خبرنامه ایمیلی

درآمد

بهترین ایده‌های راه‌اندازی کسب‌وکار خانگی

کسب و کار خانگی

بیشتر کسب‌و‌کارهای خانگی درست به اندازه یک شغل تمام‌وقت شما را بیرون از منزل نگه می‌دارد! اما اگر یکی از این کسب‌و‌کارهای کوچکی که در این مقاله بررسی‌شان کرده‌ایم را راه بیندازید، منزلتان به جای اینکه صرفا پایگاه شغلی شما باشد واقعا به محل کارتان تبدیل می‌شود.

مزایای کار کردن در منزل بر هیچکس پوشیده نیست. اما این نوع مشاغل به‌ویژه برای پدر و مادرها بسیار متقاعد کننده است. اگر ناچارید کار کنید، کار کردن در خانه این امکان را برایتان فراهم می‌کند که پیش فرزندانتان باشید!

متاسفانه مراکز شغلی، پیشنهادهای دورکاری کمی ارائه می‌کنند. پس اگر تمایل دارید پدر یا مادری حاضر در منزل باشید، شروع کسب‌وکار شخصی خودتان، بهترین گزینه است. به خاطر داشته باشید موارد ذکر‌ شده ترتیب خاصی ندارند و بیشترشان نیازمند این هستند که شما یک مجموعه مهارتی بخصوص داشته و توانایی کار کردن برای خودتان به جای شخص دیگری را داشته باشید. با ما همراه باشید.

ایده‌های کار در خانه برای کسب‌و‌کارهای خانگی

مشاغل فنی: برنامه نویس، طراح سایت، مدیر شبکه‌های اجتماعی، گرافیست یا خدمات مربوط به چاپ. مشاغل فنی زیادی وجود دارد که می‌توانید بدون رفتن به دفتر یا اداره و از منزل انجام‌شان دهید. جا دارد از تکنولوژی دنیای امروز ممنون باشیم.

مراقبت از کودکان: ایده‌ای کلاسیک برای خانه ماندن پدر و مادرها؛ حالا که باید از کودک خود مراقبت کنید چه فرقی می‌کند تعدادشان چند تایی بیشتر شود؟ (البته توجه داشته باشید که برای مراقبت‌های شبانه‌روزی، احتمالا به مجوزهای خاصی لازم داشته باشید.)

مشاغل حرفه‌ای: آژانس مسافرتی، زیبایی‌شناس، آرایشگر، ماساژ درمانگر، حسابدار، مربی مشاغل مختلف، نویسنده؛ مطمئنا خودتان هم می‌توانید شغل‌های حرفه‌ای دیگری را به این لیست اضافه کنید.

آموزش: آموزش پیانو یکی از نمونه‌های سنتی کار در منزل است. مشابه آموزش خیلی از سازهای دیگر. موسیقی بلد نیستید؟ خوب تدریس چطور است؟ مدرسان ریاضی و زبان هم متقاضیان زیادی دارند!

مربی ورزش: اگر طراحی منزلتان به گونه‌ایست که می‌توانید فضای استودیو‌ مانندی در آن داشته باشید، مربیگری یوگا، پیلاتس یا هنرهای رزمی می‌تواند شغل خانگی مناسبی برایتان باشد.

ساخت و تعمیر: بیشتر شغل‌های تعمیراتی موفق، خارج از خانه‌ی مردم انجام می‌شود. از تعمیر موتور و ماشین گرفته تا تعمیر کفش و راکت تنیس.

خیاطی و خدمات تعمیر لباس: آیا خیاطی با ذوق و سلیقه هستید؟ خیاطان و تعمیر کنندگان لباس‌ها همیشه مورد توجه بوده‌اند. تازه اگر طراحی لباس هم بلد باشید می‌توانید با ترکیب این مهارت‌ها مدل‌های خاص خودتان را تولید کرده و بفروشید.

مشاغل هنری: تقریبا هنرمندان همه رشته‌ها می‌توانند آثارشان را از طریق وبسایت شخصی، سایت‌های واسط یا حتی از استودیوی خانگی‌شان بفروشند. در ضمن می‌توانید این هنر خاص را آموزش هم بدهید. افراد زیادی هستند که دوست دارند نقاشی کردن، ساخت اشیای مختلف با شیشه رنگی یا مثلا ساخت جواهرات را یاد بگیرند.

اجاره اقامتگاه: اگر در منطقه‌ای توریستی زندگی می‌کنید، این مورد یکی از گزینه‌های خیلی خوب برای کار در منزل است که می‌تواند سایر اعضای خانواده را هم درگیر کند. منزل خود را آماده پذیرایی گردشگران کرده، و اتاق‌های آنرا اجاره بدهید!

خرده فروشی: بسیاری از مشاغل خرده‌فروشی در صورت انتخاب درست محل و منطقه فعالیت، می‌توانند به شغلی خانگی تبدیل شوند.

به طور مثال:

  • قابسازی
  • پرورش گل و گیاه
  • لوازم یا آثار هنری
  • فروشگاه لباس دست دوم
  • لوازم حیوانات خانگی
  • و …

این موارد تنها چند مورد از کسب‌و‌کارهای خانگیست که تاکنون دیده‌ایم!

فراموش نکنید راه‌اندازی یک خرده‌فروشی در محله‌تان تنها زمانی جواب می‌دهد که در دسترس عموم باشد (و البته قوانین محلیِ منطقه هم اجازه آن را بدهد) مگر اینکه در پی راه‌اندازی خرید‌و‌فروش اینترنتی باشید.

نکات مهم

موقع انتخاب کسب‌و‌کار خانگی خود دقت کنید همه قوانین و مقررات مربوط به ایده‌تان را بررسی کرده باشید. به‌عنوان مثال در این لیست مشاغل مربوط به تهیه غذا را نمی‌بینیم. چرا که این قبیل کارها به آشپزخانه‌های تحت نظارت دولتی نیاز دارد که در بیشتر خانه‌ها قابل اجرا نیست.

شغل مورد نظرتان همچنین باید با قوانین شهرداری هر منطقه مطابقت داشته باشد. این قوانین ممکن است در بعضی مناطق کلیه کسب‌و‌کارهای خانگی یا برخی از آنها را‌ ممنوع کرده باشند، مثلا آن کسب‌و‌کارهایی که مشتری‌ها باید به خانه رفت‌و‌آمد کنند و ملاقات حضوری داشته باشند. همچنین کسب و کار جدید شما باید به درستی تنظیم شده و مجوزهای لازم را داشته باشد.

برای کار کردن در منزل آماده اید؟ یکی از ایده های فوق را انتخاب کرده و شروع کنید، یا اینکه اگر شما هم ایده‌هایی در ذهنتان دارید با ما در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید