خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

قوانین متافیزیک چه هستند؟

قوانین متافیزیک

ابتدا بیایید کمی در باره قانون متافیزیک (ماوراءالطبیعه) صحبت کنیم. در این جهان قوانین بنیادین اما ماوراءالطبیعه‌ای وجود دارند که کائنات را در سطحی جدی کنترل می‌کنند. این اصول و قواعد به‌مراتب فراتر از حیطه مقابله و دخالت انسان‌ها هستند. این قوانین در تمامی سطوح و ابعاد موجود بوده و ابدی به نظر می‌رسند.

برای تبدیل شدن به فردی که چنین انرژی را در کائنات دارد، باید اجازه داد تا انرژی حیات آزادانه در وجود ما جریان یابد. درصورتی‌که این حقیقت آسمانی و متافیزیکی با حواس پنج‌گانه انسانی تطبیق یابد، در هر زمانی برای ما قابل‌دسترس می‌شود. به همین منظور واگویه نگاهی به برخی از این قوانین متافیزیک در زندگی ما انداخته است. با ما همراه باشید.

متافیزیک چیست؟

باید بدانید که قانون متافیزیک مفهومی نسبی و غیررسمی است که به طور عمومی به مفاهیم و اصولی اشاره دارد که خارج از دامنه علم فیزیک قرار دارند و ممکن است به عنوان مفاهیم فرعی یا غیرمستقیم در مواقعی مورد استفاده قرار گیرند. این اصطلاح ظاهرا اولین بار برای توصیف مفاهیمی مانند “قانون جذب” در جذب ثروت یا مفهوم “طاقت” در قدرت تفکر در کتاب “قانون جذب” از ناپلئون هیل استفاده شد.

همچنین باید بدانید قانون متافیزیک در علم معمولاً تأیید نمی‌شود و به عنوان یک مفهوم غیرعلمی شناخته شده و معتبر نمی‌باشد. این اصطلاح ممکن است در حوزه‌هایی مانند روان‌شناسی مثبت‌گرایی (که به مفاهیمی مانند تفکر مثبت و انرژی مثبت اشاره دارد) یا در مطالعات رشد شخصیتی به کار رود، اما به عنوان یک قانون یا اصل علمی تأیید شده در زمینه‌های فیزیک یا علوم جایگاهی ندارد.

در کل، قانون متافیزیک به عنوان یک اصطلاح غیررسمی و کلی به کار می‌رود و به مفاهیمی اشاره دارد که خارج از زمینه علمی تأیید شده قرار دارند و بیشتر به عنوان نظریه‌ها یا باورهای شخصی تعبیر می‌شوند.

علم متافیزیک و قانون جذب

رابطه بین متافیزیک و قانون جذب کاوشی جذاب در مورد ارتباط بین افکار، باورها و واقعیتی است که تجربه می کنیم. متافیزیک به عنوان شاخه‌ای از فلسفه به پرسش‌های اساسی درباره ماهیت واقعیت، هستی و ذهن می‌پردازد. قانون جذب، از سوی دیگر، فرض می کند که افکار مثبت یا منفی، تجربیات مثبت یا منفی را وارد زندگی فرد می کنند.

وقتی اصول متافیزیکی مانند به هم پیوستگی همه چیز و قدرت آگاهی را در نظر می گیریم، با قانون جذب همسو می شوند. متافیزیک نشان می دهد که افکار و انرژی ما بر ساختار واقعیت تأثیر می گذارد و با این ایده طنین انداز می شود که افکار مثبت می توانند نتایج مثبت را به خود جذب کنند.

این ارتباط بر اهمیت پرورش ذهنیت مثبت تأکید می کند، زیرا نه تنها دیدگاه ما را نسبت به جهان شکل می دهد، بلکه در تجلی خواسته ها و مقاصد ما نیز نقش دارد و در نتیجه شکاف بین فلسفه متافیزیکی و کاربرد عملی قانون جذب را در زندگی ما پر می کند.

قانون متافیزیک یا ماوراءالطبیعه

قانون خوداتکایی

به‌طورکلی، اکثر مردم به هنگام تحت فشار قرار گرفتن برای انجام کاری که به آن علاقه ندارند، احساس محدودیت، نارضایتی و حتی غیرانسانی می‌کنند. سعی کنید تا زندگی خود را به دست گرفته و نقشی مهم در عزت‌نفستان ایفا کنید. برای اینکه انرژی خوداتکایی را آزادانه در بدن جاری سازید، به دنبال اشتیاق و علاقه خود بروید. سعی کنید تا اشتیاق و علاقه خود را به حرفه اصلی یا حتی یک حرفه نیمه‌وقت در زندگی تبدیل کنید.

قانون تشعشع انسانی

این قانون نوسان پرانرژی انسانی را کنترل می‌کند. چندین مرکز انرژی در سراسر بدن ما وجود دارد و مهم‌ترین آن ۷ چاکرای اصلی در امتداد ستون فقرات است. قدرت تابش و جذب ما تا حد زیادی بستگی به میزان باز بودن این چاکراها دارد. اگر ما انرژی مثبت را انتقال دهیم، به‌احتمال‌زیاد افراد و موقعیت‌هایی را در زندگی جذب می‌کنیم که نوسان انرژی آن‌ها با افکار و احساسات ما همسان باشند. در طرف مقابل، اگر ما بر انرژی‌های منفی تمرکز کنیم، به‌احتمال‌زیاد افراد و موقعیت‌های منفی را به‌طرف خود جذب خواهیم کرد.

قانون اعتقاد راسخ

این قانون ارتباط تنگاتنگی با قانون متافیزیک تشعشع انسانی و قانون همگانی جذب دارد. وقتی‌که ما به چیزی اعتقاد راسخ داشته باشیم، کائنات برای محقق ساختن آن در زندگی برای ما تلاش می‌کند. به واکنش‌های احساسی خود توجه کرده، علایق خود را دنبال کنید و یقین داشته باشید که موفقیت همواره بخشی از وجود شما بوده، است و خواهد بود. تمرکز بر موضوعات منفی نظیر کمبودها، شک‌ها و نگرانی‌ها تنها سبب خلق احساساتی می‌شود که پتانسیل مثبت شما را از بین برده و موارد منفی را به‌طرف شما جذب می‌کنند.

قانون متافیزیک تصمیمات مثبت

افراد موفق متوجه شده‌اند که هر آنچه که فکر کنند، سخن بگویند یا انجام دهند، تلاشی آگاهانه برای خلق واقعیت رؤیاهای درونی خود آن‌هاست. تصمیمات بی‌شماری وجود دارند که ما آن‌ها را تنها در یک روز می‌گیریم و حقیقت زندگی ما در حال حاضر نیز نتیجه تصمیمات گذشته ما هستند. برای این منظور یک دوگانگی در هر امری وجود دارد، درنتیجه هر تصمیمی که ما می‌گیریم یا به حقیقت می‌پیوندد یا ساکن باقی می‌ماند؛ بنابراین همیشه دارای اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت در زندگی باشید و برای محقق ساختن آن‌ها خود را آماده نگه دارید.

قانون رشد مداوم

برای اینکه بتوان به حداکثر موفقیت دست یافت و تمامی پتانسیل‌های موجود در خود را شکوفا کرد، باید همیشه به فکر یادگیری چیزهای جدید بود. همیشه چیزی جدید برای یادگیری، به‌خصوص در رابطه با علایق شخصی و اهداف سبک زندگی، وجود دارد.

وقتی‌که ما احساس می‌کنیم که در کاری به اوج رسیده‌ایم، شروع به تنزل می‌کنیم. مغز در این زمان به‌مانند یک ماهیچه عمل می‌کند. افراد موفق هرگز رشد ذهنی خود را متوقف نمی‌کنند. آن‌ها همواره به دنبال علایق و اهداف خود و یادگیری موارد جدید برای بهبود کیفیت زندگی خویش هستند.

متافیزیک موضوع عمیق، پیچیده و شاخه‌ای از فلسفه است که دانشمندان بسیاری درباره آن تحقیق کرده و سخن گفته‌اند؛ و ما هم برای اینکه بتوانیم درباره متافیزیک قضاوت کنیم باید بیشتر درباره آن مطالعه کنیم. نظر شما درباره قوانین متافیزیک چیست؟ لطفا نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید