خبرنامه ایمیلی

سبک زندگی

بهترین بیمه برای کودکان کدام بیمه است؟

بیمه برای کودکان

تقریبا می‌توان گفت که در بین انواع بیمه‌های موجود، بهترین بیمه برای کودکان بیمه عمر است. از سوی دیگر برای بیشتر والدین سوال است که آیا باید برای فرزندانشان بیمه عمر خریداری کنند یا نه.

بدبین‌ها کلا با این ایده مخالف هستند، زیرا هدف اصلی بیمه عمر پوشش دادن از دست دادن درآمد یک فرد بالغ است. با این حال، دلایل زیادی وجود دارد که چرا کودکان به بیمه عمر نیاز دارند.

با واگویه همراه باشید تا این دلایل را باهم مرور کنیم. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای درک بهتر لزوم بیمه شدن این مطلب را هم بخوانید: اهمیت بیمه در زندگی روزمره ما.

۱. فرزندتان همیشه بیمه خواهد بود

یکی از مزیت‌های اصلی داشتن بیمه عمر برای کودکان این است که صرف‌نظر از وضعیت سلامتشان، در آینده همیشه تحت پوشش بیمه خواهند بود. بررسی کنید نوع بیمه عمری که خریداری می‌کنید صرف‌نظر از مشکلات پزشکی پیش روی کودک، در آینده همیشه او را پوشش خواهد داد یا نه.

چند عامل ممکن است روی قابلیت بیمه شدن فرزندتان در آینده تاثیر بگذارد، مانند فشار خون بالا، دیابت، چاقی و سرطان. اما فرزندتان با بیمه‌ای که تضمین کننده پوشش همیشگی است حتی در ۷۰ سالگی هم صرف‌نظر از وضعیتی که دارد تحت پوشش بیمه خواهد بود.

۲. آرامش خاطر خواهید داشت

صحبتش زیاد خوشایند نیست. همه والدین می‌خواهند زودتر از فرزندشان عمرشان تمام شود. ولی اگر خدای نکرده اتفاقی برای فرزندتان بیفتد، با وجود بیمه عمر، در آن شرایط دشوار یکی از نگرانی‌هایتان کم می‌شود. این بیمه هزینه کفن و دفن را پوشش می‌دهد که ممکن است به چندین میلیون تومان هم برسد.

۳. بیمه می‌تواند ارزش نقدی داشته باشد

بیمه عمر فرزند، می‌تواند ارزش نقدی کسب کند. وقتی فرزندتان ۱۸ ساله شد این ارزش نقدی به یک مبلغ قابل توجه تبدیل شده است. فرزندتان می‌تواند از این پول برای خرید یک ماشین استفاده کند یا کمی از آن را برای پرداخت شهریه دانشگاه قرض بگیرد.

اگر به دنبال بیمه عمر برای فرزندتان هستید، در مورد جریمه‌های برداشت زودهنگام قبل از یک سن خاص سوال کنید. دستیابی به ارزش نقدی نباید دلیل اصلی خرید بیمه عمر برای فرزند باشد، ولی بیمه درست می‌تواند شامل یک مزیت مالی باشد.

۴. بیمه‌های کوچک مقرون به صرفه هستند

از آن جایی که برای یک کودک بیمه عمر خریداری می‌کنید، به یک بیمه‌نامه میلیونی نیاز ندارید. با مبالغ پایین، هزینه‌هایتان نیز نسبتا کم خواهد بود. برای بسیاری از خانواده‌ها، قیمت مناسب خرید را توجیه می‌کند. این یکی دیگر از دلایلی است که مادران خانه‌دار هم باید برای خودشان بیمه عمر خریداری کنند!

۵. نرخ بیمه ثابت خواهد ماند

خرید بیمه عمر برای فرزندتان در حال حاضر باعث می‌شود نرخ آن تا آخر ثابت بماند. حق بیمه هیچ وقت افزایش پیدا نمی‌کند و فرقی نمی‌کند که فرزندتان تا چه مدت از آن استفاده کند. بنابراین هزینه بیمه عمر فرزندتان برای شما و حتی خود او در آینده به راحتی قابل پرداخت خواهد بود. البته باید این مساله را قبل از خرید بیمه بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که به صورت کتبی ثبت شده است.

همیشه بیمه عمر را بررسی کنید تا ببینید با چیزی که می‌خواهید مطابقت دارد یا نه و آیا از آن منتفع می‌شوید یا نه. بیمه‌ هر شرکتی متفاوت است. پس باید سوالات زیادی بپرسید و مستندات آنها را با حوصله مطالعه کنید، تا اطمینان حاصل کنید فرزندتان حتی در آینده و وقتی تشکیل خانواده داد نیز از آن بهره‌مند می‌شود.

شما چه تجربه‌ای در مورد بیمه کردن کودکان دارید؟ آیا اصلا این کار بنظرتان مفید است؟ لطفا نظرات خودتان را با ما در میان بگذارید.

نظر شما چیست؟

برای ارسال نظرتان اینجا کلیک کنید