خبرنامه ایمیلی

درآمد کسب و کار

چگونه از راه نویسندگی درآمدزایی کنیم؟

نویسندگی

شاید برایتان سوال باشد که آیا با نویسندگی هم می‌توانید پول در بیاورید؟ اگه به دنبال پاسخی کوتاه برای همین سوال هستید باید بگوییم بله، می‌توانید! اما اگر دنبال راه و روشش هستید، در ادامه این مطلب هفت روش را برای شما تشریح می‌کنیم که با استفاده از آنها می‌توانید بنویسید و پول در بیاورید!

خبرنگاری بصورت دورکاری

تاکنون پیش آمده مقاله‌ای در یک مجله خوانده باشید که با موضوعش آشنایی داشته و با خودتان بگویید «من که بهتر می‌نوشتم»؟ برای ارائه مقالات دورکاری به خبرگزاری‌ها و مجلات نیازی نیست حتما خبرنگار باشید. می‌توانید با نوشتن متونی برای مجلات از تخصص/سرگرمی/ یا دغدغه ذهنی خودتان پول در بیاورید. مجلات متعددی هستند که از دادن کمیسیون به افراد خبره برای نوشتن متون شفاف و با دانش در مورد موضوعات ویژه استقبال می‌کنند.

برای وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها محتوا تولید کنید

امروزه بیشتر کارها به صورت آنلاین انجام می‌شود و با تولید محتوا هم می‌توان درآمدزایی کرد. وب‌سایت‌های شناخته شده‌ای در حال حاضر وجود دارد که می‌توانید با ساخت یک حساب کاربری در آنجا، از کارفرمایان سفارش تولید محتوا دریافت کنید و بصورت دورکاری و فریلنسری، پول در بیاورید! مثلا وب‌سایت پونیشا یا نویسش از آن دسته از وب‌سایت‌هایی هستند که می‌گوییم.

اگر برایتان سوال است که آیا از این راه می‌توان به خوبی پول در آورد یا نه اینجا را بخوانید: آیا می‌توان از طریق فریلنسینگ درآمد کافی داشت؟

در مسابقات نویسندگی شرکت کنید و برنده شوید

فقط کافی است جستجویی کنید تا ببینید جهان نویسندگی سرشار است از مسابقات و جایزه‌های نقدی! بالاخره یک نفر باید این جوایز را ببرد و چرا آن یک نفر شما نباشید؟ برای موفق شدن در چیزی باید آن را تجربه کرد. پس بهترین نوشته خود را انتخاب کرده و آن را آماده کنید، هزینه‌های ورود به رقابت را به عنوان سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید، نه فقط به این خاطر که برنده بشوید، بلکه به خاطر اینکه نویسنده روان‌تری شده و موفق بشوید.

شما بازنده نخواهید شد، حتی در این صورت هم به یک دستاورد بزرگ نائل شده‌اید! فکر کنید اگر در تمام رقابت‌های نویسندگی در طول یک سال شرکت کنید در طول دوازده ماه چندین داستان کوتاه جدید خواهید داشت و در نهایت گلچینی دارید که می‌توانید آن را برای خود چاپ کنید!

خودتان کتابتان را منتشر کنید

می‌توانید به عنوان یک نویسنده مستقل کتاب خود را بصورت آنلاین برای فروش قرار دهید و در صورتی که ذهنی تجاری هم داشته باشید می‌توانید از فروش کتاب‌ها به درآمد خوبی برسید! نویسنده‌های موفقی که به طور مستقل کار می‌کنند معمولا پر کار هستند، در ژانرهای تبلیغاتی متن می‌نویسند، و در خانه با استفاده از رسانه‌های اجتماعی کتاب‌هایشان را به بازار عرضه می‌کنند. اگر می‌خواهید در مورد یک نویسنده موفق و مستقل چیزی بدانید، به مصاحبه‌ی آدام کرافت پر فروش‌ترین نویسنده در سطح جهان توجه کنید.

یک کتاب پر فروش بنویسید

خب، نمی‌توانیم تضمین دهیم که این مورد به خوبی کارگر باشد. و همه می‌دانیم که موفقیت فرمول ندارد و خودمان باید به دنبالش باشیم. اما چرا همیشه نویسندگان دیگر باید موفق باشند؟ چرا شما نباید حداقل یک کتاب بنویسید که به طور گسترده مورد استقبال قرار بگیرد؟

بهترین کتابی که می‌توانید را بنویسید، منتشرش کنید و منتظر نتیجه بمانید! شاید شما جیمز پترسون یا جی کی رولینگ بعدی باشید. حتی اگر اینطور هم نشود اما باز هم نویسنده‌ای بودید که کتاب خوبی نوشته و روانه بازار کرده است. فقط یک مرتبه تمام مهارت‌ها و استادی خود را بروز ندهید! در صورت موفقیت و معروف شدن با دیگران رابطه داشته باشید.

تمام این راهبردها برای همه افراد موثر نیستند، اما گزینه‌ای که بیشتر از بقیه مناسب خود و اهدافتان می‌دانید را انتخاب نمایید. همچنین فراموش نکنید که نوشتن را از همین جا آغاز کنید و دیدگاه خودتان را در بخش نظرات برای ما بنویسید!

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید