خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

آیا در مورد پول خواب می‌بینید؟ معنای آن چیست؟

خواب دیدن درباره پول

قبل از اینکه سرتان را تکان دهید و بگویید که خواب‌ها هیچ تاثیری روی زندگی واقعی ندارند به این مساله توجه کنید: دانشمندان کشف کرده‌اند که خواب‌ها در حقیقت می‌توانند روی رفتار شما در طول بیداری تاثیر بگذارند! بهمین دلیل در این مقاله می‌خواهیم کمی درباره اینکه چرا خواب پول می‌بینید باهم صحبت کنیم.

در تحقیقی که اخیرا در مجله Social Psychological and Personality Scien منتشر شده است، تیمی از محققان بریتانیایی متوجه ارتباط بین رویدادهای خاص در خواب‌ها و تعامل با دیگران در دنیای بیداری شده‌اند.

سایر مطالعات هم نشان داده‌اند خواب‌ها می‌توانند روی عملکردها و وضعیت عاطفی روز بعد تاثیر بگذارند. پدر علم روانکاوی هم کاملا با این مساله موافق است. زیگموند فروید در قرن نوزدهم گفت: خواب‌ها جاده سلطنتی به سمت ناخودآگاه ما هستند!

بنابر چیزهایی که گفتیم، خواب دیدن در مورد پول چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ به نظر «کلی سالیوان والدن» نویسنده کتاب همه چیز در خواب‌هایتان هست، پول در خواب می‌تواند منعکس کننده هر چیزی از قدرت و انرژی درک شده تا توانمندی و حتی اعتماد به نفس باشد.

ما از او و دو متخصص خواب دیگر خواستیم پنج مورد از رایج‌ترین خواب‌های مربوط به پول را تحلیل کنند. ادامه این مطلب را مطالعه کنید تا متوجه معنای خواب‌هایی شوید که درباره پول می‌بینید.

خواب دیدن درباره برنده شدن پول

ممکن است این خواب را فقط یک آرزو در نظر بگیرید، ولی آنا کارین بورکلوند، متخصص خواب و نویسنده کتاب «راهنمای خواب: خواب‌هایتان را تفسیر کنید و زندگی که می‌خواهید را بسازید»، معتقد است حس برنده شدن می‌تواند با سایر جنبه‌های زندگی‌تان که در مورد آنها حس خوبی دارید در ارتباط باشد، مثلا خوش شانس بودن در عشق.

او می‌گوید: این زمانی است که قدرت جذب کردن آنچه واقعا در زندگی می‌خواهید را دارید. ممکن است به معنای واقعی کلمه برنده شدن در قرعه‌کشی یا شرط‌بندی نباشد، در عوض می‌توانید انرژی مثبت بیشتر و فرصت‌های برنده شدن را جذب کنید.

او همچنین توصیه می‌کند از احساسی که در خواب داشتید استفاده کنید. این خواب تحقق آرزوهای شما است. از این احساس فوق‌العاده استفاده کنید و این اعتماد به نفس را وارد زندگی روزمره‌تان کنید.

خواب دیدن درباره پیدا کردن پول

در خواب در حال راه رفتن در خیابان هستید و ناگهان یک تراول چک ۱۰۰ هزار تومانی که به کف کفش‌تان چسبیده پیدا می‌کنید! یا یک کت قدیمی که سال‌ها در اتاق زیرشیروانی بوده را می‌پوشید و یک دسته اسکناس ۱۰ هزار تومانی در یکی از جیب‌هایش پیدا می‌کنید!

چون این سناریوها در خوابتان اتفاق افتاده و نه زندگی واقعی، ممکن است ناامید نشوید، اما صبر کنید!

والدن می‌گوید: اگر خواب پیدا کردن پول در کیف‌تان را ببینید، احتمالا نشان دهنده حس جدید قدردانی از خود، ارزش شخصی و توانایی درک ارزش جنبه‌هایی از زندگی است که ممکن است قبلا قدر آنها را نمی‌دانستید. اگر پولی که در خواب پیدا کرده‌اید مال خودتان نیست احتمالا چیزی به شما نسبت داده شده که فکر می‌کنید شایسته آن نیستید.

خواب پول دیدن

خواب دیدن درباره گم کردن پول

آیا در خواب پول گم کرده‌اید؟ حداقل فقط خواب بود، نه؟ ولی بورکلوند چنین نظری ندارد. خواب‌هایی که چنین موضوعی دارند ممکن است نشانه این باشند که زمان آن رسیده سلامت مالی‌تان را دوباره ارزیابی کنید!

او می‌گوید: اگر خواب گم کردن پول ببینید، ممکن است بازتابی از حس فعلی‌تان نسبت به شرایط مالی‌تان در زندگی روزمره باشد. احتمالا در حال حاضر با چند مشکل مالی روبرو هستید، نه؟

ولی اگر این خواب را حتی زمانی دیده باشید که شرایط مثل همیشه بوده چه؟ بورکلوند اشاره می‌کند این خواب می‌تواند به از دست دادن از نوعی دیگر اشاره کند! مثلا می‌تواند راهی برای خالی کردن ترس‌های ناخودآگاه در مورد از دست دادن سایر جنبه‌های خودتان باشد، مثلا ارزش شخصی، قدرت و به اندازه کافی موفق نبودن. احساساتی که در خواب دارید به برملا کردن احساسات ناخودآگاه کمک می‌کنند.

خواب دیدن درباره پول دادن به دیگران

اگر خواب پول دادن به دیگران را می‌بینید، آن را راهی برای درک بهتر احساسی که در سطح ناخودآگاه در مورد پول‌تان دارید در نظر بگیرید. کلید تفسیر این خواب، شناسایی وضعیت عاطفی ذهن‌تان موقع تقسیم کردن پول است!

بورکلوند می‌گوید: اگر در مورد پول دادن به دیگران احساس ناراحتی و استرس می‌کنید احتمالا در زندگی واقعی ترس از دست دادن ثروت دارید، یا شاید احساس می‌کنید که دارید بخش خیلی زیادی از پول‌تان را می‌دهید. این نوع خواب به پردازش احساسات فقر و توسعه یک نگرش سالم‌تر در مورد شرایطی که پیش رو دارید کمک می‌کند. اگر از طرف دیگر از اینکه می‌توانید پول‌تان را به اشتراک بگذارید شاد هستید، احتمالا یک نشانه خوب است که در زندگی احساس کامیابی می‌کنید و این آگاهی درونی را دارید که جریان فراوانی همیشگی است.

خواب دیدن درباره تحت فشار قرار گرفتن برای وصول بدهی

لاری لوونبرگ، متخصص خواب و نویسنده کتاب «خواب ببین، قفل خواب‌هایت را باز کن و زندگی‌ات را تغییر بده» معتقد است دو راه برای درک کردن این نوع خواب‌ها (یا کابوس‌ها) وجود دارد.

او می‌گوید: بررسی کنید که آیا این خواب یک امر بدیهی را نشان می‌دهد یا نه. در این صورت، آیا بدهی دارید؟ اگر بله، خود درونی‌تان به شدت نگران این مساله است و تا زمانی که آن را حل نکنید رهایتان نمی‌کند. اگر در زندگی واقعی بدهی ندارید ولی این نوع سناریو را در خواب تجربه می‌کنید سایر پیام‌های ناخودآگاه خود را بررسی کنید.

لوونبرگ اشاره می‌کند: از خودتان بپرسید چه چیزی اخیرا آزارتان داده است، چون آزار و اذیت در خواب اغلب ناشی از این واقعیت است که بابت چیزی که می‌دانید باید حل شود آزار دیده‌اید. یادتان باشد پول در خواب معمولا مربوط به ارزش و بهای شخصی است. شاید این خواب مرتبط با این واقعیت باشد که لطفی به یک نفر بدهکار هستید یا یک نفر مدام از شما درخواست کمک دارد و دیگر خسته شده‌اید!

همه متخصصان موافق هستند که وقتی تنش زندگی واقعی‌تان را برطرف کنید، می‌توانید انتظار خواب‌های شیرین شبانه را داشته باشید.

امیدواریم حالا با مطالعه این مطلب دلیل خواب‌های شبانه خود را که درباره پول می‌بینید متوجه شده باشید. لطفا بخاطر بسپارید که واگویه را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید