خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

راز موفق بودن از زبان برایان تریسی

برایان تریسی

من تصور می‌کنم که شما با من موافق باشید:

«برخی از افراد تمام عمر خود را صرف یافتن راز موفقیت در زندگی می‌کنند، اما هرگز به آن دست نمی‌یابند.»

اگر بشنوید که راز موفق بودن از ۴ بخش مهم تشکیل شده است، تعجب می‌کنید؟

قطعاً تعجب خواهید کرد.

شما خواهید دید که موفقیت فردی برای هرکسی با استفاده از این ۴ بخش مهم عملی خواهد شد. ۴ بخشی که من آن را کلید موفقیت می‌نامم.

هر فردی به دنبال موفقیت شخصی و آموختن راه‌های رسیدن به موفقیت است. هرکسی می‌خواهد تا زندگی شاد و سالمی داشته باشد، کارهای ثمربخش انجام دهد و به استقلال مالی برسد. همه می‌خواهند تا کاری متفاوت در دنیا انجام دهند، شگفت‌انگیز باشند و تأثیر مثبت بر اطرافیان خود بگذارند.

من طی سالیان دراز متوجه شدم که عامل دست‌یابی به موفقیت داشتن اطلاعات و داشتن یک ایده در زمان و موقعیت مناسب است.

همه ما یک هدف مشترک داریم

خوشبختانه برای اکثر ما، موفقیت فردی مسئله هوش یا توانایی ذاتی نیست. خانواده، دوستان یا ارتباطات ما نیستند که ما را قادر به انجام کارهای شگفت‌انگیز می‌کنند. در عوض، کلیدهای موفقیت، توانایی ما در انجام بهترین عملکردمان تحت تقریبا هر شرایط و موقعیتی هستند.

همه ما درون خود توانایی و پتانسیلی داریم که در صورت استفاده صحیح و هدایت آن، ما را قادر خواهد ساخت تا به اهداف خارق‌العاده در زندگی دست یابیم. سعی کنید تا با تقویت مهارت‌های خود بر مشکلات، سختی‌ها و موانع فائق آیید.

۴ کلید برای موفق شدن

کلیدهای مهم برای موفقیت در تغییر زندگی همیشه ثابت بوده‌اند:

  • تصمیم بگیرید که دقیقا چه می‌خواهید و به دنبال رسیدن به چه هدفی هستید.
  • یک ضرب‌الاجل برای خود تعیین کرده و برای رسیدن به هدف برنامه‌ریزی کنید.
  • بر اساس طرح خود عمل کنید؛ هرروز برای رسیدن به هدف خود گامی روبه‌جلو بردارید.
  • از همان ابتدا تصمیم بگیرید که تا رسیدن به موفقیت دست از تلاش نخواهید کشید.

این فرمول، کلید شما برای موفق بودن است و تقریبا برای هر فردی که آن را امتحان کرده باشد، جواب خواهد داد. شما در این مسیر نیازمند تلاش فراوان و تقویت مهارت‌های خود هستید. شما با دنبال کردن این کلیدها برای رسیدن به موفقیت فردی، به رشد و تکامل رسیده و به فردی خارق‌العاده تبدیل می‌شوید.

از متخصصان امر برای موفق بودن و تغییر زندگی بیاموزید

شما به‌اندازه‌ای عمر نمی‌کنید که بتوانید تمامی رازهای موفقیت را خودتان کشف کنید. به‌علاوه چرا باید وقت خود را برای این کار هدر بدهید، زمانی که می‌توانید راه‌های موفقیت را از فردی که قبلا آن را تجربه کرده است بیاموزید. بن فرانکلین در یکی از سخنرانی‌های بزرگ خود می‌گوید: «انسان‌ها می‌توانند خرد را خودشان به دست آورده یا از دیگران به امانت بگیرند. غم بزرگی است که اکثر افراد خودشان آن را به دست آورده و بهای سنگینی از نظر زمان و هزینه برای آن می‌پردازند.»

فردی موفق در ناخودآگاه خود خلق کنید

اگر بتوانید یک الگو یا یک نمونه از موفقیت فردی را در ناخودآگاه ذهن خود خلق کنید، قادر به تغییر زندگی تنها با یک هدف خواهید بود. شما به‌طور خودکار زندگی خود را تغییر خواهید داد و در جهت موفق شدن گام برمی‌دارید.

با غلبه بر سختی‌ها و دستیابی به یک هدف بزرگ در هر زمینه‌ای، می‌توان خود را برای موفق شدن در حوزه‌های دیگر تعلیم داد. به‌عبارت‌دیگر، شما با موفقیت می‌آموزید که چگونه موفق باشید. هرچه بیشتر به دست آورید، بیشتر روبه‌جلو قدم خواهید گذاشت. هرکدام از کلیدهای موفقیت، به‌خصوص اولین آن، نفس و باورتان را تقویت کرده و شما را به فردی موفق، به‌طور نامحدود، تبدیل می‌کند.

پتانسیل بی‌نهایت

تنها محدودیت‌های واقعی پیش روی ما، فشار و تحمیل خودخواسته هستند. وقتی‌که شما با خود روراست بوده و یک تصمیم واضح برای تغییر زندگی با دور ریختن تمامی محدودیت‌های ذهنی می‌گیرید و تمام تمرکز خود را معطوف دست‌یابی به موفقیت می‌کنید، موفقیت فردی نامحدود شما تضمین می‌شود. ضمانت این موفقیت بی‌نهایت، این است که هرگز دست از تلاش برندارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید