید در مورد محیط و استراتژی دلخواه خود تصمیم بگیرید. 

در مورد سرمایه گذاری اطلاعات کسب کنید

اگر از دوران کودکی در مورد سرمایه گذاری آموزش ندیده‌اید و والدینتان این کار را نمی‌کردند شروع سرمایه‌گذاری ممکن است ترسناک به نظر برسد. گزینه‌های بسیار متنوعی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و نمی‌توان به راحتی سهام یک شرکت، صندوق‌های شاخص یا صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک را مقایسه کرد. همچنین پیش‌بینی رشد و تشخیص زمان درست برای خرید و فروش سهام نیز دشوار است. 

امن‌ترین راه برای سرمایه‌گذاری انتخاب یک صندوق سرمایه‌گذاری مشترک خوب با سابقه و اثبات شده، و سپس رها نکردن آنها حتی با بالا و پایین رفتن بازار است. این کار موجب می‌شود از نقاط پایین بازار نجات پیدا کنید و از شما در برابر نوسانات بازار حفاظت می‌کند. وقتی صندوق‌های مشترک را بررسی می‌کنید موردی را انتخاب کنید که به مدت چند سال عمر داشته و سابقه سودآوری آن نسبت به از دست دادن پول بیشتر است. 

از یک برنامه ریز مالی کمک بگیرید

یک برنامه ریز مالی می‌تواند به شما کمک کند محصولات مختلف در دسترس و ریسک‌های مرتبط با هر کدام را بهتر درک کنید. بازده بالاتر معمولا به معنای ریسک بیشتر است. وقتی در دهه بیست زندگی هستید می‌توانید محصولاتی را انتخاب کنید که نرخ بازده بالاتر دارند زیرا به اندازه کافی فرصت دارید و می‌توانید تا بهبود بازار صبر کنید. 

با نزدیک تر شدن به بازنشستگی باید با یک مدیر ثروت همکاری کنید تا به شما در انتخاب گزینه‌های سرمایه گذاری محافظه کارانه تر و حفاظت از سرمایه کمک کند. برنامه ریز مالی باید بتواند تمامی‌این مسائل را به خوبی به شما توضیح دهد. 

اهداف سرمایه گذاری تعیین کنید

اگر روی ایجاد ثروت متمرکز هستید بهتر است یک هدف روشن مانند استقلال مالی یا بازنشستگی زودهنگام در ذهن داشته باشید. مبلغی که مایل هستید هر ماه سرمایه گذاری کنید را تعیین کنید. 

می‌توانید یک حساب باز کرده و هر ماه به آن پول واریز کنید که ساده ترین روش اطمینان از ادامه دادن سرمایه گذاری است. یک هدف ماهانه به شما کمک می‌کند به سایر اهداف یا اهداف بازنشستگی خود دست پیدا کنید. 

علاوه بر این، مهم است که هر ماه پیشرفت کنید. اگر هر ماه از پس‌انداز خود پول برداشت می‌کنید یا یک ماه در کریسمس پس‌انداز نمی‌کنید، احتمالا بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید به خودتان ضرر می‌زنید. 

امور مالی خود را منظم نگه دارید

قبل از شروع سرمایه گذاری باید از نداشتن بدهی اطمینان حاصل کنید زیرا مبلغی که به عنوان سود پرداخت می‌کنید اغلب بیشتر از مبلغی است که از سرمایه گذاری بدست می‌آورید. همچنین باید یک بودجه اضطراری سرمایه گذاری نشده داشته باشید.

همچنین می‌توانید برای کارهایی مثل تعمیرات منزل و تعطیلات پس‌انداز کنید. پس‌انداز کردن ۱۰ درصد از درآمد یک هدف خوب است، به ویژه اگر علاوه بر پس‌انداز بازنشستگی باشد. این استراتژی به شما کمک می‌کند ثروت واقعی بسازید و به راحتی بازنشسته شوید.

آیا شما در زمینه پس‌انداز و سپس سرمایه‌گذاری تجربه‌ای دارید؟ لطفا نظرات و تجربیات خودتان را با ما و خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید