خبرنامه ایمیلی

پس انداز

در هر ماه چقدر پول باید پس‌انداز کنیم؟

پس انداز کردن

هرماه چقدر پول باید پس‌انداز کنید؟ جواب ساده است به هراندازه که می‌توانید. هر کس دارای درآمد و نیز تعهدات مالی متفاوت در یک ماه است. مهم است که بدانیم مبلغ یک دلار برای همه جوابگو نیست. در اینجا به ارائه چند دستورالعمل اساسی می‌پردازیم که هنگام تعیین میزان پس‌انداز ماهانه خود باید از آن‌ها پیروی کنید.

قاعده ۱۰ درصدی پس‌انداز

استانداردی که بسیاری از کارشناسان تعیین می‌کنند حداقل ۱۰ درصد از میزان درآمد شماست. این یک نقطه شروع خوب و یک روش آسان برای شروع است زیرا میزان مشخصی پول در هرماه است. پس‌انداز کردن ۱۰ درصد از درآمد شما نباید کار چندان دشواری باشد، هرچند با گذشت زمان ممکن است مایل به افزایش این مقدار باشید. درنهایت، به ‌تدریج می‌توانید این میزان را به حدود ۲۰ یا حتی ۳۰ درصد برسانید تا مقدار پس‌انداز خود را افزایش داده و برای آینده خود برنامه‌ریزی کنید.

فراتر از پس‌انداز بازنشستگی

پس‌انداز مبالغ دیگری غیر از پولی که در حساب پس‌انداز بازنشستگی خود قرار داده‌اید دارای اهمیت شایانی است. اگر این کار را نکنید، هیچ‌وقت برای یک صندوق اضطراری یا پیش‌پرداخت خرید خانه پولی نخواهید داشت. علاوه بر این، اگر مایل به بازنشستگی زودهنگام هستید، نیاز به پس‌اندازی به‌غیراز حساب‌های بازنشستگی خود دارید تا بتوانید قبل از بازنشستگی با آن زندگی کنید، مهم است که پس‌انداز را اولویتی برای بازنشستگی و نیز برای اهداف دیگر در نظر بگیرید.

به سبک زندگی خود نگاه کنید

یکی دیگر از روش‌های متداول برای اندازه‌گیری میزان پس‌انداز کافی پول، این است که تا زمانی مبادرت به پس‌انداز کنید که این پس‌انداز آزاری به شما نمی‌رساند. اگر احساس می‌کنید کمی در تنگنا و فشار هستید، می‌توانید میزان پس‌انداز خود را اصلاح کنید.

ممکن است بخواهید به‌اندازه‌ای آسان بگیرید که در بودجه‌بندی خود فضای نفس کشیدن داشته باشید اما به‌قدری محکم که هنوز مواظب میزان خرج کردن ماهانه خود باشید. این به معنای نداشتن هیچ‌گونه تفریح ​​و سرگرمی نیست بلکه باید به‌قدری پس‌انداز کنید که هرروز مشغول تفریح و ولخرجی نباشید.

میزان پس‌انداز خود را افزایش دهید

می‌توانید به فکر افزایش میزان پس‌انداز ماهانه خود باشید. پس‌انداز  ۲۰ درصد از درآمدتان یا حتی بیشتر در هرماه غیرمنطقی نیست. اگر هرماه مبلغ قابل توجهی بیش از آنچه برای زندگی نیاز دارید به دست می‌آورید، باید پول بیشتری را پس‌انداز کنید.

یک روش آسان برای افزایش میزان پس‌انداز، پس‌انداز بیشتر در هنگام افزایش درآمد است. به‌این‌ترتیب آن‌قدرها آن را حس نخواهید کرد. همچنین، هرماه خود را به چالش بکشید تا اطمینان حاصل کنید که دسته‌بندی مخارج خود را در کمترین حد ممکن تنظیم می‌کنید.

یک هدف داشته باشید

پس از اقدام به پس‌انداز پول، باید هدفی برای آن تعیین کنید. به‌عنوان‌مثال، باید مخارج سه تا شش ماه زندگی را در یک صندوق وجوه اضطراری داشته باشید. سپس می‌توانید بخشی را به پس‌انداز بازنشستگی اختصاص دهید.

بسیاری از کارشناسان معتقدند هرماه باید ۱۵ درصد برای بازنشستگی خود کنار بگذارید. سپس می‌توانید مبلغی را برای تعطیلات یا خرید یک خانه جدید کنار گذاشته و مبلغ باقی‌مانده را برای افزایش دارایی خود پس‌انداز کنید. اگر از هدف پس‌انداز خود آگاه باشید، انجام فداکاری لازم برای رسیدن به آن آسان‌تر می‌باشد.

بگذارید پس‌انداز شما برای شما کار کند

وقتی اقدام به جستجوی راه‌هایی می‌کنید که به‌واسطه آن‌ها بتوانید پول خود را پس‌انداز کرده و بدهی‌های خود را پرداخت کنید، از قدرتی که پول شما دارد تعجب خواهید کرد. همچنین اگر در پس‌انداز ماهانه مسر و کوشا باشید، دارایی شما سریعاً افزایش خواهد یافت.

می‌توانید استراتژی‌هایی را برای کمک به پس‌انداز در دهه‌ی ۲۰ زندگی خود به کار گیرید. هرچه زودتر اقدام به اصلاح رفتارهای مالی خود نمایید، آسوده‌خاطرتر خواهید بود. پس‌انداز مداوم پول یک رفتار مالی مهم است که اکنون ایجاد می‌شود.

اگر پس‌انداز ماهانه‌ی خود را به‌صورت خودکار انجام دهید، پس‌انداز کردن حتی می‌تواند ساده‌تر باشد. این امر به شما امکان می‌دهد بدون صرف وقت و تمرکز بر روی آن پس‌انداز کنید. تنظیم یک انتقال خودکار ساده‌ترین روش برای انجام این کار است.

برنامه فعلی شما برای پس انداز چیست؟ لطفا روتین پس انداز خودتان را با ما و خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید