خبرنامه ایمیلی

بیوگرافی

برایان تریسی کیست؟

برایان تریسی

برایان تریسی Brian Tracy از نویسندگان کتاب‌های خودیاری است که بسیاری از کارهای خود را به صورت «کتاب صوتی» منتشر کرده است. منظور از خودیاری، مکتبی است که از طریق آگاه کردن فرد با اصولی مبتنی بر روانشناسی، او را در راه بهبود زندگی شخصی، اقتصادی، و عاطفی‌اش با ایجاد تغییر درونی، کمک می‌کند. با مجله واگویه همراه باشید تا از وی بیشتر بخوانیم.

حوزه فعالیت برایان تریسی

موضوع سمینارها و ارائه‌های او شامل رهبری، فروش، مدیریت مؤثر و استراتژی کسب و کار است. برایان تریسی، رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت «برایان تریسی اینترنشنال» است. او این شرکت را در سال ۱۹۸۴ در شهر ونکوور کانادا بنیان نهاد. این شرکت به ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه رهبری، فروش، اعتماد به نفس، هدف‌گذاری، راهبرد، خلاقیت و روان‌شناسی موفقیت می‌پردازد.

برایان تریسی پیش از پایه‌گذاری این شرکت به عنوان مدیر ارشد عملیات در یک شرکت ساخت‌وساز مشغول به کار بود. او همچنین در زمینه فروش و بازاریابی، سرمایه‌گذاری، ساخت‌وساز، واردات، توزیع و نیز مشاوره مدیریتی فعالیت داشته است. او تاکنون ده‌ها کتاب نگاشته است و تا به امروز چندین بار به ایران سفر کرده و در مرکز همایش‌های صدا و سیما به سخنرانی پرداخته است.

زندگی نامه برایان

برایان تریسی در ۵ ژانویه ۱۹۴۴ میلادی در شهر شارلوت‌تاون کانادا چشم به جهان گشود. خانواده‌ی او سطح مالی پایینی داشتند و به سختی از پس مخارج خود بر می‌آمدند.

او دوران نوجوانی‌اش را در کالیفرنیا زندگی می‌کرد، و بدون اینکه مدرک دیپلمش را دریافت کند، از اواسط دوره دبیرستان ترک تحصیل کرد و به کار مشغول شد.

شروع زندگی کاری برایان تریسی

نخستین کاری بر عهده گرفت شستن ظرف‌ها در یک هتل بود، سپس در یک کارواش به شستن اتومبیل‌ها مشغول شد، پس از آن در یک کارگاه نجاری، و پس از آن هم در یک مزرعه به کارگری پرداخت.

زمانی که به ۲۰ سالگی رسید، در یک کشتی نروژی به فعالیت مشغول شد. و پس از سفرهای خود با کشتی از اقیانوس اطلس تا بریتانیای کبیر، با دوچرخه از فرانسه به اسپانیا سفر کرد.

در آنجا اتومبیلی خریداری کرد و به ژوهانسبورگ سفر کرد؛ و حدود ۲ سال از عمر خودش را در آنجا به کار مشغول شد. سپس دوباره به لندن بازگشت. در سال ۱۹۶۸ بود که از لندن به سنگاپور سفر کرد، و پس از آن به تایلند. و مثل همیشه در آنجا هم دوباره مشغول به کار کارگری شد.

زمانی رسید که برایان دیگر نمی‌توانست کار کارگری بپذیرد، بدین ترتیب به فروشندگی روی آورد. در این شغل، از سود اجناسی که می‌فروخت درصد می‌گرفت. و برای اینکه بتواند امرار معاش کند مجبور بود تا تقریبا تمام روز را کار کند.

برایان تریسی

شروع تحول در زندگی برایان

او تعریف می‌کند: روزها پس از دیگری طی می‌شدند و من همچنان مشغول فروش کالاها به امید درآوردن پول ناچیزی برای پرداخت اجاره محل اقامتم بودم. تا اینکه یک روز از خودم پرسیدم چه چیزی باعث می‌شود که دیگران از من موفق‌تر هستند؟ چرا من نباید مثل آنها باشم؟

این چنین شد که کاغذ و مدادی برداشتم و هدفی را برای خودم تعیین کرده و روی کاغذ نوشتم: می‌خواهم از فروشندگی ماهی هزار دلار درآمد داشته باشم. و ۳۰ روز بعد زندگی متفاوتی برایم بوجود آمد!

راز موفقیت برایان تریسی

در این ۳۰ روز، او به سراغ فروشندگان موفق رفت و از آنها خواست که برای او توضیح دهند چگونه کار می‌کنند. سپس به نصیحت‌های آنان گوش داد و توانست که فروش خود را افزایش داده و درآمد خودش را ۳ برابر کند.

برایان پس از مدتی توانست به مقام مدیریت فروش برسد. در آن مقام هم از همان استراتژی استفاده کرد، و بررسی کرد که مدیران فروش موفق چه کار می‌کنند که به موفقیت دست پیدا می‌کنند. او نیز با الگو قرار دادن مدیران فروش موفق، توانست در این موقعیت شغلی نیز موفق شود.

پس از اینکه به طور کامل بر مهارت‌های فروشندگی و مدیریت مسلط شد، زمانی که تنها ۲۵ سال سن داشت، توانست فروش گسترده‌ای را در یک شرکت بزرگ که حدود ۹۵ کارمند داشت رهبری کند.

برایان تریسی در سال ۱۹۸۱ به ارائه‌ی مطالب درسی و برگزاری سمینارهایی در کانادا و آمریکا مشغول شد و شروع به اشاعه‌ی تجربیات خودش در زمینه موفقیت کرد. بعدها این مطالب را به صورت برنامه های صوتی و ویدئویی در اختیار همگان قرار داد.

کتاب‌های برایان تریسی

آنقدر برخی از کتاب‌های برایان تریسی معروف و فراگیر شده‌اند که به احتمال خیلی زیاد تابحال اسم تعدادی از آنها را شنیده یا حتی ممکن است آنها را خوانده باشید. چند کتاب مهم او از این قرار است:

 • قورباقه را قورت بده!
 • تمرکز روی هدف
 • ۱۲۰ قانون اساسی برایان تریسی
 • رموز اعتماد به نفس در زندگی و کار
 • فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند
 • قورباغه‌ات را ببوس!
 • گام‌های طلایی موفقیت
 • روانشناسی فروش
 • ۲۱ رمز موفقیت میلیونرهای خود ساخته
 • تمرین موفقیت در بازار کار
 • و ده‌ها کتاب چاپی و صوتی دیگر…

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید