خبرنامه ایمیلی

پس انداز

۶ روش برای صرفه‌جویی در هزینه‌های مواد غذایی

صرفه جویی در هزینه‌ها

اگر درآمد زیادی ندارید، یا اگر افزایش قیمت سوخت و غذا اذیتتان می‌کند، ممکن است به دنبال راه‌هایی برای صرفه‌جویی در مواد غذایی باشید. بهرحال، مهم است بدانید که صرفه‌جویی، صرفا روشی برای فقرا نیست، بلکه شما می‌توانید با کاهش مخارج خود، در مسیر آزادی مالی یک گام به جلو بردارید.

در اوقاتی که از نظر مالی به مشکل می‌خورید، باید واقعا بین چیزهای مورد نیازتان و چیزهای لوکس تفاوت قائل شوید. شاید هم از نظر مالی مشکلی نداشته باشید، اما می‌خواهید عادت‌های خرج کردنتان را برای رهایی از بدهی یا ذخیره کردن بیشتر برای دوران بازنشستگی تغییر دهید.

یکی از آسان ترین راه‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ی مواد غذایی این است که مقدار خرج کردنتان در مغازه‌های خواربار فروشی را کاهش دهید. ایده‌های زیر بدون گرفتن وقت زیادی، در این زمینه به شما کمک می‌کنند. با واگویه همراه باشید.

۱- با خرید هنگام تخفیف، صرفه‌جویی کنید

یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای صرفه‌جویی در خوراکی‌ها این است. اقلامی را که می‌توانید در زمان تخفیف کنید. اگر می‌دانید که از چیز خاصی زیاد استفاده می‌کنید تعداد بیشتری از آن را بخرید و در خانه انبار کنید.

بیشتر گوشت‌ها را می‌توانید حداقل تا ۳ ماه بدون هیچ آسیبی منجمد کنید. خیلی از چیزهای دیگر هم می‌توانند برای مدت طولانی سالم بمانند. درست است که باید به مقدار محصولاتی که خریداری می‌کنید دقت کنید، اما می‌توانید هنگامی که فروشگاه‌ها تخفیف دارند، خریدهایتان را به مقدار بیشتری انجام دهید تا در مجموع صرفه‌جویی کنید.

۲- با استفاده از «کتاب قیمت» در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید

خودتان یک «کتاب قیمت» بسازید. بالای صفحه نام محصولی را بنویسید، سپس لیستی از فروشگاه‌ها و قمتی که می‌توانید آن محصول را در آنجا پیدا کنید بنویسید. قیمت را به جزئیات بنویسید، مثلا چند گرم یا چند دانه این مقدار می‌شود. این کار به شما کمکم می‌کند بفهمید دقیقاً چه میزان دارید صرفه‌جویی می‌کنید.

بعدها، کتاب خود را کامل کنید و بنویسید که کدام اجناس در چه زمان‌هایی و در چه فروشگاه‌هایی تخفیف می‌خورند. کتاب قیمت، به شما کمک می‌کند تا بتوانید در مجموع، در مبالغی که بابت خار و بار هزینه می‌کنید صرفه‌جویی کنید.

۳- با نوشتن لیست در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید

 اگر هنگام خرید، یک لیست خرید همراه خود داشته باشید، مقدار زیادی از پول‌هایتان را صرفه‌جویی می‌کنید، باور کنید! خیلی مهم است که از لیستتان پیروی کنید و مطمئن شوید که غیر از اقلام مندرج در آن،‌ چیز دیگری نمی‌خرید.

این کار از خرید‌های ناگهانی جلوگیری کرده، و همچنین کمک می‌کند تا مجبور نشوید به دلیل فراموش کردن جنسی دوباره به فروشگاه برگردید. رفتن به فروشگاه برای خرید جنس فراموش شده، معمولاً باعث می‌شود تا چند جنس دیگر که نیاز ندارید را هم بخرید. بنابراین درست کردن لیست هم در ذخیره کردن پول، و هم در ذخیره کردن زمان، کمکتان می‌کند!

۴- با نوشتن برنامه غذایی، در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید

اگر برای یک هفته یا حتی برای یک ماه برنامه غذایی خودتان را بنویسید، قادر خواهید بود که از تخفیف‌ها سود ببرید. همچنین این کار باعث می‌شود که کمتر از بیرون غذا بخرید. حتی ممکن است بتوانید به اندازه‌ی چند وعده از یک غذای اصلی را در یک روز درست کنید و برای بعد منجمدشان کنید.

این کار کمک می‌کند تا در روزهایی که حوصله‌ی غذا پختن ندارید مجبور نشوید غذاهای کم‌ارزش اما گران قیمت بخورید. بعلاوه هنگامی که برای یک هفته یا یک ماه آینده برنامه غذایی تدوین کنید، هنگام نوشتن غذای مورد نظرتان برای روزها، می‌توانید غذاهایی را انتخاب کنید که مواد اولیه گران قیمتی ندارند. یادتان باشد اگر بدون برنامه غذا بپزید، معمولا همیشه اول از همه غذاهایی که دوست دارید به فکرتان خطور می‌کند، که معمولا هم غذاهای ارزانی نخواهند بود.

۵- از کوپن‌های تخفیف استفاده کنید

فروشگاه‌های آنلاین، اغلب برای جذب مشتری یا افزایش گردش مالی‌شان، هر از گاهی به انتشار کوپن‌های تخفیف برای خرید خدمات یا محصولات خودشان اقدام می‌کنند. پس هرگاه به خدمات یا محصولات خاصی احتیاج داشتید، قبل از انجام خریدتان، سری به وب‌سایت‌های منتشر کننده این کوپن‌ها بزنید، شاید شانس با شما یار بود.

بعنوان مثال می‌توانید برای آگاهی از خدمات یا محصولات دارای تخفیف، به وب‌سایت تخفیفان، نت‌برگ، یا موپن مراجعه کنید.

۶- به دنبال برندهای جایگزین باشید

گاهی اوقات هم می‌توانید با تغییر برند مورد نظرتان به برند دیگر، از تخفیف‌ها استفاده کرده و مقدار زیادی صرفه‌جویی کنید. این تغییر بعضی وقت‌ها به نفعتان هم هست، و ممکن از کیفیت برند‌های دیگر متعجب شوید!

باید بدانید بسیاری از اجناس، در کارخانه‌های مشترک ساخته شده، و سپس با برند‌های مختلفی بسته‌بندی می‌شوند؛ پس نگران افت زیاد کیفیت نباشید. بعضی برندها، بجای خرج کردن برای تبلیغات متعدد، ترجیح می‌دهند که محصولات یا خدمات خودشان را با قیمت پایین‌تری ارائه کنند، شرایطی که می‌توانید از آن حسن استفاده را ببرید.

خب، این هم از ۶ روش مهم برای صرفه‌جویی در خریدهای ماهانه خوار و بار. آیا شما راه‌های دیگری برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها در ذهن دارید؟ لطفا آنرا در بخش نظرات، با ما و خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید