خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

۸ راز موفقیت از زبان موفق‌ترین انسان‌ها

راز موفقیت

بنظر شما راز موفقیت چیست؟ آیا تا به حال فکر کرده‌اید دلیلش چیست که  بعضی‌ها موفق می‌شوند و بعضی دیگر خیر؟ آیا آنهایی که موفق می‌شوند، باهوش یا خوش شانس هستند و دیگران نه؟ با واگویه همراه شوید تا پاسخ این سوال را بیابید.

راز موفقیت اول: اشتیاق

فریمن توماس، طراح اتومبیل شرکت کرایسلر: «اشتیاق، عامل انگیزه بخش و راز موفقیت من برای رسیدن به موفقیت بوده است.»

اولین چیزی که عامل موفقیت شما خواهد بود، داشتن اشتیاق است. افرادی که در کار خود موفق هستند، آن کاری را انجام می‌دهند که عاشقش هستند، و این تنها کسب درآمد نیست که به آنها انگیزه می‌دهد. نیازی نیست نگران پول در آوردن باشید، اگر کاری که عاشقش هستید را انجام دهید، پول هم در خواهید آورد.

دوم: تلاش مداوم

روپرت مرداک، سرمایه دار آمریکایی و سهام‌دار اصلی شرکت نیوز کورپوریشن: «راز موفقیت کار و تلاش مداوم است.»

از آنجایی که هیچ چیز به سادگی به دست نمی‌آید و باید برای آن تلاش کرد، می‌توانید از کار کردنتان لذت ببرید. بله، کار هم می‌تواند سرگرم کننده باشد. یک عامل موفقیت افراد بزرگ در این است که واقعا از کار و تلاش خود لذت می‌برند، و شب و روز در حال تلاشند.

سوم: تمرین مداوم

الکس گاردا، مدیر یکی از شرکت‌های بازی‌های رایانه‌ای: «دلیل موفقیت من ارتقای مهارت بوده است.»

موفقیت، یک فرمول جادویی نیست. برای اینکه در کار خود تبدیل به یک آدم موفق شوید، فقط نیاز به تمرین و تمرین و تمرین دارید. شما باید مهارت‌های شخصی و شغلی خود را روز به روز ارتقا دهید، و هیچ زمانی در یک نقطه‌ی واحد نمانید.

چهارم: اراده

دیوید گالو، اقیانوس شناس سرشناس و یکی از سخنرانان TED: «راز موفقیت اراده جسمی و روحی قوی است.»

شاید ابتدا نسبت به خود و توانایی‌هایتان شک و تردید داشته باشید. در این زمان است که باید اراده کنید، اراده‌ای که اعتماد بنفس را در شما زنده، و به سمت موفقیت ترغیبتان کند. محکم و با اراده باشید و تحسین دیگران را برانگیزید.

پنجم: تمرکز بر یک هدف

نورمن جویسون، کارگردان و تهیه کننده‌ی کانادایی: «راز موفقیت این است که فقط و فقط بر روی یک هدف تمرکز کنید.»

اگر تمام تمرکز و حواس خود را معطوف یک هدف کنید، مانند ذره‌بین می‌توانید به هر هدفی با نهایت دقت نائل شوید. خیلی اهمیت دارید که در مسیر رسیدن به هدف اصلی‌تان حواس پرتی وجود نداشته باشد.

ششم: خدمات ارزشمند

شروین نولاند، جراح و استاد تاریخ پزشکی در دانشکده پزشکی ییل: «راز موفقیت در ارائه خدمات ارزشمند به دیگران است.»

به این فکر کنید که خدمات شما برای دیگران چه ارزشی دارد. آیا می‌توانید خدماتی گرانبها ارائه کنید که زندگی دیگران را تغییر داده و یک مشکلی را از روی دوش دیگران بر دارد؟ اگر به جواب این سوال رسیدید، قطعا به موفقیت دست خواهید یافت.

هفتم: ایده‌های خلاقانه

بیل گیتس، مدیر عامل اسبق شرکت مایکروسافت: «دلیل موفقیت من ایده‌ام بود. من یک ایده‌ی ناب و فوق‌العاده داشتم.»

پدیدار شدن یک ایده‌ی ناب، یک فرآیند پیچیده و عجیب غریب نیست. این فرآیند از چند مرحله‌ی ساده تشکیل شده است؛ توجه به اطراف و حس کنجکاوی از مواد ضروری آن است، به تعداد انسان‌های جهان، ایده‌های ناب و خاص وجود دارد.

هشتم: مقاومت در برابر چالش‌ها

و آخرین نکته، که البته کم اهمیت هم نیست این است که، شما باید در برابر سختی‌ها، شکست‌ها و چالش‌ها مقاوم باشید، روحیه‌ی خود را نبازید، و در برابر فشارها و انتقادات بی مورد دیگران از ادامه‌ی مسیر خود جا نزنید. همیشه به خاطر بسپارید که هر شکست، مقدمه‌ی پیروزی بعدی است.

شما در مسیر موفقیت و دستیابی به اهدافتان به چه رمز و رازهای دیگری رسیده‌اید؟ آیا بنظرتان می‌توان راز دیگری را به این هشت مورد افزود؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید