خبرنامه ایمیلی

کسب و کار

لینکدین چیست و چرا حضور شما در آن مهم است؟

لینکدین

حتما تا حالا شنیده‌اید که شبکه لینکدین (Linkedin) مهم است ولی آیا واقعا همین طور است؟ اگر بله، چرا انقدر اهمیت دارد؟ آیا می‌دانستید که لینکدین بعنوان یک پلتفرم شبکه اجتماعی حرفه‌ای، تاریخچه طولانی‌تری در مقایسه با فیسبوک، توئیتر، اسنپ‌چت و اینستاگرام دارد؟ با این حال امروزه اهمیت آن از هر زمانی بیشتر شده است!

چرا؟ دلیلش این است که این شبکه، میزبان بیش از ۵۰۰ میلیون پروفایل اشخاص متخصص و حرفه‌ای است. این یعنی یک منبع تقریبا نامحدود از شبکه ارتباطی و فرصت‌های فراوان شغلی. از پیدا کردن یک شغل جدید گرفته تا ارتقای برند شخصی، لینکدین یکی از مولفه‌های مهم یک حرفه‌ای تمام عیار بودن در صنایع امروزی است.

در ادامه این مطلب از مجله واگویه، ۷ دلیل مهم برای ساخت پروفایل لینکدین یا اصلاح کردن پروفایل قدیمی‌تان که فراموشش کرده‌اید را ارائه کرده‌ایم.

میتوانید از صفحه شغل‌یابی آن استفاده کنید

چرا لینکدین برای کسانی که دنبال کار می‌گردند مهم است؟ اجازه دهید از ساده‌ترین دلیلش شروع کنیم: می‌توانید از طریق پلتفرم لینکدین در صفحه شغل‌یابی قدرتمند آن جست‌وجو کنید و حتی درخواست شغل ارائه کنید.

شغل‌ها را با کلمات‌کلیدی و لوکیشن جست‌وجو کنید. حتی اگر فعالانه به دنبال یک کار جدید نیستید، می‌توانید بر اساس علایق کاری‌تان یک هشدار تنظیم کنید تا مدام آپدیت‌های ایمیلی دریافت کنید و از فرصت‌های جدید یا بهتر آگاه باشید.

همچنین می‌توانید زیرکانه عمل کنید! اگر در لینکدین با مدیران شرکت‌ها در ارتباط هستید، گزینه I’m interested را روشن کنید تا استخدام‌کنندگان بدانند که تمایل دارید از فرصت‌های جدید آگاه شوید. لینکدین این دعوت باز را از اعضای شرکتی که در آن کار می‌کنید مخفی می‌کند و جای نگرانی نیست.

در لینکدین میتوانید برای خودتان برند بسازید

همان‌طور که شرکت‌ها برای خود برند می‌سازند، شما هم می‌توانید برند حرفه‌ای‌تان را به صورت آنلاین ایجاد کنید. چطور می‌توانید خودتان را از دیگران متمایز کنید؟ چه چیزی شما را قابل عرضه می‌کند؟ چرا باید دستمزد چند برابری بگیرید؟

وب‌سایت‌های شخصی برای این کار عالی هستند، ولی اغلب هزینه اضافی دارند و همچنین باید ساعت‌ها وقت صرف ساخت و رسیدگی به آنها کنید. لینکدین یک راه ساده برای وارد کردن اسم‌تان در فهرست حرفه‌ای‌ها است. یک تصویر پروفایل حرفه‌ای آپلود کنید و یک خلاصه قدرتمند بنویسید که شامل نقاط قوت‌تان باشد و شخصیت‌تان را نشان دهد. وقتی استخدام‌کنندگان، کارفرمایان و مدیران پروفایل‌تان را نگاه کنند، باید بتوانند به خوبی شما و مهارت‌هایی که دارید را درک کنند.

به رتبهبندی نامتان در گوگل کمک میکند

این احتمال وجود دارد که وقتی برای یک شغل درخواست می‌دهید، یکی از اولین کارهایی که کارفرما انجام می‌دهد گوگل کردن اسم شما باشد. حتی وقتی به یک مشتری جدید ایمیل می‌زنید هم ممکن است اسم شما جستجو شود!

اگر هیچ وقت خودتان را گوگل نکرده‌اید، حتما این کار را انجام دهید. چه چیزی در صفحه اول نتایج نشان داده میشود؟

دلیل اهمیت لینکدین این است: نمایش داده شدن در صفحه اول نتایج گوگل دشوار است، ولی لینکدین یک شبکه قوی و شناخته شده است که گوگل علاقه زیادی به آن دارد. به همین خاطر، معمولا رتبه‌بندی شدن صفحه لینکدین در گوگل در مقایسه با وب‌سایت شخصی راحت‌تر است. بنابراین، اگر پروفایل لینکدین اولین چیزی باشد که کارفرما می‌بیند، بهتر است آن را بسازید یا ویرایش کنید تا با بقیه پروفایل‌ها متفاوت باشد.

اطلاعات تماس مخاطبین را نگهداری میکند

آیا آن جوان حرفه‌ای که سه سال پیش در فلان کنفرانس ملاقاتش کردید را به خاطر دارید؟ یا دوست دوست‌تان که به فریلنسری برای شرکت‌تان علاقه‌مند بود؟ اگر صادق باشید، احتمالا نه!

به جای پر کردن کشوی میزتان با کارت‌های ویزیت یا اضافه کردن آدرس‌های ایمیل به دفترچه قدیمی‌تان می‌توانید افرادی که ملاقات می‌کنید را به لینکدین‌تان اضافه کنید. آنها را در قسمت ارتباطات نگه دارید تا در صورت نیاز بتوانید دوباره با آنها تماس برقرار کنید.

شبکه سازی در لینکدین

میتوانید شرکتها و کارمندان آنها را جستوجو کنید

مطمئنا در صورتی که درخواست‌های شغلی ارائه می‌کنید می‌توانید به این فرصت‌ها از سایر صفحه‌های شغلی دسترسی داشته باشید. صفحه‌های شغلی زیادی وجود دارد. با این حال لینکدین چند مزیت بیشتر دارد.

در حال حاضر شرکت‌های زیادی صفحه لینکدین دارند و در آن اطلاعات شرکت را به روز رسانی می‌کنند، اخبار شرکت و بینش آن را به اشتراک می‌گذارند و به فهرست کارمندان خود افتخار می‌کنند. اگر شرکت بداند چه می‌کند، باید فرهنگ و اعضای آن را به خوبی درک کنید تا قبل از شرکت در مصاحبه یا قبول کار از مناسب بودن آن برای خودتان اطمینان حاصل کنید.

به شما کمک میکند از اخبار صنعت باخبر باشید

لینکدین مانند سایر شبکه‌های اجتماعی بعد از لاگین، یک تایم‌لاین نشان می‌دهد. در این تایم‌لاین می‌توانید اخبار به روزرسانی شده کسانی که با آنها ارتباط دارید، گروه‌ها و شرکت‌تان را مشاهده کنید. باخبر بودن از روندها و گزارش‌های صنعت، هم سرگرم‌کننده و هم هوشمندانه است.

لینکدین فرصت شبکهپردازی فراهم میکند

نمی‌توان به اندازه کافی روی اهمیت شبکه‌پردازی تاکید کرد! لینکدین یک ابزار شبکه‌پردازی بسیار مهم است.

حتی اگر درون‌گرا هستید و از رویدادهای شبکه‌پردازی متنفرید، باز هم می‌توانید ارتباطات معنی‌دار در لینکدین داشته باشید. از طریق این پلتفرم می‌توانید یک رابطه با ارتباطات متقابل، افراد هم حوزه و حتی بهترین الگوهای خود ایجاد کنید.

نتیجهگیری

اگر از اهمیت لینکدین مطمئن نبودید، امیدواریم این لیست شما را قانع کرده باشد که لینکدین یکی از قوی‌ترین ابزارهای حرفه‌ای است. با این پلتفرم می‌توانید شبکه خودتان را ایجاد و حفظ کنید، شغل پیدا کنید و یک شهرت حرفه‌ای کسب کنید.

علاوه بر این، لینکدین رایگان است و ساختن پروفایل و تکمیلش در آن تنها سی دقیقه طول می‌کشد. پس چرا منتظرید؟ اگر شما در مورد لینکیدن و کاربردهای آن تجربیات بیشتری هم دارید، خوشحال می‌شویم بشنویم.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید