خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

بیمه چه اهمیتی در زندگی روزمره دارد؟

بیمه و آرامش خانواده

انواع مختلفی از بیمه وجود دارد مانند بیمه عمر، بیمه‌های درمانی، بیمه آتشسوزی و غیره. هسته مرکزی هر برنامه بیمه این است که برای شما مراقبت و محافظت فراهم کند. در حقیقت همین فراهم آوردن محافظت و کاهش خطرها انگیزه‌ی اصلی بیمه است.

آن سرمایه گذاری کوچک در هر بیمه ای، شما را قادر می کند تا تحت فشار و نگرانی نباشید و در ابتدا به شما امنیت ارزانی می‌کند. بیمه فقط ابزار ذخیره‌ی مالیات نیست بلکه به شما چندین منفعت کلیدی دیگر هم می‌بخشد که در ادامه این مطلب از مجله واگویه آنها را باهم مرور می‌کنیم.

این‌ها دلایل اصلی برای اهمیت بیمه هستند:

۱. باهوش باشید و آسایش و محافظت بخرید

زندگی امری نامعلوم است و وقتی که کمترین انتظار را دارید شگفت زده‌تان می‌کند. برای اینکه کاملا آماده باشید تا با احتمالات زندگی مواجه شوید، بیمه خیلی ضروری است. برای مثال، بیمه عمر از خانواده‌تان و نیازهای مالیشان در زمان فوت ناگهانی شما (خدای نکرده!) محافظت می‌کند. خانواده شما در هنگام غیابتان نباید تنهایی تلاش کنند و بجنگنند و برنامه‌های بیمه به رهایی آن ها کمک می‌کند.

در کنار پوشش زندگی، اداره بیمه بعد از رسیدن به سن قانونی کسانی که تحت سرپرستی شما بودند، مبلغی را هم می‌پردازند و در نتیجه پس اندازی بزرگ برای آینده خانواده شما خواهد بود. وسیله ی با ارزش مانند ماشین یا دوچرخه تان نیز به حفاظت در قالب بیمه ی وسایل نقلیه نیاز دارند تا از شما در برابر ضررهای جبران ناپذیر و گران برای تعمیر یا از بین رفتن محافظت کند.

۲. آینده‌تان را بیمه کنید!

ممکن است الان زندگی شما با درآمد ثابتتان که برای نیازهای سبک زندگی خانواده‌تان کافی ست پایدار باشد، اما اگر شما ناگهان با پایان زندگیتان مواجه شوید، چه می شود؟ آیا خانواده‌ی شما می توانند بدون شما نیازهای آینده‌شان را پاسخ دهند؟

اینجاست که بیمه به کار می آید. آینده خانوده‌تان را ایمن کنید و یک بیمه نامه عمر بخرید تا همسر یا خانواده شما را قادر کند مبلغی زیاد یا حقوقی ماهانه دریافت کنند تا به آن ها کمک شود با نیازهای مالی خود مقابله کنند. بیمه عمر برای مدت معینی با حق بیمه‌ای مقرون به صرفه، زندگی شخص خانواده را پوشش می‎دهد.

۳. بیمه خیالتان را راحت می‌کند

زندگی آسوده داشته باشید و خطرهایی که روزانه ممکن است با آن ها مواجه شوید را مدیریت کنید. اگر زندگی‌تان را با بیمه محافظت نمایید، مطمئنا زندگیتان را آسوده سپری خواهید کرد. با هزینه های رو به افزایش پزشکی، داشتن بیمه درمانی اجباری ست. از خودتان و خانواده‌تان با بیمه سلامت محافظت کنید تا هزینه‌های سلامت شما پرداخت شود.

ما برای خانوده‌مان سخت تلاش می‌کنیم. برنامه‌های بیمه عمر برای حفاظت از آینده خانوده‌تان در نبود شما خیلی ضروری است. وقتی که اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی زندگی را با بیمه مدیریت می‌کنید، میتوانید خیالی آسوده داشته باشید.

۴. تشویقتان می‌کند پس‌انداز کنید

بیمه همچنین یک کانال پس‌انداز عالی است. برنامه‌های بیمه عمر، هرساله پس انداز سیستماتیک را با تخصیص بودجه در قالب حق بیمه برای شما آسان می‌کنند. در پایان قرارداد بیمه، بیمه گذار می‌تواند این منفعت را به وسیله مبلغی بزرگ که از ذخیره پرداخت‌های کوچک بوده برداشت کند.

بیمه با کاهش هزینه‌های شما در طولانی مدت، شما را به پس انداز بیشتر تشویق می‌کند. شما می‌توانید از خرج‌های غیرقابل پرداخت برای اتفاقات ناگوار مثل بیماری‌ها، از دست دادن دوچرخه، تصادف و غیره پیشگیری کنید.

۵. بیمه آسیب خطرات را کنترل می‌کند

بیمه، مدیریت موثری از خطر را در زندگی فراهم می‌کند. دشمن اصلی زندگی، غیرحتمی بودن آن است و هیچکس با بیمه، برای آن احتمالات برنامه‌ریزی نمی کند. خطر مریض شدن، از دست دادن ماشین، خطر تصادف با دوچرخه، خطر مرگ و غیره می‌توانند با یک بیمه نامه موثر قابل تحمل شوند.

بر اساس برنامه‌های مختلف بیمه، خانوده شما نیازی نخواهد داشت که با مصیبت مالی بخاطر مرگ ناگهانی شما مواجه شود. می‌توانید با هزینه‌ای مقرون به صرفه چنین حمایتی را از آن خود کنید. از این برنامه‌های بیمه استفاده کنید تا عوامل خطر را در زندگیتان کاهش دهید.

اهمیت انواع بیمه مانند بیمه درمانی، بیمه وسیله نقلیه، بیمه عمر، بیمه آتشسوزی و… را باید درک کنید. مردم همیشه به جای نگاه کلان به موضوع بیمه و فوایدی که از آن نصیبشان خواهد شد، بر این مسئله تمرکز می کنند که چقدر باید بپردازند تا بیمه شوند. از خانوده‌تان با بیمه محافظت کنید و به مزایای آن بیندیشید.

آیا در حال حاضر بیمه هستید؟ از کدام انواع بیمه و کدام شرکت‌های بیمه استفاده می‌کنید؟ اصلا به بیمه اعتقادی دارید؟ لطفا نظرات خودتان را زیر همین مطلب برایمان بنویسید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید