خبرنامه ایمیلی

پس انداز سبک زندگی

۵ هدف برای پس‌انداز در دهه سوم زندگی

پس‌انداز در دهه سوم زندگی

وقتی در سومین دهه‌ی زندگی خود، یعنی در ۲۰ سالگی به بعد به سر می‌برید، عاداتی را که ایجاد می‌کنید، در طول زندگی همراه شما خواهند بود. این امر به ویژه در مورد امور مالی شما صادق است. به‌طور خلاصه، اگر در این دهه از زندگی خود ممارست به ایجاد عادت‌های مالی صحیح کنید، در آینده در موقعیت مالی بسیار بهتری قرار خواهید گرفت.

این احتمالاً مرحله‌ای از زندگی است که شما در تکاپوی ایجاد شغل، یا آماده شدن برای تشکیل یک خانواده هستید؛ که باعث اهمیت بیشتر تعیین اهداف پس‌اندازتان می‌شود. در این مطلب از مجله واگویه، راجع به ۵ هدف پس‌انداز که باید در دهه سوم زندگی خود به دست آورید صحبت خواهیم کرد.

ایجاد یک صندوق اضطراری

یکی از اولین مواردی که باید برای آن پس‌انداز کنید یک صندوق اضطراری است. صندوق اضطراری یک بیمه‌نامه برای امور مالی شما است. از طریق این صندوق راحت‌تر می‌توانید با بودجه خود کنار آمده و هیچوقت بدهکار نشوید.

به عنوان مثال، می‌توانید از صندوق اضطراری خود برای تأمین هزینه‌های پزشکی غیرمنتظره یا تعمیر خانه استفاده کنید، یا حتی در صورت از دست دادن شغل در تأمین هزینه‌های زندگی از آن استفاده کنید و لنگ نمانید.

وقتی برای اولین بار اقدام به بودجه‌بندی می‌کنید، می‌توانید با یک صندوق اضطراری کوچک ۱ میلیون تومانی شروع کنید. باید به مرور صندوق اضطراری خود را ایجاد کنید. اول، به‌اندازه‌ای پس‌انداز کنید که مخارج یک ماهتان را تأمین کند. سپس آن را افزایش دهید تا حدی که مخارج سه تا شش ماه زندگی شما را پوشش دهد.

مبلغی که پس‌انداز می‌کنید با ثبات شغلی، درآمد، سایر بدهی‌ها و مجرد یا متأهل بودن و درآمد خانوار شما تعیین می‌شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که دسترسی به صندوق اضطراری باید آسان باشد، بنابراین آن را در یک حساب بانکی کوتاه مدت نگه دارید.

پس‌انداز برای پیش‌پرداخت خرید خانه

هدف دیگری که باید در دهه ۲۰ زندگی خود برای آن اقدام کنید پس‌انداز برای پیش پرداخت خرید یک خانه است. این بدین معنا نیست که شما باید اولین خانه‌ی خود را در دهه ۲۰ زندگی خریداری کنید. بهرحال بسته به ثبات شغلی خود و تمایل یا عدم تمایل به اقامت در شهری که اکنون در آن مشغول به کار هستید، ممکن است مایل به خرید اولین خانه در دهه ۲۰ خود نباشید.

معمولاً بخشی از قیمت خرید خانه پیش پرداخت است، که می‌تواند متفاوت باشد. با این حال، هرچه میزان پیش‌پرداخت شما بیشتر باشد، پرداختی‌های وام شما پایین‌تر خواهد بود و می‌توانید از عهده‌ی خرید خانه‌ی بهتری برآیید.

همچنین ممکن است مایل به ذخیره یک پیش‌پرداخت بیشتر برای اجتناب از وام مسکن باشید. به یاد داشته باشید، هرچه زودتر اقدام به پس‌انداز کنید در آینده برای خرید خانه، در وضعیت بهتری خواهید بود.

اقدام به پس‌انداز منظم برای بازنشستگی

نکته اصلی داشتن پول کافی برای بازنشستگی، اقدام زودهنگام برای پس‌انداز اولیه و سپس استمرار منظم این پس‌انداز تا بازنشستگی است. به محض شروع اولین کسب‌وکار خود باید برای بازنشستگی خود اقدام به پس‌انداز کنید. در این حالت، سود مرکب دوست شما خواهد بود! هرچه در جوانی بیشتر پس‌انداز کنید، این میزان بیشتر شده و از بازنشستگی لذت بیشتری خواهید برد.

ممکن است تا زمانی که بدهی نداشته باشید اقدام به مشارکت با کارفرمای خود کنید. سپس، ممکن است تمایل به مشارکت ۱۵٪ درآمد خود داشته باشید. شما می‌توانید هر بار با افزایش مشارکت‌های خود با اضافه حقوق یا حتی با افزایش ۲٪ سالیانه به آن، به اهداف خود برسید.

اقدام به سرمایه‌گذاری

اگر می‌خواهید ثروتمند شوید، باید به فراتر از پس‌انداز کردن بیندیشید و سرمایه‌گذاری کنید. سعی کنید قبل از رسیدن به ۳۰ سالگی، اقدام به سرمایه‌گذاری کنید. همان‌طور که گفته شد، سود مشارکت به شما کمک می‌کند تا پول شما سریع‌تر افزایش یابد و هرچه زودتر اقدام کنید، آسوده خاطرتر خواهید بود.

شما می‌توانید با کمک یک مشاور مالی نوع سرمایه‌گذاری خود را انتخاب کنید. او می‌تواند انواع سرمایه‌گذاری‌ها را به شما توصیه کند و به شما در ایجاد یک مجموعه سرمایه کمک نماید. اگر قادر به شناخت بورس هستید، ممکن است تصمیم بگیرید که پول خود را از طریق یک کارگزار خرید سهام آنلاین سرمایه‌گذاری کنید.

نکته اصلی سرمایه‌گذاری، تنوع شرکت‌ها و انواع مختلف سهام است. درک خطرات مرتبط با هر نوع سرمایه‌گذاری دارای اهمیت است، با افزایش سن در جهت سرمایه‌گذاری‌های محافظه کارانه‌تر عمل کنید.

عادت به صرفه‌جویی

یکی دیگر از عادت‌های مهمی که باید در دهه ۲۰ زندگی خود ایجاد کنید، عادت به ‌صرفه‌جویی است. بدین معنا که همیشه به دنبال مقرون به‌صرفه‌ترین گزینه باشید. سعی کنید در ارزان قیمت‌ترین فروشگاه‌های مواد غذایی اقدام به خرید کنید، از کوپن‌های خرید استفاده کرده، و مترصد خرید اجناس دارای تخفیف باشید.

همچنین می‌توانید به دنبال راه‌هایی برای کاهش هزینه‌های روزانه خود باشید، بنابراین دارای پول بیشتری برای پس‌انداز و اهداف سرمایه‌گذاری خود خواهید بود. استقبال از یک سبک زندگی اقتصادی، درها را بر روی شما می‌گشاید و به شما این امکان را می‌دهد تا مبالغ بیشتر را صرف چیزهایی کنید که برای شما از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید